Firuz Bağlıkaya
Turizm News | Turizmin güncel haberleri, online gazetesi
Bizi Takip Edin:
Turizm tesisleri için yepyeni bir pazarlama stratejisi
 

Turizm tesisleri için yepyeni bir pazarlama stratejisi

Turizme farklı bir nefes getirmek İsteyen Vlanderon Sanat ve Teknoloji firması, inmyholiday.com adlı projesi ile yepyeni bir turizm pazarı oluşturmak için çalışmalarını sürdürüyor.

6 Aralık 2017 Çarşamba 09:51
Yazdır

Hızlı tesisleşme ve agresifleşen rekabet koşulları turizm işletmelerini yeni pazarlama yöntemlerine başvurmaya itiyor. Tanıtım ve pazarlama faaliyetlerinde başarılı olamayan turizm tesisleri iflaslar ile karşı karşıya kalıyor veya zaman içinde yok olup gidiyor.

Turizme farklı bir nefes getirmek İsteyen Vlanderon Sanat ve Teknoloji firması, inmyholiday.com adlı projesi ile yepyeni bir turizm pazarı oluşturmak için çalışmalarını sürdürüyor.

Geleceğin Turizm Pazarlama Platformu olarak adlandırdıkları projelerinde işletmelere sundukları ayrıcalıklı hizmetlerle dikkat çekiyor. İnmyholiday ile kullanıcılar hem destinasyonları hemde işletmeleri 360 derece gezebilecek ve platformdan hizmetler satın alabilecekler.

Günümüzde tatil almak isteyen tüketici artık otele dokunabilecek kadar yakın olma arzusunda, otellerin pazarlama stratejileri ile ilgili açıklamalarda bulunan inmyholiday.com projesinin kurucusu Ongun Çakal; Mobil teknoloji ve internetin gücünü artık herkes kabul etmiş durumda, rekabetin çok yukarılara taşındığı bu zamanlarda artık yeni stratejilerin geliştirilmesi gerektiğini, teknolojinin geleceği belirlediği bir yüzyılda geri kalınmaması gerektiğini belirtiyor. Sanal Gerçeklik teknolojisi çok hızlı bir şekilde ilerliyor, hergün yeni ekipman ve aksesuarların üretildiği ve maliyetlerin sürekli düşmesi ile tüketicilerin satınalma gücünün yükseldiği ve ileride her evde bir televizyon hercepte bir telefon gibi günlük kullanımın içerisinde yerini alacağını söylüyor. Bu sebeple geleceğe dair çalışmalar gerçekleştirdiklerini belirten Ongun Çakal, turizm camiasının yeni nesil teknolojilere ayak uydurmaları gerektiğininde altını çiziyor.

Anahtar Kelimeler: Turizm, tanıtım, strateji,
Andiamo Tur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
Yazarlar

  Facebook'tan sektörden güncel haberleri takip
  etmek için sayfamızı beğenin

   
Çok Okunanlar
Fotogaleri
Finans
İMKB 100
116.841
USD ALIŞ
3.7720
USD SATIŞ
3.7920
EURO ALIŞ
4.6530
EURO SATIŞ
4.6770
POUND ALIŞ
5.2420
POUND SATIŞ
5.3180
ALTIN ALIŞ
161.8400
ALTIN SATIŞ
162.3900
Hava Durumu
Havadurumu
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS

Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Turizm News, turizmden güncel haberleri, köşe yazılarını ve sektörel bilgileri turizm profesyonellerine ve yöneticilerine ulaştıran haber sitesidir.
Okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Turizm News sorumlu tutulamaz.

Sitemiz İYAD üyesidir

Yazılım: Haber Sitesi Kur