TÜRSAB Heyeti Bakan Kurtulmuş'u ziyaret etti

Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, Firuz Bağlıkaya başkanlığındaki TÜRSAB heyetini makamında kabul etti. Kurtulmuş, ''Afrin operasyonu bundan sonra nasıl seyrederse seyretsin, bundan sonraki aşamaları Türkiye turizmini etkilemeyecektir” dedi.


TÜRSAB Heyeti Bakan Kurtulmuş'u ziyaret etti

Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş,  Firuz Bağlıkaya başkanlığındaki TÜRSAB heyetini makamında kabul etti. Kurtulmuş, toplantı öncesi gazetecilere açıklamalarda bulundu ve sorularını yanıtladı. 

Martın ilk haftalarında gerçekleştirilen Berlin Uluslararası Turizm Borsası (ITB)  ile Moskova Uluslararası Seyahat ve Turizm Fuarı (MITT)  organizasyonlarına katıldıklarını anımsatan Kurtulmuş,  bu operasyonlarda turistlerin Türkiye'ye olan ilgisini yakından gözlemlediklerini söyledi.

Kurtulmuş, bu  yıl Almanya pazarında yüzde 50 ile yüzde 100,  Rusya pazarında da yüzde 70 ile yüzde 130’luk bir artış öngördüklerini ifade ederek,  bu yıl 38 milyon turistin Türkiye’yi ziyaret etmesini beklediklerini kaydetti.

Bakan Kurtulmuş, bir gazetecinin, Afrin operasyonunun Türkiye turizmine etkisi ile ilgili sorusuna, ''58 günde bile Afrin operasyonu Türkiye turizmini en ufak bir şekilde olumsuz etkilememiştir. Operasyonun bu kısmı başarıyla sonuçlandı.  Türkiye’ye gelecek olan misafirlerimizi en ufak bir şekilde etkileyecek bir operasyon değildir. Afrin operasyonu bundan sonra nasıl seyrederse seyretsin, bundan sonraki aşamaları Türkiye turizmini etkilemeyecektir” yanıtını verdi.