Kuşadası satılık yazlık ilanları ve detayları

Kuşadası’nda konut yatırımı yapmak isteyenlerin bilmesi gerekenler


Kuşadası satılık yazlık ilanları ve detayları

Türkiye’nin ilk turizm merkezlerinden biri olan Kuşadası, Aydın iline bağlı bir ilçedir.  Türkiye İstatistik Kurumu’nun 2018 yılı verilerine göre 113 bin 580 nüfus yoğunluğuna sahiptir. Kuşadası’nda; Ege, Türkmen, İkiçeşmelik, Davutlar, Hacıfeyzullah, Kadınlar Denizi, Cumhuriyet, Güzelçamlı, Değirmendere, Camiatik, Soğucak, Bayraklıdede, Karaova, Yavansu, Alacamescit, Kirazlı, Camikebir, Yeniköy, Yaylaköy, Kadıkalesi, Çınarköy, Dağ ve Caferli olmak üzere toplam 23 mahalle bulunmaktadır. Aydın’da turizm merkezi olarak anılan bölge, gayrimenkul yatırımcıların da yakından takip ettiği önemli bir ilçedir. Konut satış fiyatlarında artış görülen Kuşadası, yerli ve yabancı yatırımcıların gözdesi oluyor. Peki, Kuşadası satılık yazlık fiyatları ne kadar? Kuşadası yazlık fiyatları son bir ayda ne kadar arttı? Konut geri dönüş süresi kaç yıl? Kuşadası’nın konutta kazandıran ve konut metrekare fiyatı en uygun mahalleleri hangisi?  İşte Kuşadası’nda gayrimenkul yatırımı yapmak isteyenler için önemli bilgiler…Kuşadası satılık yazlık fiyatları ne kadar?

Zingat.com Bölge Raporu 2019 Haziran ayı verilerine göre, Kuşadası satılık konut piyasasında son bir ayda satılık konut fiyatları yüzde 0.32 azalış gösterdi. Kuşadası ilçesinde ortalama konut metrekare fiyatları 2 bin 477 TL olurken, geri dönüş süresi 19 yıl olarak hesaplanmaktadır. Buna göre, 2019 yılı emlak endeksi ve bölge raporunda Kuşadası ilçesinde satın alınan 100 metrekarelik bir konutun ortalama fiyatı 247 bin 717 TL oldu. Herkesin bütçesine uygun satılık yazlık bulabildiği Kuşadası’nda ortalama 100 metrekare satılık yazlık fiyatları minimum 185 bin 788 TL’den başlamaktadır. Aynı ortalama büyüklüğe sahip satılık dairelerin maksimum fiyatının da 309 bin 646 TL olduğu görülmektedir.

Kuşadası’nın konutta kazandıran mahallesi: Kadınlar Denizi

Kadınlar Denizi 11 bin 627 nüfus yoğunluğuyla Kuşadası’nın en büyük 6. mahallesidir. Zingat.com Bölge Raporu 2019 Haziran ayı verilerine göre, Kadınlar Denizi satılık konut piyasasında son bir ayda satılık konut fiyatları yüzde 2.09 artış gösterdi. Kadınlar Denizi mahallesinde ortalama konut metrekare fiyatları 2 bin 914 TL olurken, geri dönüş süresi 21 yıl olarak hesaplanmaktadır. Bu verilere göre, 2019 yılı emlak endeksi ve bölge raporunda Kadınlar Denizi mahallesinde satın alınan 100 metrekarelik bir konutun ortalama fiyatı 291 bin 367 TL olarak hesaplanmaktadır. Bu bölgeden daire satın alacak kişilerin ortalama 100 metrekare daire için minimum 218 bin 525 TL bütçe ayırmaları gerekir. Aynı ortalama büyüklüğe sahip dairelerin maksimum fiyatının da 364 bin 209 TL olduğu bilinmektedir.

Kuşadası’nın konut metrekare fiyatı en uygun mahallesi ‘Camiatik’ oldu!

3 bin 690 nüfus yoğunluğuna sahip Camiatik, Zingat.com Bölge Raporu 2019 Haziran ayı verilerine göre Kuşadası’nın konut metrekare fiyatı en uygun mahallesi oldu. Camiatik satılık konut piyasasında son bir ayda satılık konut fiyatları yüzde 1.29artış gösterdi. Camiatik mahallesinde ortalama konut metrekare fiyatları 2.021 TL olurken, geri dönüş süresi 17 yıl olarak hesaplanmaktadır. Bu verilere göre, 2019 yılı emlak endeksi ve bölge raporunda Camiatik mahallesinde satın alınan 100 metrekarelik bir konutun ortalama fiyatı 202 bin 145 TL oldu. Ortalama 100 metrekare satılık daire için fiyatlar 151 bin 609 TL ile 252 bin 681 TL arasında değişiklik göstermektedir.

Kuşadası’nda bulunan satılık yazlık fiyatlarını yakından incelemek istiyorsanız, tüm Kuşadası satılık yazlıklar için tıklayın!