IATA'nın yeni sistemi Türkiye'de devreye girdi

Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği (IATA) yeni uygulaması bugün tüm dünyayla birlikte Türkiye'de de uygulamaya girdi.


IATA'nın yeni sistemi Türkiye'de devreye girdi

IATA/BSP'nin yeni nesil modernizasyonu olan “NewGenISS “ sistemi tüm dünyayla birlikte bugün itibariyle Türkiye'de de devreye girdi. 

TURSAB Havayolu, Biletleme ve IATA İhtisas Başkanlığı'ndan yapılan duyuruda, ''TURSAB Havayolu, Biletleme ve IATA İhtisas Başkanlığı olarak bu uygulama sürecinin yönetiminde ve sistem entegrasyonunda bizlerle iş birliği sürdüren IATA destek ekibine, yetkililerine ve sektör paydaşlarına teşekkür ederiz'' denildi.

Uygulama, havayolu bilet satışı yapan acentaları yakından ilgilendiriyor.

17 Ekim'de bilgilendirme toplantısı

TÜRSAB'tan yapılan duyuruda NewGenISS ile ilgili olarak evvelce 2 kez “Webinar” olarak adlandırılan web üzerinden eğitim ve 24 Eylül 2019 tarihinde ise IATA yetkililerinin katıımı ile TURSAB Genel Merkezindeki konferans salonunda bilgilendirme toplantısı yapıldığı hatırlatıldı.

17 EKİM 2019 Perşembe günü Türkiye saatiyle 17:00-19:00 ( Türkiye Saati) arasında tekrar bilgilendirme/eğitim toplantısı düzenleneceği belirtilen duyuruda şu ifadelere yer verildi: " Bu toplantılara dileyen üyelerimiz bulundukları yerde mevcut bilgisayarlarından veya cep telefonlarından aşağıda belirtilen linklerden izleyebilirler.

Bahse konu eğitim programındaki konular;
• NewGenISS Nedir?
• IATA EasyPay nedir? Nasıl kullanılır?
• IATA için yeni akreditasyon/üyelik modelleri nelerdir?
• Yeni Risk Yönetiminin esasları nedir?
• (RHC) “Remittance Holding Capacity” ( Nakit/havale tutma kapasitesi) nedir? Nasıl işler?

e-Eğitim için öncelikle; http://airtrans.adobeconnect.com/ngiss_…/…/registration.htmllnkinden kayıt olmanız gerekmektedir bilahare belitilen gün ve saate yine bu link’ten eğitime katılabilrisiniz."