Gözümüz turizmcinin cebinde olmayacak

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, “Hizmetlerimizi yaparken, gözümüz turizmcinin cebinde olmayacak” dedi.


Gözümüz turizmcinin cebinde olmayacak

Başkan Muhittin Böcek, Manavgat’ın ardından Alanya’ya çalışma ziyareti gerçekleştirdi. Beraberinde belediye bürokratlarıyla Alanya’da toplantılar gerçekleştiren Başkan Böcek, sorun, talep ve önerileri dinledi. Toplantılarda, sorunlar masaya yatırılırken, kısa, orta ve uzun vadeli çözümler belirlendi. 

Başkan Böcek, Alanya’da turizmcilerle iki ayrı toplantıda bir araya geldi. İlk olarak otel sahipleri ile buluşan Başkan Muhittin Böcek, ardından turizm sektörü temsilcileriyle ALTSO’da geniş katılımlı bir toplantı daha gerçekleştirerek, sorun ve talepler hakkında görüş alışverişinde bulundu. Antalya’yı ortak akılla yönetmeye çalıştıklarını ifade eden Böcek, “Ben bilirim demiyoruz, biz biliriz diyoruz” dedi. 

GÖZÜMÜZ TURİZMCİNİN CEBİNDE OLMAYACAK

Antalya’da yerli ve yabancı turistlerle birlikte 25 milyon nüfusa ev sahipliği yaptıklarını ifade eden Başkan Muhittin Böcek, konaklama vergisinin turistlerden alınması ve belediyelere verilmesi konusundaki görüşünü yineledi. Büyükşehir Belediyesi’nin turizmle ilgili alt yapısıyla, tanıtımıyla üzerine düşen ne varsa yapmaya devam edeceğini ifade eden Başkan Böcek, “Hizmetlerimizi yaparken, gözümüz turizmcinin cebinde olmayacak” dedi.