Rezervasyonlarda adeta patlama yaşanıyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ''Seyahat kısıtlamalarını kaldıran veya hafifleten her yerde ülkemize yönelik rezervasyonlarda adeta patlama yaşanıyor'' dedi.


Rezervasyonlarda adeta patlama yaşanıyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Beyoğlu’nda Atlas 1948 İstanbul Sinema Müzesi’nin açılışındaki konuşmasında,  son 18 yılda Türkiye’nin turizm potansiyelini ortaya çıkarmak için önemli yatırımlar yaptıklarını söyledi.

Türkiye’nin, turizm sektöründe dünyanın lideri olmaya giden bir ülke olduğunu belirten Erdoğan, ''Dünyada yıldızı giderek parlayan bir ülke olduğumuzun en önemli göstergesi yabancı turist sayısının 52 milyonu bulmuş olmasıdır'' dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan,  salgın nedeniyle turist sayısında yaşanan düşüşün normalleşmeyle daha yüksek sayılara ulaşacağını  ifade etti.  Erdoğan, “Nitekim seyahat kısıtlamalarını kaldıran veya hafifleten her yerde ülkemize yönelik rezervasyonlarda adeta patlama yaşanıyor. İnşallah hep birlikte yeniden sağlıklı ve bereketli günlere kavuşacağımız vakitler yakındır” diye konuştu.

İstanbul'uu, Türkiye'nin en büyük turizm, kültür ve sanat değeri  olduğunu söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan,  İstanbul'un halen hakkıyla değerlendirilemediğini ifade ederek, ''Tarihî ve tabi güzellikleri, insani zenginlikleri, kültür ve sanat iklimi bakımından İstanbul ile kıyas dahi edilemeyecek yerler çok yüksek rakamlarda turist çekiyor. Bu tabloya baktığımızda İstanbul tek başına 50 milyonluk, hatta 100 milyonluk bir turist ağırlama potansiyelini barındırıyor'' dedi.