Antalya 9 milyon turist sayısına ulaşabilir

Pandemi nedeniyle yaklaşık bir yıldır toplanamayan Turizm Düşünce Platformu üyeleri Antalya'nın bu yıl 9 milyon turist rakamına ulaşabileceğini söyledi.


Antalya 9 milyon turist sayısına ulaşabilir

Turizm Düşünce Platformu üyeleri Tolegen Turizm & Danışmanlık Ortağı Oktay Köylü, Destination Service Turkey Genel Müdürü Metin Girgin, LMX Türkiye Direktörü Serdar Bayraktar,  İnventium Global Yönetici Ortağı Necip Fuat Ersoy, Novanta / Suntalya Product Manageri Selim Lapa, Miarosa Ghazal Resort Thalasso Genel Müdürü Metin Peltek, Prime Travel Ürün Müdürü Metin Aktay, Sermay Group'tan Ufuk Şimşek, Daima Hotels Kontrattan sorumlu Müdürü Seyfi İmamoğlu, Elysium Green Suit yatırım danışmanı  Hediye Çete, Turizmci Atilla Cengiz ve Turizmdays.com editörü Emin Demir'in katılımıyla Booking Stories'te bir araya geldiler.

Toplantıya katılan turizmciler 2021 yılı turizmi ile görüşlerini diler getirdiler. Turizmciler bu yıl Antalya'ya çoğunlu Rusya ve BDT ülkelerinden olmak üzere 9 milyon cıvarında turistin gelebileceğine dikkat çekerek, ''Bu yıl pandemi nedeniyle Batı ve Kuzey Avrupa ülkelerinden çok fazla turist beklenmiyor. İngiltere ve Baltık ülkelerinden turistlerin gelmesi bekleniyor. Bu yl Antalya 4.5 milyondan fazla Rus turisti ağırlar. Antalya'ya gelecek turistin yüzde 50'si Rusya'dan gelecektir. Ancak Rusya'nın Mısır'ı açması antalya tuizmini etkileyecektir. Ancak Mısır'ın etkisi ancak Eylül ayından sonra görülür'' dedi.