TÜRSAB: 2021 yıllık aidat miktarı 3.735,74 TL

TÜRSAB, 2021 yılı aidatlarının birliğe kayıt ücretinin yüzde beşi olarak düzenlendiğini duyurdu.


TÜRSAB: 2021 yıllık aidat miktarı 3.735,74 TL

TÜRSAB aidat ödemeleri ile ilgili bilgilendirme duyurusu yaptı. TÜRSAB'ın sitesinden yapılan duyuru şöyle:

Değerli Üyelerimiz,

1618 Sayılı Kanun’un 35’inci maddesinin Ek fıkrası hükmü ile, yıllık aidat, Birliğe kayıt ücretinin yüzde beşi olarak düzenlenmiştir.

Buna göre 2021 yıllık aidat miktarı 3.735,74 TL’dir.

•    Aidatlarınızı havale, kredi kartı ve www.online.tursab.org.tr den ödeme ekranından ödeyebilirsiniz.

•    Aidatlara TÜRSAB Online’da Bonus özellikli kartlara 9 taksite kadar, World özellikli kartlara 9 taksite kadar, ve HalkBank Paraf kartlara 9 taksite kadar (yakında Kuveyt Türk kredi kartına da taksit imkanı gelecek), diğer tüm kartlara da tek çekim yaparak ödeme imkanı bulunmaktadır. Diğer banka kartları ile ödeme yapılmasına ilişkin görüşmeler devam etmekte olup, gelişmeler konusunda ayrıca bilgilendirme yapılacaktır.

•    Aidatları toplamak Yönetim Kurulumuzun kanuni görevi olup; mevcut kanunların zorunlu tuttuğu bir işlemdir. Aidat ödemelerinin takip edilmemesi TÜRSAB yönetiminin sorumluluğunu doğuran bir işlem olup, geçmiş dönemlerle ilgili Bakanlık Müfettişlerince yapılan incelemelerde eleştiri konusu edilmiştir.

•    Hukuken yıllık aidat borçlarına ilişkin, ödeme yükümlülüğü altında bulunan seyahat acentası hakkında yıl sonu itibari ile yasal takibin başlatılması ve Seyahat Acentaları Birliği Yönetmeliği’nin 10’uncu maddesi gereği disiplin soruşturması açılması gerekmektedir. Ancak halihazırda sektörün içinde bulunduğu koşullar ve COVID-19 nedeniyle sadece 2015 öncesi aidat gecikmelerine yasal takip başlatılacaktır.

•    Seyahat Acentaları Birliği Yönetmeliği’nin 15’inci maddesinin 3’üncü fıkrası uyarınca 2019 öncesi aidat borçlarını ödemeyenler plaka, kimlik kartı ve dijital doğrulama sistemi hizmetlerinden yararlanamamaktadır.

•    Yönetim olarak aidatları takip etmemiz, aidatlarını düzenli ödeyen ve büyük çoğunluğu oluşturan üyelere karşıda ayrıca sorumluluğumuzdur. Üyeler arası adil olmak ve düzenli aidatını ödeyen üyemizin hakkını korumak görevimizdir.

•    TÜRSAB’ın bulunduğu mali zorluğa rağmen 2020 aidatlarını almayan Türkiye’deki tek Birlik durumunda olmaktan mutluyuz.
 

Göstereceğiniz hassasiyete teşekkür eder, saygılar sunarız.