Reklam
  • Reklam
Kruvaziyer Gemilerinde 5G Var Mı?
Semih Karakoç

Semih Karakoç

Kruvaziyer Gemilerinde 5G Var Mı?

05 Nisan 2020 - 19:52

Korona virüs yayılırken ve ülkemiz dâhil birçok insan kendilerini evlerinde tecrit ederken, 5G karşıtı komplo teorilerine olan ilgi artmış gibi görünüyor. Evinizde sıkıcı geçen saatlerde eminim ki sürekli sosyal medyayı takip ediyorsunuzdur, zira Youtube, Facebook, Nextdoor, Twitter vb platformlarda birkaç komplo teorisi olduğunu fark etmiş olabilirsiniz.Bu hafta özellikle İngiltere’de en popüler ikinci Google arama terimi '5G güvenli mi?' 5G hakkında arama yapanlar için trend olan alakalı aramalar arasında 'pizzagate', 'İyot hapları' ve 'adrenokrom etkiler' bulunmaktadır. Bu arada, Avustralya'daki ana 5G karşıtı Facebook sayfasındaki üye sayısı üç haftada üç kat arttı - 8.000'den 23.000'e.  sayfalarında 5G'nin ölüm kuleleri ve ölü ördek sürüleri hakkında kıyamet videoları ile doludur  (Adrenekrom ile ilgili biraz bilgi vereyim;  Covid-19 etrafındaki hakim komplo teorisidir. Adrenochrome, adrenal bezden hormonlar içeren gerçek insan beyin sapından yapılmış Hollywood'un liberal eliti için bir ilaçtır).

İzlediğim bir videoda 5G’ye maruz kalmanın, kitlesel bir Depopülasyonprojesi veyayeni geliştirilen aşı sisteminde, vücuda yerleştirilebilir dijital mikro-çipli kimlik kartı takılması ile insanlığın tümüyle kontrol altında tutulmasının sağlanması gibi teoriler anlatılıyordu ve Microsoft, ilaç şirketleri ve birtakım vakıfların bu projeyi destelediği –özellikle Yahudi kökenli mahlûklar- verilen bilgiler ile anlatılıyordu.

 “tehlikeli bir saçmalık”

5G nedir? Bu, dünyanın her yerinde kullanıma sunulan süper hızlı bir mobil teknoloji - 4G'nin halefi sayılıyor-Türkiye’de baz istasyon kurulumu olarak ilk şehir İstanbul Havalimanı ilginç bir detay dimi erenler- 5G, hızını, kısmen 4G veya daha önceki mobil ağlardan daha yüksek elektromanyetik dalga frekansları kullanarak elde eder. Sonuç olarak, bu radyasyonun insanlar gibi biyolojik organizmalar üzerindeki etkisine dair sorular ortaya atıldı. 5G'nin korona virüs salgınına neden olduğunu iddia eden uzun bir WhatsApp sesli notu oldukça sansasyon yarattı.  Wuhan, 5G'yi deneyen ilk yerleşim yeri olması olayı daha da heyecanlı hale getirdi.

5G teknolojisinin korona virüsün yayılmasında rolü olduğu teorileri sosyal medyada hızla yayılırken İngiltere'nin farklı şehirlerinde baz istasyonlarına ve Telekom altyapısına saldırılar gerçekleşti. Haberlere göz atarken dünya basını inceledim ve bir şey dikkatimi çekti sanki hepsi bir ağızdan yalan haber, sosyal medya safsatası, tebeşir ile peynir gibi sözleşmişçesine başlık ve haberler kullanmışlar ve birçok yazar, sosyalleşme üzerindeki kısıtlamalar ve ruh hallerinde yaşanan sürekli kaygı ve belirsizlik bazı insanları komplo teorisyenlerinin kollarına itiyor olabilir’’ şeklinde görüş belirtmişler, sanki yangından mal kaçırırcasına biraz erken ve aceleci değiller mi?Hangi gazeteler yazmış bu benzer haberleri; Yomiuri Shimbun Japonya, BildAlmanya, Canako Xiaoxi (Beijing) Çin, The Sun İngiltere, USA Today ABD, The Wall Street Journal ABD, Daily Mail İngiltere, New York Times ABD, The jurasalem Post İsrail vb…

5G teknolojisi ile korona virüs pandemisi arasındaki bağlantıda tartışma sürüyor

5G konusu bir süredir animasyonlu çevrimiçi tartışmayı kışkırttı.Yine de 5G'nin kansere, kısırlığa, otizme ve Alzheimer'a ve şimdi de coronavirüs'e neden olabileceğini iddia eden Dana Ashlie adlı bir komplo teorisyeninin YouTube sayfasında yer alıyor.

Twitter'da bir video:  5G yüksek frekanslı milimetrik dalgalar akciğerlerinizden oksijen emerek' koronavirüs'e neden olduğunu göstermektedir.Oksijen moleküllerimizdeki, küçük elektronlar, 5G ile salınmaya başlarlar. 5G oksijeni emiyor ve hemoglobin oksijeni alamıyor.

Arizona'nın Tucson'daki Sağlık ve İnsan Hakları Zirvesi'nde 12 Mart'ta kaydedilen bir videoda, doktor ve antroposofist Thomas Cowan, temelde yeni bir elektrik teknolojisi tanıtıldığında, bir salgın görüyoruz. Biyolojik şok dalgası meydana geliyor, çünkü organizmamız stresli yeni durumla ne yapacağını bilmiyor. Birçok insan ölüyor ve geri kalanı hayatta kalıyor’’ dedi aklıma hemen başka bir Pandemi geldi.  Benzer bir durum, 1918 yılında dünya çapında radyo trafiğinin ortaya çıkmasıyla ilişkilendirilen İspanyol gribi ile de ortaya çıkmıştı.

Müthiş benzerlik!! Bu ne yaman çelişki anne!

5G'nin milimetre dalga adı verilen bir versiyonu çok yüksek frekanslı radyo dalgalarıyla çalışır. Bu sinyaller uzun mesafelere gidemez, bu da kulelerin birbirine yakın yerleştirilmesini ve daha fazla yere kurulmasını gerektirir.  Bu, karadan ve uzayda yayılan 5G radyo dalgalarının beyin radyasyonuna, doğurganlığın azalmasına, baş ağrılarına ve diğer hastalıklara neden olabilecek zararlı radyasyon üretebileceğinden endişe duyulmasına yol açıyor ve anti-5G cephesinin oluşmasına yol açıyor. 5G'ye maruz kalmanın semptomları; bulantı, saç dökülmesi, kemik iliği hasarı, öksürük, kas ağrısı, zatürre, halsizlik, kalp kası ve böbrek hasarı, nefes darlığı, burun tıkanıklığı, burun akıntısı, boğaz ağrısı veya ishaldir." Yorumu sizlere bırakıyorum erenler…

 

 

Bu yazı 1404 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar