116 yeni otel geliyor

116 yeni otel geliyor

İki yıl süren ağır bir krizin ardından, geçtiğimiz yıl toparlanmaya başlayan turizm sektörü, yaralarını sarmaya başladı. Sektördeki iyimser hava, duraksayan otel yatırımlarını hareketlendirirken, yeni yatırımlar için de cesaret verdi.

08 Haziran 2019 - 11:18 - Güncelleme: 23 Aralık 2019 - 15:12

İstanbul'daki Four Seasons Sultanahmet ve Beşiktaş'taki Four Seasons Hotel İstanbul at the Bosphorus'un sahibi Tay Grup, Bodrum'da Four Seasons Resorts and Private Residence projesinin inşaatına devam ediyor. Türkiye’deki en iddialı otel yatırımlarından biri olan 3’üncü Four Seasons’un 2020’de hizmete açılması planlanıyor. Projenin, içindeki 160 villayla beraber toplam yatırım miktarının 1 milyar dolara yaklaşacağı öngörülüyor.

Kuzu Grubu’nun Ataköy’de 5 yıldızlı otel inşaatını sürdürüyor

Kuzu Grubun İstanbul’daki premium projesi SeaPearl Ataköy’de 770 konutluk ikinci etapta 5 yıldızlı, Jumeirah Group'un işletmesini yapacağı otel inşaatı sürüyor. Otel biriminde alanları 47 ila 480 metrekare arasında değişen standart, junior suite, executive suite ve presidental suite yer alıyor. Kuzu Grup, SeaPearl Ataköy'de yer alan 202 odalı otel ve 62 özel rezidansı işletmesi için birçok markalı otel zinciri ile görüştükten sonra Dubai Holding’in üyesi Jumeirah Group ile el sıkışmıştı. Jumeirah'ın işleteceği otelin 2019 yılı içinde açılması planlanıyor.

 

Titanic Grup Belek’e 600 odalı yeni otel yapacak

Geçen yıl kasımda Mardan Palace Otel'i Halkbank'tan 10 yıllığına kiralayan Titanic Grup, yeni yatırım için düğmeye bastı. Yurtiçi ve yurtdışında toplam 14 oteli ve 4 bine yakın yatak kapasitesiyle hizmet veren grup, Belek'te 90 dönüm üzerinde, 350 milyon TL'lik yatırımla 600 odalı yeni bir oteli hayata geçirecek. Otel inşaatı 2020’de başlayacak. Tesis 2022'de hizmete açılacak. Üst segment olarak yapılacak otel, A'la Carte restoranları, farklı mimari özellikleri ve odaları ile hizmet verecek.

 

Doku Turizm Alanya’ya 5 yıldızlı otel inşa edecek

Antalya'nın Alanya ilçesine 5 yıldızlı yeni otel geliyor. 450 oda ve 950 yataktan oluşacak proje Okurcalar mahallesinde 13 bin 748 metrekare alan üzerine kurulacak. Doku Turizm ve Otelcilik tarafından kendi arazisi üzerinde hayata geçirilecek projede 1200 kişilik restoran, 600 kişilik çok amaçlı salon, kapalı yüzme havuzu, 4 açık yüzme havuzu, sauna, buhar odası, tuz odası, buz odası, Türk hamamı da yer alacak. 97.5 milyon liraya mal olacak otelin 2 yılda tamamlanması planlanıyor.

Gülmete Turizm Fethiye’de 5 yıldızlı otel inşa edecek

Gülmete Turizm Yatırımları AŞ Muğla Fethiye'ye 5 yıldızlı yeni otel yapacak. Fethiye Koymat mevkiinde konumlanan otel projesi 44 bin 379 metrekare alan üzerinde hayata geçirilecek. 650 odalı ve 1500 yatak kapasiteli otelde standart odaların dışında lüks suit ve aile suitleriyle birlikte 20 villa da yer alacak. Projede havuzlar, basketbol, voleybol, tenis ve bilardo, bakım kürleri, sağlık kürleri, masaj, güzellik kürleri ve tematik havuzlar da yer alacak. Otel 250 milyon liraya mal olacak. Tesis tamamlandığında iki vardiya halinde 750 kişiye istihdam sağlaması hedefleniyor. Otelde çalışacak personel için lojman da yapılacak.

Form Yapı tarihi yalıları lüks SPA oteline dönüştürüyor

İstanbul Boğazı’nda yer alan Kocataş ve Sait Paşa yalıları ile 25 dönüm arazideki tarihi yapılar, 200 milyon dolar yatırımla yenileniyor. Katarlı işadamı Omar Hussain Alfardan tarafından satın alınan Sarıyer’deki tarihi yapıların otele dönüşüm projesini yüksek mimar Fuat Kaplan’ın sahibi olduğu Form Yapı gerçekleştiriyor. Tesis ABD’li otel zinciri Six Senses tarafından işletilecek. Kaba inşaatı tamamlanan projenin 2019 sonunda hizmete girmesi bekleniyor. Yapılar toplam 60 adet VIP otel odası, 3 adet restoran ve 1 adet SPA merkezi ile 2 adet yüzme havuzundan oluşacak. Tesiste 400 kişiye istihdam sağlanması bekleniyor.

Özaltın Belek’teki otellerini yeniliyor

Özaltın Holding’in Gloria Hotels çatısı altında Antalya Belek’te Gloria Serenity Resort, Gloria Verde Resort ve Gloria Golf Resort otelleri yer alıyor. Holding, mevcut tesislerinde hizmet kalitesini daha da üst seviyelere taşımak için yeni yatırım planlaması yapıyor. Gloria Serenity ve Gloria Verde Golf Resort’un odalarında renovasyon çalışmaları yapılacak. Ayrıca gastronomideki yenilikler için ilave a la carte restoranlar ve kongre turizmindeki talep sebebiyle kongre merkezini büyütme planları da yapılıyor. Türkiye’nin ilk spor oteli olan ve 55 farklı spor branşında hizmet veren Belek Gloria Sports Arena’ya da yoğun talepten dolayı ilave oda projesi hazırlanıyor.

 

Özaltın Holding 4 yeni otel yatırımı planlıyor

Özaltın Holding, yeni yatırım planlamasında markayı Antalya dışına taşımayı hedefliyor. Mersin’de arazisi bulunan holding bu ilde yeni bir golf oteli projesi üstünde çalışıyor. İstanbul’da şehir oteli için arayışta olan Özaltın Holding, Londra ve New York’ta otel yatırımı yapmayı planlıyor. Gloria markasının yurt dışında bir butik zincir haline getirilmesi hedefleniyor. Manhattan, Brooklyn ve Queens’te yer Bakan Holding yeni otel yatırımlarını Gloria markasıyla yapacak.

 

Smart by Dedeman açılış için gün sayıyor

İlk akıllı konsept otelini yaklaşık 13 milyon dolarlık bir yatırım maliyetiyle Nisan 2019'da İstanbul-Şişli'de açmayı planlayan Dedeman Grubu, büyük şehirlerde Smart by Dedeman yatırımlarına devam edecek.Şişli’nin kalbinde Cevahir AVM’ye 150 metre mesafede açılacak otel teknoloji jenerasyonu olarak nitelendirilen ve iş nedeniyle çok seyahat eden Y kuşağının tüm ihtiyaçlarını karşılayacak altyapıya sahip olacak. 104 oda olarak planlanan otel konuklarına orta segment otellerden daha avantajlı bütçe olanağı sunacak.

Barut Hotels Fethiye’de kapasite artıracak

Barut Hotels, Muğla Fethiye’deki Sensatori Otel’de kapasite artışı yapıyor. Halen 418 odaya sahip tesise yeni yapılacak ilave bloklarla 152 oda eklenecek. Tesis kapasite artışı sonrası 582 odaya ulaşacak. Kapasite artışının toplam maliyeti 63 milyon lira olarak hesaplandı. Kapasite artışı inşa aşamasında 1000, işletme aşamasında ise sezonun yoğun olduğu dönemde ortalama 595 kişinin istihdam edilmesi planlanıyor.

Ant Yapı Moskova’da iki otel inşa ediyor

1990'lı yıllardan bu yana Rusya’da konuttan rezidansa, kültür merkezinden otele kadar pek çok yapı inşa eden Ant Yapı, Moskova'da iki otelin inşasını sürdürüyor. Şirket, Moskova'da Kızıl Meydan’a yakın bir konumda Bvlgari Hotel’in inşasını sürdürüyor. Eski bir binanın restorasyonu ve ek binayı içeren projede 65 oda, 11 rezidans, iki town house, bir grand house bulunuyor. 115 milyon Euro’luk yatırım yapılacak olan proje üç yılda tamamlanacak. Ant Yapı’nın Moskova’da yapımını üstlendiği projelerden bir diğeri olan Altınada projesi Kremlin manzaralı ve içinde Mandarin Otel olan bir proje. Rus Kapital Group için yapılan projede, 220 rezidans dairesi ve 220 odalı otel bulunuyor. Projenin 2019 sonunda tamamlanması planlanıyor.

 

Astaş Holding İstanbul’da lüks otelin inşaatına devam ediyor

2014 yılında kapılarını açan Mandarin Oriental Bodrum Otel’in sahibi Astaş Holding, Kuruçeşme’deki Mandarin Oriental Bosphorus Istanbul otel projesinin inşaatına devam ediyor. Otelde her biri deniz manzarasına hakim özel süitler ve kral daireleri, seçkin restoranlar, 800 kişilik balo salonu, beş ayrı büyüklükteki toplantı odaları, bin kişiye hitap edecek yüksek teknoloji ile donatılmış davet ve parti alanı, 2 bin 500 metrekare alana sahip Spa, sağlık merkezi ve özel tasarım fitness merkezi, Mandarin barı ve loungeleri, 500 araç kapasiteli otopark yer alacak. Lüks otel dünya çapında iş adamlarına, seçkin ailelere ve dünya jet setine İstanbul’da ev sahipliği yapacak, düğünler ve davetler için özel mekanlar sunacak. Toplam yatırım değeri 2,5 milyar TL’ye ulaşacak olan Mandarin Oriental Bosphorus Istanbul otelin 2020 yılının Şubat ayında hizmete açılması hedefleniyor.

Haliç kıyısındaki dev projede 5 yıldızlı 3 otel yapılacak

Sembol Uluslararası Yatırım-Ekopark Turizm-Fine Otelcilik Ortak Girişim Grubu tarafından 1 milyar 346 milyon dolarlık yatırımla Haliç kıyılarındaki 600 yıllık Tersane-i Amire dünyanın en önemli kültür ve turizm merkezlerinden birine dönüştürülecek. Tersane İstanbul Projesi’nin temeli 2019 Şubat ayında atıldı. 238 bin metrekarelik alanda Yap İşlet Devret(YİP) modeliyle hayata geçirilecek proje kapsamında 2 adet 70 yat bağlama kapasiteli yat limanı 5 yıldızlı 3 otel inşa edilecek. Türkiye'nin çok önemli 3 müzesi burada inşa edilecek. Tersane İstanbul Projesinin 60 bin kişiye istihdam sağlaması hedefleniyor.

Anex Tour, Antalya Gazipaşa’nın ilk 5 yıldızlı otelinin temelini atacak

Turizm imar planı Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından onaylanan Antalya Gazipaşa'nın ilk 5 yıldızlı otelinin temeli Mart ayında atılacak. Oteli Rusya'nın değişik bölgelerinden Gazipaşa Havalimanına turist getiren Anex firması yapacak. Otelin temelinin Mart'ın ortasına doğru atılması hedefleniyor.

 

IHY Gayrimenkul, Bursa Radisson’u inşa ediyor

Radisson Hotel Group bünyesinde yer alan ve İsveç’teki Nasdaq Stockholm borsasında işlem gören Radisson Hospitality AB, Türkiye’deki ilk Radisson markalı otelinin Bursa’da açılacağını duyurdu. Türkiye merkezli gayrimenkul ve inşaat şirketi IHY Gayrimenkul İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş. ile imzalanan sözleşme sonucu Radisson Hotel Group’un Türkiye portföyü 25 otele, faal veya yatırım halindeki oda sayısı ise 4600’ün üzerine çıkacak. Bursa’daki otelin 2020’nin son çeyreğinde açılması planlanıyor. Radisson Hotel Bursa, 163 odası ve süiti ile Radisson markasının imzası olan hizmetleri sunacak.

 

 

Özak GYO Antalya’da ikinci otelini yapacak

Antalya Belek’teki 550 odalı Ela Quality Resort Otel’in sahibi Özak GYO turizmde hedef büyüttü. Özak GYO, Antalya Demre'deki 49 yıllık tahsisli arazisi üzerine yapacağı 5 yıldızlı resort otel projesinin yapımı için müteahhit firmayla anlaştı. Demre Otel projesinin inşaatını İnt-Er Yapı şirketi gerçekleştirecek. Müteahhit firma Özak GYO'nun İstanbul Göktürk'te yapımını planladığı konut projesinin inşaatını da üstlenecek. Otel projesi, Demre’de koy içinde ve güney kıyılarındaki açık deniz etkisinden uzak 71 bin metrekare büyüklüğündeki arazi üzerinde gerçekleştirilecek.

Özak GYO Didim’de 5 yıldızlı otel inşa edecek

Gayrimenkul yatırımlarıyla öne çıkan Özak Global Holding, turizm sektörüne 2004 yılında Aktay Turizm şirketini kurarak girdi. Şirketin turizme kazandırdığı ilk tesis ise 2007 yılında Antalya Belek’te açılan beş yıldızlı, 550 odalı ELA Quality Resort Oteli oldu. Sahil bölgelerinde resort otel yatırımları planlayan Holding Antalya Demre’deki 5 yıldızlı otel projesinin yanı sıra Aydın Didim’de nadir bir coğrafyaya sahip özel bir koyda otel projesi planlıyor. Şirket, Didim’de 164 bin metrekare büyüklüğündeki 49 yıllık turizm tahsisli arazisi üzerinde 5 Yıldızlı Apart ve Otel Projesi planlıyor.

PNR Doğal Taş şirketi Afyon’da Hilton Oteli’ni yapıyor

Afyonkarahisar’da Selçuklu Mahallesi Ali Çetinkaya Bulvarı’nda inşa edilen DoubleTree By Hilton’da inşa çalışmaları sürüyor. 115 oda ve 250 yatak kapasiteli otelin 15 Mart 2019’da hizmete girmesi hedefleniyor. 55 milyon liraya mal olacak otel, Hilton tarafından PNR Doğal Taş Mad. İth. İhr. San ve Tic. Ltd. Şti. mülkiyetine franchise olarak verildi. Otel, Afyonkarahisar’ın organize sanayi bölgesine, Afyonkarahisar Devlet Hastanesi, Afyon Kocatepe Üniversitesi ve ana tren istasyonuna 5 km mesafede, şehir merkezinde stratejik bir konumda yer alacak. Otelin Genel Müdürlüğünü Sayit Önay satış müdürlüğünü ise Hilal Ongun yürütecek.

Hilton Dalaman’daki lüks otelini yeni yatırımla büyütüyor

Hilton Dalaman Sarıgerme Resort SPA yeni yatırımlarla büyüyecek. Hilton Dalaman'da bu yıl 120 göl evi, üç villa ve göl restoranı inşaatına başlandı. Ardından bu yılın sonuna doğru Kasım ayında 3 bin metrekarelik bir toplantı salonu yatırımı yapılacak. Nisan 2020’de tüm bu projelerin bitirilmesi hedefleniyor. Hilton’un Dalaman’a yapacağı yeni yatırım miktarı 105 milyon lira civarında olacak. Sonrasında golf projeleri hayata geçecek. 2021 ve 2022 yıllarında yaklaşık 20 milyon Euro civarında bir yatırım daha hayata geçmiş olacak.

Asfuroğlu Grubu Antakya’da 5 yıldızlı lüks otel inşa ediyor

Antakya'nın önde gelen işadamlarından Necmi Asfuroğlu'nun inşaatına 10 yıl önce başladığı otelde sona gelindi. 120 milyon dolara mal olması beklenen 200 odalı otel bu yılın Nisan ayında açılacak. Otelde Hilton'la yollar ayrılıyor. Otelin yeni adı “The Museum Hotel Antakya” olarak belirlendi. Otelin işletmesini Necmi Asfuroğlu’nun şirketi yapacak. Otelin inşaatı sırasında çıkarılan 200’ün üzerinde eser ise 600 metrekarelik sergi alanında bir müzeye dönüşecek. Necmi Asfuroğlu’nun adını taşıyan Arkeoloji Müzesi Kültür ve Turizm Bakanlığı’na devredilecek.

 

Besa Grup Bodrum’da lüks otel yapıyor

Besa Grup’un 200 milyon dolarlık yatırım ile Bodrum’da hayata geçireceği “The BO Viera“ projesinde inşaat çalışmaları hızla devam ediyor. Curio Collection by Hilton markası Türkiye’de ilk kez “The BO Vue” ile Bodrum’da yaşam bulacak. 85 odalı ve 180 yatak kapasiteli olarak planlanan The BO Vue’da, odaların çoğunun önünde havuz bulunurken, tümü deniz manzaralı olacak. The BO Vue dünya standartlarında SPA hizmetine de sahip olacak. Otelin 2021 yılında ilk misafirlerini ağırlaması bekleniyor. Curio Collection by Hilton (curiocollection.com) özel olarak seçilmiş 50'den fazla özgün lüks otel ve resort’tan oluşan küresel bir portföy olarak biliniyor.

Permak İtalya’da ikinci otel yatırımı yapacak

Türkiye’nin hızla büyüyen sanayi, hizmet ve yatırım şirketlerinden biri olan Permak Makina’ya ait San Clemente Palace Kempinski Venedik'in en güzel oteli seçilmişti. Permak Grubun sahibi işadamı Selim Uyar 2013 yılında San Clemente Adası ve üzerindeki oteli 150 milyon Euro'ya satın almıştı. Uyar ailesi şimdi de ünlü Como Gölü'ne yatırım planlıyor. 17 bin metrekarelik bir alan almak isteyen ailenin bu bölgeye de lüks bir otel yapmak istediği belirtiliyor. Arazi ve otelin ise yaklaşık 50 milyon Euro’ya mal olacağı belirtiliyor.

Mirhan Konağı Turizm Mardin 5 yıldızlı otel yapacak

Mirhan Konağı Turizm, Mardin Kızıltepe’de 5 yıldızlı otel projesine başlıyor. 120 oda ve 240 yataklı otel 9 milyon 379 milyon liraya mal olacak. Otel projesinin 18 ayda tamamlanması planlanıyor. Mirhan Konağı Turizm'in yapacağı otel Mardin Kızıltepe'de Kızıltepe-Mardin Karayolu Üzerindeki Hanikaharzem Mahallesinde yer alacak. Yeni otelle Mardin'e gezi, turizm, eğlence, spor, iş, kongre vb. amaçlarla gelen ziyaretçilerin yeme, içme ve konaklama ihtiyaçları karşılanacak. 120 oda kapasiteli otel projesi kapsamında otel odaları, lokanta, toplantı salonu, konferans salonu, gece kulübü, Türk hamamı, sauna, masaj odası, spor salonu, yüzme havuzu yer alacak.

Gür Turizm Alanya’daki 5 yıldızlı otelini yıkıp yeniden yapacak

Gür Turizm, Antalya Alanya'da faaliyet gösteren 5 yıldızlı Yalıhan Aspendos Otel’i yıkıp yeniden yapacak. Halen 194 odayla faaliyet gösteren otelin yerine 495 odalı ve 1212 yataklı yeni tesis inşa edilecek. Yalıhan Aspendos Otel'in yıkılıp yeniden yapılma maliyeti 98 milyon lirayı bulacak. 40 bin metrekare inşa alanına sahip proje tamamlandıktan sonra 379'u standart, 31'i suit, 80'i aile ve 5'i engelli olmak üzere toplam 495 odalı 5 yıldızlı otel hizmete girecek. Yeni otelin 2021 yılında açılması planlanıyor. Tamamlandığında 1212 müşteriye hizmet verebilecek kapasiteye ulaşacak olan tesiste 400 kişinin istihdam edilmesi hedefleniyor.

Aydın Ünlüer Belek’te 5 yıldızlı otel yapıyor

Alanya’da Aydınbey Gold Dreams, Antalya Serik’te Aydınbey Famous Resort ve Side’de Aydınbey Kings Palace otelleriyle hizmet veren Aydın Ünlüer firması Antalya Belek’te Aydinbey Queen's Palace & Spa’nın inşaatını sürdürüyor. 2018 yılında inşaat çalışmalarına başlanan 5 yıldızlı otel 360 odalı olacak. 2019 Haziran ayında tamamlanması plananan Aydinbey Queen's Palace & Spa oteli denize 950 metre konumda olup kendisine ait kum plajı bulunacak.

Alanya’ya Lonicera markalı üçüncü otel geliyor

Alanya’da Lonicera World Deluxe Resort & Spa Otel ve Lonicera City adlı otelleriyle hizmet veren deneyimli turizmci Uğur Sipahioğlu Alanya’da üçüncü otelini inşa ediyor. Şirket, yapımını sürdürdüğü Lonicera Premium Hotel’i 2019 Haziran ayında açmayı planlıyor. Otel Lonicera Premium, Antalya şehir merkezine 110 km, Antalya Havalimanı'na 100 km, Gazipaşa Havalimanı'na 60 km, Alanya ilçe merkezine 20 km uzaklıkta bulunuyor.

Diana Travel, Side’de 5 yıldızlı otel inşa ediyor

1979 yılında Paloma Hotels markasıyla otelcilik sektörüne de adımını atan Diana Travel 8.inci oteli Paloma Finesse Side’nin inşaatını sürdürüyor. 5 yıldızlı ve 300 odalı otel bu yıl hizmete girecek. Manavgat Titreyengöl’de yer alan Paloma Finesse, Antalya şehir merkezine 80 km, Antalya Havalimanı’na 70 km, Manavgat ilçe merkezine 6 km, Side merkeze 6 km uzaklıkta bulunuyor.

 

Diana Travel Paloma Orenda Resort’u Haziran’da açacak

1979 yılında Paloma Hotels markasıyla otelcilik sektörüne de adımını atan Diana Travel 9.uncu oteli Paloma Orenda Resort Hotel’in inşaatını sürdürüyor. 5 yıldızlı ve 270 odalı otel Haziran 2019’da ziyaretçilerini ağırlamaya başlayacak. Toplam 270 oda ile hizmet verecek Paloma Orenda Resort‘de Standart, Junior Suite, Bağlantılı Aile odaları, Aile Süitleri ve engellilere göre dizayn edilmiş oda tipleri bulunacak. Manavgat Titreyengöl’ de yer alan yeni otel Side şehir merkezine 6 km, Antalya Havalimanı'na 75 km, Antalya şehir merkezine 80 km mesafede olup denize sıfır konumda yer alıyor.

Ceylan Grubu Lara’da 5 yıldızlı otel inşa ediyor

Ceylan İşletme İnşaat Turizm Yatırım A.Ş Sherwood markalı otellerine bir yenisini daha ekliyor. Lara’da 19 bin metrekare alan üzerine kurulu alanda 5 yıldızlı Sherwood Suites Resort projesi hayata geçiriliyor. Otel Sherwood Suites Resort, Antalya şehir merkezine 17 km, Antalya Havalimanı'na 15 km uzaklıkta bulunuyor. Otel bu yıl içinde hizmet vermeye başlayacak.

Yüksel-İş Grup Manavgat’ta 5 yıldızlı oteli Mayıs’ta açacak

1996 yıllarının başında Side/Manavgat’ta Turizm işletmeciliğine başlayan Yüksel-İş Grup Side Royal Luxury Otel’in inşaatını sürdürüyor. 5 yıldızlı Otel Side Royal Luxury, Manavgat’ın Evrenseki mevkiinde yer alıyor. 220 odalı otel Antalya şehir merkezine 68 km, Antalya Havalimanı’na 58 km uzaklıkta bulunuyor. Side Royal Luxury Otel’in bu yılın Mayıs ayında hizmete açılması planlanıyor.

Side Viola Resort otel bu yıl hizmete açılıyor

Side merkezde inşa edilen Side Viola Resort& Spa bu yıl hizmete girecek. 5 yıldızlı ve 320 odaya sahip Side Viola Resort & Spa Antalya şehir merkezine 73 km, Antalya Havalimanı’na 63 km uzaklıkta bulunuyor. Aile odası, aile süiti, standart ve studio odaların yer aldığı otel denize 600 metre mesafede olup kendisine ait kum plajı bulunuyor.

Bursa Ticaret Odası UYEM’de 174 odalı otel inşa ediyor

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası, Uludağ’daki Kirazlıyayla Tesisleri’ni Uludağ Yaşam Boyu Eğitim Merkezi’ne(UYEM) dönüştürüyor. Proje kapsamında Kirazlıyayla Tesisleri iş dünyası için için otel, tez odaları, grup çalışma odaları, kütüphane, konferans salonları, kafeterya, restoranlar, yüzme havuzları, spor merkezi ve spa merkezini bünyesinde barındıran bir yaşam boyu eğitim merkezi haline getirilecek. Merkez’de yer alacak Kirazlıyayla Deluxe Hotel 174 odaya sahip olacak. Restorasyon çalışmalarının önemli bir kısmı tamamlanırken tesisin Haziran 2019’da faaliyete geçmesi hedefleniyor.

Avcı Architects’in Nijer’deki 5 yıldızlı otel projesinin inşaatı sürüyor

İş hacminin yüzde 80’i uluslararası projelerden oluşan türk mimarlık şirketi Avcı Architects'in, Nijer’in Niamey şehrinde sürdürdüğü Niamey Otel inşaatı tüm hızıyla devam ediyor. Betonarme imalatları tamamlanan projede eşzamanlı olarak cephe ve iç mekanlarda mekanik- elektrik altyapı uygulamaları devam ediyor. Nijer’in önemli kurumlarından bazılarına komşu olacak otelin Nisan 2019’da açılması hedefleniyor. Toplam inşaat alanı yaklaşık 21.000 metrekare olan 194 odalı bu otel kompleksinde, 160 tane standart oda, 12 yönetici odası, 7 büyük suit, 13 küçük suit, bir kral suit, bir de başkan suitine hizmet eden bir banket salonu, konferans odaları, gün boyu servis veren restoran, lounge bar, New York Bar, yüzme havuzları ve bir spa bulunuyor.

Manisa Belediyesi 5 yıldızlı otel inşaatına devam ediyor

Manisa Büyükşehir Belediyesi projelerinden ‘Manisa Prime’ AVM, Otel ve İş Merkezi projesinde inşaat çalışmaları sürüyor. Manisa Prime projesinde 5 yıldızlı 210 odalı otel 19 kat üzerinden planlandı. Proje içerisinde ofis kısmı 13 katlı olarak planlandı. A Plus açık ofis 10 kat olacak ve içerisinde 600 metrekarelik bürolar tasarlandı. AVM noktasında ise 14 bin metrekare kiralanabilir alan bulunuyor. Bunun 8 bin 830 metrekaresi bodrum kat, 4 bin 125 metrekaresi ise zemin katta bulunuyor. Projenin orta kısmı ise tamamen açık olacak. İnşaat çalışmaları 2018 Ocak ayında başlayan projenin 700 iş gününde tamamlanması planlanıyor.

İş GYO-Tecim Yapı ortaklığı Kadıköy’de 4 yıldızlı otel yapıyor

İş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO)-Tecim Yapı Ortaklığı tarafından İstanbul Kadıköy'de İbrahimağa Mahallesi'nde inşaatına başlanan 4 yıldızlı otel 262 odalı olarak planlandı. Otel 6 bodrum kat + zemin kat +24 normal kat olmak üzere tek blok halinde yükselecek. 91.5 milyon liraya mal olması beklenen otelin Aralık 2020'de tamamlanarak işletmeye açılması planlanıyor. Geçtiğimiz günlerde otel inşaatında tarihi eser kalıntıları çıkmıştı. Kazıların devam ettiği otel inşaatı şimdilik durduruldu.

Nizipoğlu Holding Kapadokya’da iki 5 yıldızlı otel yapacak

Maden arama ve turizm alanında yoğunlaşan Niziplioğlu Holding 4 yıl önce İstanbul Zeytinburnu’nda bulunan Mercure Topkapı Oteli hizmete açmıştı. Niziplioğlu Holding, gelecek dönem yatırım planına Kapadokya, Pamukkale, Efes ve Bodrum’da inşa edeceği otelleri aldı. Holding Kapadokya’ya 2 otel yatırımı yapacak. Oteller için 60 bin metrekare arazi satın alıp ruhsat işlemlerine başlayan Holding, görsel olarak bölgenin simgesi olan ve dünyada bir benzeri olmayan balon şeklinde bir yapıyı inşa ederek bir ilke imza atmayı planlıyor.

Torunlar GYO Mall Of İstanbul projesinde 206 odalı otel yapıyor

Torunlar Gayrimenkul Ortaklığı'nın (GYO) İstanbul Başakşehir'deki Mall of İstanbul projesinin 2. etabında inşaat çalışmaları devam ediyor. Projenin 2.etabında 18.208 metrekarelik alanda otel ve kongre merkezi projesi inşa ediliyor. 109 bin metrekare inşaat alanına sahip projede 206 odalı otel, kongre merkezi, ofis, dükkân, sanat atölyesi ve sergi alanı ve restoran yer alacak. Mall of İstanbul 2.etap otel ve kongre merkezi projesinde kaba inşaat aşaması tamamlandı. Dış cephe kaplamasının önemli bir bölümü tamamlandı. 2019 ve 2020'de yoğun bir çalışmanın ardından otel ve kongre merkezinin 2020 yılının ikinci yarısında açılması hedefleniyor.

Corendon, Karayipler’e 5 yıldızlı otel yapıyor

Türkiye ve Hollanda'nın en büyük turizm gruplarından Corendon, son yıllarda otel yatırımlarına da ağırlık verdi. Corendon Hotels&Resort'un bu yıl Karayipler'in Curaçao Adası'nda açacağı 10'uncu oteli 'Holiday Beach Veneto' parça parça hizmete girecek. Grubun adadaki ikinci otel yatırımı olacak ve 800 odadan oluşacak 5 yıldızlı otel 2020'de tamamlanacak. 2014 yılında otelcilik sektöründe atılım yapan Corendon, Antalya Kundu’da Grand Park Lara, Beldibi’nde Grand Park Kemer, Bodrum'da Turgutreis’de Grand Park Bodrum, Çeşme Alaçatı’da Premier Solto Hotel by Corendon, Amsterdam'da The College Hotel, Corendon City Hotel ve Corendon Village Hotel, Ibıza'da Marble Stella Maris, Karayipler Curacao Adası'nda Livingstone Jan Thiel Resort Otelleri’ni işletiyor.

Rixos Kazakistan’da 5 yıldızlı otel yapacak

İşadamı Fettah Tamince’nin şirketi Rixos, Kazakistan’daki 5’inci otelini Türkistan eyaletine açacak. Temeli atılan otelin ismi Rixos Khadisha Turkestan olacak. Kazakistan’ın en dikkat çeken bölgelerinden Türkistan eyaletinde olacak proje, ilk 5 yıldızlı otel unvanının da sahibi. 2019’un aralık ayında tamamlanması planlanan projenin ortağı ise Kazakistan’ın en önemli işadamlarından Serikzhan Seitzhanov. 120 odalı otelin maliyeti yaklaşık 150 milyon lira olacak.

Reysaş GYO Erzurum’a Hilton Oteli yapacak

Erzurum’a 5 yıldızlı Hilton oteli yapılacak. Reysaş GYO, 2020 yılında açmayı planladığı Erzurum Palandöken Hilton Oteli için geçtiğimiz aylarda 3 milyon 105 bin lira ödeyerek kayak yolu üzerinde arazi satın almıştı. 150 odalı ve 300 yataklı otelin 2020 yılında açılması planlanıyor.

Cengiz İnşaat Rize’de 5 yıldızlı otel inşa ediyor

Rize'de Dedeman Otel olarak hizmet veren binanın 2016 yılında yıkımı gerçekleştirilmiş ve aynı yerde yeni bir otel yapımına başlanmıştı. Otel inşaatı tüm hızıyla sürüyor. Rize Merkez Alipaşa Mahallesi'nde mülkiyeti Rize İl Özel İdaresine bağlı arsa üzerine 24 bin metrekare inşaat alanı olarak yap-işlet-devlet modeliyle yapımına başlanılan otel inşaatı devam ediyor. İl Özel İdaresiyle Cengiz İnşaaat arasında kira karşılığı 49 yıllığına yapılan anlaşma neticesinde 250 yataklı olarak planlanan otel inşaatının çalışmaları Ekim 2016'da başlamıştı. Nisan 2019'da tamamlanıp hizmeti açılması planlanan otelin bölge turizmine önemli katkı sağlaması hedefleniyor.

 

 

 

UFBA Turizm Grubu, Kuşadası’nda 5 yıldızlı oteli açacak

Kuşadası’nda Kadınlar Denizi Mahallesinde inşa edilen Infinity By Yelken Hotel 15 Nisan’da açılıyor. UFBA Grup yatırımı olan 5 yıldızlı otelin 356 odası var. Grup, Ankara’da Hilton Garden Inn markası altında işletilen şehir otelinin yanında Bodrum’da Mandalin ve Yelken Hotel’in de sahibi. Otelin genel müdürlüğünü ise deneyimli turizmci Fuat Fesih Demir yapacak. Sektörün Magic Life ve Dedeman Grubu’ndan tanıdığı Fuat Fesih Demir, yine Kuşadası’ndaki Sunis Efes Royal Palace Resort’ün genel müdürlüğünü yapıyordu.

Has Kale İnşaat, 4 yıldızlı otel yaptıracak

Has Kale İnşaat Ağrı Suçatağı Mahallesi'nde 30 bin metrekarelik arsayı otel yapımı karşılığı kiraya verecek. Ağrı Suçatağı mevkii 962 nolu parsel üzerine en az 30.000 metrekare işyeri olarak kiralanabilir alana (zorunlu ortak alanlar ve kapalı otopark hariç) sahip Alışveriş Merkezi ( AVM ) ile en az 4 yıldızlı ve en az 120 oda kapasiteli otel yapımı karşılığı 49 yıl (inşaat süresi dahil olmaksızın) süreyle kiralanması ve sınırlı ayni hak/intifa hakkı tesis edilmesi şartıyla ihale edilerek kiraya verilecek. İhale için muhammen bedel 46 milyon 200 bin lira olarak belirlendi. İhale 15 Ocak’ta Ağrı İl Özel İdare binasında gerçekleştirildi.

MMS inşaat, Kocaeli Hilton’da sona geldi

MMS İnşaat’ın sahibi işadamı Murat Mustafa Satı tarafından Kocaeli Kartepe Sapanca yolu girişinde gerçekleştirilen Bureau Projesi'nin içindeki Double Tree By Hilton Otel'inin açılışı için sona gelindi. 166 odanın yer aldığı otelin açılışı için Hilton merkezden onay bekleniyor. Otel 2019'un ilk aylarında müşterilerini ağırlamaya başlayacak. Double Tree By Hilton Otel, 5’i Grand Suit, 3’ü Corner Suit, 2’si Superior Suit olmak üzere toplam 166 çok özellikli ve yüksek teknoloji ürünü dizayn odadan oluşuyor. Otel, Hilton Worldwide çatısı altında Türkiye’de açılacak olan 64. otel, DoubleTree by Hilton markası olarak ise 18. otel olarak hizmete girecek.

NG Hotels Sapanca’da 300 odalı yeni otel yapıyor

İlk 5 yıldızlı otelini 2008 yılında Sapanca'da açan NG Hotels, zincirin ikinci halkası olan NG Afyon Wellness & Convention'ı ise 2012 yılında hizmete sokmuştu. Yatırımlarına devam eden grup, Sapanca'daki otelinin yanında 300 odalı yeni bir otelin inşaatına başlamıştı. Grup Sapanca'daki yeni oteli 2019 bitmeden işletmeye almayı hedefliyor. Grup ayrıca İstanbul Basın Ekspres yolunda yer alan İstanbul Marriott West projesiyle de kongre turizmine hitap etmeyi hedefliyor.

Ant Aspat Yapı Bodrum’da lüks otel inşa ediyor

Radisson Hotel Group bünyesinde yer alan Radisson Hospitality AB, Türkiye’deki ilk Radisson Collection otelini Bodrum’da açacak. Türkiye merkezli inşaat ve otelcilik şirketi Ant Aspat Yapı ve Turizm A.Ş. ile imzalanan sözleşme sonucu Radisson Hotel Group, ülkedeki otel sayısını 25’e, halen işlettiği ve yatırım aşamasındaki oda kapasitesini ise 4 bin 600 odaya çıkaracak. Radisson Collection Resort & SPA Bodrum’un kapılarını 2021 yılında açması planlanıyor. Radisson Collection Resort & SPA Bodrum, Ege Denizinin panoramik manzaralarını sunan 120 lüks odaya sahip olacak. Odalar iki aşamada hizmete sunulacak; başlangıç olarak 80 odanın, 12 ay sonraki ikinci aşamada ise kalan 40 odanın açılışı gerçekleşecek.

Mıstaçoğlu, Kırgızistan’da kendi işleteceği oteli inşa ediyor

Mıstaçoğlu Şirketler Grubu, dünya genelinde 129 ülkede 6 bin 700 oteli bulunan Marriott Grubu ile yaptığı anlaşma ile Sheraton Bishkek Hotel’de sona geldi. Mıstaçoğlu, Bishkek Sheraton Hotel’in işletmesini de yürütecek. Sheraton Hotel Bishkek, 2019’un ilk yarısında misafirlerini ağırlamaya başlayacak. Sheraton Bishkek Hotel, iş dünyasının kalbi Kievskaya Caddesi’nde bulunan Kırgızistan’ın ilk ve en büyük alışveriş merkezi BishkekPark Alışveriş ve Yaşam Merkezi’nin üstünde 22 katlı yapısı ile Kırgızistan’ın en yüksek binası olma özelliğini taşıyor. Toplam 17 bin 500 metrekare kullanım alanına sahip Sheraton Bishkek Hotel standart, superior, süit ve kral dairesi seçenekleri ile toplam 183 oda ile hizmet verecek. Bin kişi kapasiteli kongre merkezi, balo salonu ve farklı büyüklüklerdeki toplantı salonları ile organizasyonlara ev sahipliği yapacak.

Çağdaş Holding Bodrum’da ikinci lüks otelini inşa ediyor

Bodrum’da bugüne kadar 30 farklı gayrimenkul projesini gerçekleştiren Çağdaş Holding 2015'te Turgutreis'te 75 milyon euro yatırımla hayata geçirdiği Swissotel Resort Bodrum Beach'in ardından Bodrum'daki ikinci oteli olan Swissotel Resort Bodrum Hill'i de 2019 yılında devreye almayı planlıyor. Lüks Bodrum şehri projesi olan Swissotel Resort, Bodrum Hill şehrin çekici bir panoramik manzarasını sunan Yokuşbaşı tepelerinde yer alıyor. Projede 72 oda ve suit, 60 özel rezidans yer alıyor. Swissotel Residence Bodrum Hill, Turgutreis Swissotel Residence Bodrum Beach örneğinde olduğu gibi otel ve bağlı rezidanslardan oluşuyor. Konut sahipleri projenin tamamlanmasıyla birlikte Swissotel kiralama sistemine dahil edilerek dilerlerse konutlarını işletmeye kiralayabilecek.

ERD Otelcilik Macaristan’da 4 yıldızlı otel açacak

RAMADA Tekirdağ by Wyndham'ın sahibi ERD Otelcilik Macaristan'ın başkenti Budapeşte'de de otel açıyor. ERD Otelcilik ismiyle Tekirdağ'da turizm yatırımları bulunan ERD Otelcilik 2017'de Budapeşte'de satın aldığı otelin restorasyon çalışmalarında son aşamaya geldi. Uluslararası bir markayla anlaşan şirket Budapeşte merkezde 7 Suit, 45 Deluxe Odası, Roof Wine Bar Konsepti ve ana restaurantı bulunan ve üst gelir grubuna hitap eden 4 yıldızlı otel projesini hayata geçirecek. Yeni otelin 2019 yılının mayıs ayında açılması hedefleniyor.

Karaderili Şirketler Grubu Yalova’da lüks termal otel inşa ediyor

Karaderili Şirketler Grubu'nun 180 milyon dolarlık yatırımla 2014 yılında temelini attığı 2 bin 200 yatak kapasiteli Yalova Terma City'de son aşamaya geçildi. Otelin birinci etabında devre mülklerin hizmete alındığı projede resort kısmında da çalışmalar sona doğru geliyor. Yüzde 80’i tamamlanan tesisin 2020 başı itibariyle bitirilmesi hedefleniyor. Tesislerin yüzde 80'i şu anda işletmeye açık durumda.

 

 

 

EOS Gayrimenkul, Tekirdağ’da Clarion Otel’i yapacak

Türkiye’ye ilk olarak Haziran 2014’e giriş yapan dünyanın en büyük konaklama zincirlerinden Choice Hotels, Clarion markalı dördüncü otelini Tekirdağ’da açacak. Choice Hotels İspanya, Latin Amerika ve Suudi Arabistan’daki yeni pazar girişlerinin ardından Türkiye’deki büyüme stratejisi çerçevesinde İstanbul-Tekirdağ anayolu üzerinde bulunan yeni Clarion için Amerika ve Almanya merkezli T&T Hotel Consulting’in önerisiyle EOS Gayrimenkul Geliştirme ve İnşaat Taahhüt ve Tic. A.Ş. ile işbirliği gerçekleştirdi. Clarion Hotel Tekirdağ, yaklaşık 110 odayla müşterilerini ağırlayacak. Şehir merkezine beş dakika uzaklıkta Clarion Hotel Tekirdağ, çok sayıda uluslararası şirketin yan kuruluşlarına ev sahipliği yapan sanayi ve ticaret bölgesi Çerkezköy’e ise yarım saatlik mesafede yer alıyor.

Doğuş Grubu Galataport’ta lüks otel yaptırıyor

Doğuş Grubu’nun Bilgili Holding ortaklığı ile yürüttüğü Galataport Projesi’nde dünyanın en önemli lüks otel zincirlerinden Peninsula Otel yer alacak. Peninsula, otel işletmecisi olarak değil, aynı zamanda yatırımcı olarak geliyor. Doğuş Grubuyla otel projesinde yüzde 50 ortaklık yaptı. Peninsula’nın otel için yapacağı toplam yatırım 225 milyon Euro’yu bulacak. Peninsula, şimdiye kadar yatırım için 60 milyon Euro getirdi.

Elite World Grubu Sapanca’ya 5 yıldızlı otel inşa ediyor

Elite World Grubu, Sapanca Göl Mahallesi İtalyan Kampı mevkii de bulunan 44 dönümlük arazi üzerinde 400 odalı, 800 yataklı 5 yıldızlı otel inşa ediyor. Otelin toplam yatırım maliyeti 100 milyon lirayı geçecek. İnşaatı devam eden Elite World Sapanca Hotel 2019’da açılacak. 220 kişiye istihdam sağlanacak otel, Yeşil Bina Sertifikası (LEED), A sıınıfı anlayışı ve full otomasyon akıllı bina dizaynı ile inşa ediliyor.

Ege Yapı Yedikule Hisarı’ndaki projesinde butik otel de yapıyor

Ege Yapı'nın Yedikule Hisarı'nın yanı başında inşa ettiği Cer İstanbul projesinde butik otel de yer alacak. Cer İstanbul projesi kapsamında 5’i eski eserlerin restorasyonu ile 5’i de yeni, 10 blok yapılacak. Burada butik otel, müze, apart ünite ve konut olacak. Yükseklik zemin artı 3 katı geçmeyecek. Proje kapsamında 750 milyon lira hasılat hedefleniyor.

Yeni Havalimanı’nın yanına 3 otel yapılacak

İstanbul'un yeni havalimanının geliştiricileri tahsis edilen arazi için İstanbul Airport City adını taşıyan bir proje hazırladı. 2 bin 500 konut, 3 otel, sağlık kampüsü, serbest bölge, ofis, lojistik ve alışveriş merkezinin bulunacağı projede 5 bin kişilik cami yer alacak. Yeni inşa edilen metro hattına doğrudan erişimi olan Airport City, köprü, hızlı tren ve limanlarla bağlantılı olacak. 6 milyar Euro değerindeki projeyi inşa etmek için hali hazırda yatırımcı aranıyor. Havalimanının geliştiricileri inşa edilen toplam 1 milyon 550 bin metrekarelik alandan 49 yıl boyunca kira geliri elde etmeyi planlıyor.

Er Yatırım Kağıthane’deki otel inşaatında sona yaklaştı

Marriott Oteller Grubu’nun Türkiye’deki en büyük stratejik yatırım ortağı Er Yatırım ve Turizm, İstanbul Kağıthane’deki Four Points by Sheraton Oteli’nin inşaatını sürdürüyor. Ferko Line projesi kapsamında inşa edilen otelde 173 oda; 3 süit, 2 engelli ve 168 standart odası yer alacak. Zemin üstünde 12 kat olarak inşa edilecek olan Four Points by Sheraton Kâğıthane’nin birinci katında restoran ve bar lounge alanı yer alacak. Oda katları ikinci normal kattan başlayarak 11 kat boyunca devam edecek. Otel içinde farklı amaçlar için kullanılabilecek 688 metrekarenin üzerinde kullanım alanı bulunan, yedi adet toplantı alanı bulunuyor. Dört dörtlük iş oteli konseptinde inşa edilen Four Points by Sheraton Kâğıthane’nin bu yıl faaliyete geçmesi planlanıyor.

Er Yatırım, Gebze’de 159 odalı otel yapıyor

Er Yatırım ve Turizm Four Points by Sheraton Gebze projesinin inşaatını sürdürüyor. Dört dörtlük bir iş oteli konseptiyle misafirlerine hizmet vermesi planlanan otelde 159 oda, 7 toplantı salonu, 1 restaurant, 1 bar yer alacak. Suit, standart ve engelli oda seçeneklerinin bulunacağı otel Sabiha Gökçen Havalimanı’na, Körfez Köprüsü’ne yakınlığı ve karayolu bağlantılarıyla kolay ulaşım sağlanan bir noktada yer alıyor. Uzun dönem konaklamaya müsait, balkonlu, 45 metrekare, içerisinde kendi oturma alanı ve mutfağı bulunan odalar bölgenin özellikle beyaz yakalı kesimine hitap edecek. Four Points by Sheraton Gebze bünyesinde kapalı bir yüzme havuzu, sauna, buhar odası ve masaj odalarıyla misafirlerine hizmet verecek. Four Points by Sheraton Gebze projesinin 2020 yılında hizmete girmesi planlanıyor.

Er Yatırım, Sheraton Ataşehir’i 2021’de hizmete açacak

Er Yatırım ve Turizm, Four Points by Sheraton Ataşehir projesinin yapımını sürdürüyor. Otel İstanbul’un finans merkezi olarak belirlenen ve Anadolu yakasında iş hayatının tam kalbinde Ataşehir’de yer alıyor. Toplam 8000 metrekarelik bir alanda inşa edilecek olan otel, 110 oda ve 5 toplantı salonundan oluşacak. Suit ve standart odaların yer alacağı Four Points by Sheraton Ataşehir’in 2021 yılında hizmete açılması planlanıyor.

 

Er Yatırım Kartal’da 240 odalı Sheraton Otel’i inşa ediyor

Er Yatırım ve Turizm Four Points by Sheraton Kartal projesinin yapımını sürdürüyor. Sanayi, iş merkezleri ve Kartal Adliyesi’ne çok yakın olan otel 15 bin metrekare inşaat alanına, 240 odaya ve 10 toplantı salonuna, 2 restauranta ve 1 bara sahip. Suit, standart oda seçeneklerinin yanı sıra engelliler için özel odalar yer alacak. Otelin içinde yer alacağı kompleksin hastane, kongre merkezi ve eğitim kampüsü olarak hayata geçirilmesi planlanıyor. Four Points by Sheraton Kartal projesinin 2021 yılında tamamlanması hedefleniyor.

 

Er Yatırım, Eminönü’de Sheraton Otel projesini yapıyor

Er Yatırım ve Turizm İstanbul’un en önemli ve en eski ticaret merkezlerinden Tarihi Eminönü Yarımadası’nda yer alacak olan Four Points by Sheraton Eminönü projesinin inşaatına devam ediyor. Projede 5000 metrekare alanda 105 oda, 1 toplantı salonu, 2 restaurant, 2 bar yer alacak. Eminönü Sheraton Otel’in 2021 yılında hizmete girmesi hedefleniyor.

Doğan Şirketler Grubu Samsun’da termal otel yapıyor

Doğan Jeotermal Şirketler Grubu Samsun Havza'da 25 milyon dolar yatırımla termal otel yapıyor. 2018 Mayıs ayında temeli atılan Hattuşa Vacation Termal Club Havza Termal Otel 1800 yatak kapasiteli olarak planlandı. Devre mülk ve tatil köyü kompleksinin doğrudan 400 kişiye dolaylı olarak 1000 kişiye istihdam sağlaması hedefleniyor. Projenin hayata geçmesiyle her yıl 60 bin kişinin Havza'ya gelmesi planlanıyor. 25 yıldır sağlık turizmine yatırım yapan Hattuşa A.Ş bünyesinde halen Vacation Thermal Club Kazdağları, Vacation Thermal Club Ankara, Vacation Thermal Club Erzin tesisleri yer alıyor.

Emlak Konut GYO’dan Başakşehir’e 153 odalı otel

Emlak Konut GYO, İstanbul Başakşehir’de ‘Kuzey Yakası’ adında park, otel, ofis ve ticari alanlardan oluşan yeni bir yaşam alanı kuruyor.Kuzey Yakası’nda bulunan projede toplamda 10 blok yer alıyor. 7 blokta ticaret ve ofis üniteleri, 2 blokta otel ve kongre merkezi, 1 blokta spor salonu ve kapalı yüzme havuzu olan spor tesisi bulunuyor. Proje kapsamındaki otel 153 oda, kongre merkezinde 600 kişilik konferans salonu, 143 kişilik toplantı odası, 83 kişilik seminer salonu, 400 metrekarelik fuaye ve 2 bin 100 metrekarelik lobi alanından oluşuyor. Proje kapsamında ayrıca basketbol sahası ve kapalı yüzme havuzu birimlerinden oluşan tesis toplam 996 seyirci kapasitesine sahip olacak.

Özkök Grubu Şişli’de 5 yıldızlı otel inşa ediyor

Tekstil, kuyumculuk ve inşaat sektörlerinde faaliyet gösteren Mardin merkezli Özkök Grubu tarafından 2016 yılında İstanbul Bayrampaşa’da 120 milyon TL yatırımla hizmete Wish More Hotel’i açmıştı. Türkiye çapında ve uluslararası alanda hizmet veren bir oteller zinciri oluşturmayı hedefleyen grup Şişli Halaskargazi’deki 5 yıldızlı ikinci otelinin inşaatını sürdürüyor. Şişli’deki otelin 2019 yılı içinde açılması hedefleniyor. Şirket, bir sonraki 5 yıldızlı otelini ise Harbiye’de faaliyete geçirmeyi planlıyor.

İndigo Group Kapadokya’da lüks termal otel yapacak

Kapadokya’da Museum Otel’i kuran İndigo Group, önümüzdeki dönemde aynı bölgede üst segmente hitap eden bir termal tesis yapacak. Kapadokya bölgesinin en özel tesislerinden birini inşa etmeyi planlayan grup Museum Hotel’de de ek oda planlaması yapıyor. Termal otel projesi 165 bin metrekare alanda konumlanacak ve yaklaşık 50 milyon dolara mal olacak. Tamamı villa ve konak odalarından oluşacak tesis yaklaşık 200 anahtarlı olacak.

Martı, Bodrum’a 5 yıldızlı otel yapacak

Martı Grubu Bodrum Yalıçiftlik Kızılağaç Köyü, İçmeler Mevkiindeki 49 yıllık tahsisli arazi üzerine yaklaşık 200 odalı beş yıldızlı otel ve villalardan oluşan bir kompleks yapacak. Bodrum merkeze 8 kilometre mesafede bulunan 55 bin 634 metrekarelik orman alanının 49 yıllık tahsisiyle ilgili Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın açmış olduğu açık arttırma usulü ihale, Ekim 2014’te en yüksek teklifi veren Martı Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. tarafından kazanılmıştı. Araziyle ilgili hazırlanan imar planı Bodrum Belediye Meclisince uygun görüldü.

Martı GYO Aydın’a 100 odalı butik otel yapacak

Martı Grubu’na bağlı Martı Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO) sahibi olduğu Aydın’ın Karacasu ilçesindeki 38 bin 280 metrekarelik alanda, 50 oda ve 100 yataktan oluşan Martı Aphrodısıas isimli butik otel yapacak. Otelin inşaat ruhsatı alınma aşamasına gelindi. İşlemlerin tamamlanmasının ardından inşaat başlayacak. Yılda yaklaşık 300 bin turist ağırlayan arkeolojik bölgede ilk otel olma özelliğini taşıyan tesisin hizmete açılmasıyla bölge turizmine yeni bir soluk getirilmesi hedefleniyor. Otelin toplam yatırım maliyeti 5,5 milyon dolar olacak.

Alanya’daki 5 yıldızlı Campus Hill Hotel Mayıs’ta açılacak

Antalya Alanya’da yer alan 5 yıldızlı Campus Hill Hotel’in inşaatı sürüyor. Mayıs 2019’da açılacak otel 5 bin metrekare alan üzerinde inşa ediliyor. 130 odası bulunan otelde odaların büyüklüğü 21 ile 45 metrekare arasında değişiyor. Odaların 90’ı standart 40’ı aile odası olarak inşa ediliyor. Otel Alanya şehir merkezine 10 km, Gazipaşa Havalimanına 35 km, Antalya Havalimanına 135 kilometre mesafede yer alıyor.

Mrh Turizm 3.cü 5 yıldızlı otelini Alanya’da açacak

Mrh Turizm, Granada markasıyla Luxury Belek ve Luxury Okarcalar otellerinin ardından Alanya’da açacağı Granada Luxury Avsallar isimli 5 yıldızlı otelin inşaatını sürdürüyor. Haziran 2019’da açılacak otel Antalya şehir merkezine 112 km, Antalya Havalimanı'na 102 km, Gazipaşa Havalimanı'na 66 km, Alanya ilçe merkezine 22 km uzaklıkta bulunuyor.

Özasr ve Lens Yapı Pendik’te 199 odalı otel inşa ediyor

Özasr Yapı İnşaat, Lens Yapı Grup işbirliği ile Pendik’teki Kurtköy Modern projesini 274 milyon 11 bin 459 TL’lik yatırımla gerçekleştiriyor. Proje Sabiha Gökçen Havalimanının yaklaşık 2 kilometre uzağındaki arazi üzerinde gerçekleştiriliyor. Kurtköy Modern Projesi kapsamında 199 odalı otel, 750 adet ofis, ve 85 adet iş yeri yapabilecek. 274 milyon lira maliyetle yapılacak inşaat 2 buçuk yıl sürecek. 31 bin 900 metrekare büyüklüğe sahip inşaat alanında bir akarsu da bulunuyor.

Orjin Grup İzmir İstinye Park projesinde 5 yıldızlı otel inşa ediyor

Orjin Grup tarafından İzmir’in Balçova İlçesi Üçkuyular mevkiinde İstinye Park İzmir projesi hayata geçiriliyor. İstinye Park, 2 milyar liralık yatırımla İzmirlilerle buluşuyor. Projede, alışveriş merkezi, 160 odalı beş yıldızlı bir otel ve 80 bin metrekare büyüklüğünde bir şehir parkı yer alıyor. Yerli ve yabancı turistler için çekim merkezi olacak projenin 2019’da hizmete girmesi bekleniyor. Proje, 42 bin metrekare büyüklüğündeki arsa üzerinde 86 bin metrekare kiralanabilir alanda yapılacak. İstinye Park İzmir Projesi’nde yer alan beş yıldızlı otel, yerli ve yabancı turistlerin konaklamasına imkan sağlarken, otel bünyesinde yer alan balo ve toplantı salonları, açık ve kapalı banket alanları İzmir ve Ege’nin toplantı, seminer, düğün ve benzeri organizasyonları için de en önemli buluşma noktası olacak.

Varyap Bodrum’da 77 odalı Hyatt Centric’i bu yıl açacak

Varyap İnşaat, turizm sektöründe ilk yatırımı olan Bodrum'daki "Varyap Yalıkavak Residences Hotel Beach projesinin inşaatını sürdürüyor. 120 milyon Euroluk yatırım değerine sahip projenin otel bölümü için Hyatt Centric ile anlaşma imzalanmıştı. Proje içindeki 77 odalı, kendine özel plajı olan oteli Hyaat Centric işletecek. İnşaatına 2016 sonunda başlanan projenin bu yıl açılması hedefleniyor.

Mar Yapı Güneşli’de 150 odalı otel inşa ediyor

Mar Yapı, dünyanın en önemli tasarımcılarından Philippe Starck ve dünyanın sayılı otelcilik gruplarından biri olan Wanda Hotels & Resorts'u aynı kompleks içerisinde bir araya getiren Güneşli’deki Wanda Vista İstanbul projesinin inşaatını sürdürüyor. Wanda Vista İstanbul, şehir içi ulaşım ağının oldukça yaygın olduğu bir nokta olan Basın Ekspres Yolu üzerinde yer alıyor. Projenin içerisinde yer alan 150 odalı otel, grubun Avrupa'daki ilk oteli olurken; otel binası içinde yer alan 320 rezidans daireyi de Wanda Vista İstanbul işletecek.

Evkur Yenibosna’da otel yapacak

Evkur Alışveriş Merkezleri A.Ş., İstanbul'un Bahçelievler ilçesi, Yenibosna Merkez Mahallesi'nde karma kullanımlı proje inşa edecek. 451 milyon 500 bin dolarlık proje bedeli ile hayata geçirilecek olan Evkur Bahçelievler Yenibosna projesi kapsamında 8 adet konut bloğu, 2 adet ofis bloğu, 1 adet otel&apart otel bloğu inşa edilecek. Projedeki otelin 150 ya da 250 odalı olması planlanıyor.

Torunlar GYO, Beyoğlu’na otel yapacak

Torunlar Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO) yapacağı yeni otelin yapı ruhsatını aldı. Torunlar GYO yeni otelini Beyoğlu’nda inşa edecek. Torunlar GYO’nun inşa edeceği otel Beyoğlu Kemankeş Karamustafapaşa Mahallesi, Tophane İskele Caddesinde yer alıyor. 6 bin 850,56 metrekare yapı inşaat alanına sahip olan parselde, otel inşası amacıyla yapı ruhsatı 27 Şubat 2019 tarihinde alındı. Otelin inşaat çalışmaları önümüzdeki aylarda başlayacak.

Simav Belediyesi 232 odalı termal otel yaptırıyor

Kütahya’nın Simav’ın Eynal Kaplıcaları’na yapılacak olan termal otel projesine geçtiğimiz Haziran ayında başlandı. İhalesi Simav Belediyesi tarafından yapılan otel, Bilim Altyapı İmdat Sanayi Ticaret Limited Şirketi tarafından inşa ediliyor. Toplam 232 yatak kapasiteli otel yapımı için 20 milyon 950 bin lira ihale bedelli sözleşme imzalandı. Turistik Eynal kaplıcalarında yapımına başlanan termal otelde, 10 bin 341 metrekare inşaat alanı içersinde 8 suit oda, 58 standart oda, 21 aile odası, 2 termal havuz, 2 yüzme havuzu, çocuk havuzu, 2 restoran ve kafetarya bulunacak. Toplam 232 yatak kapasiteli termal büyük otel ve butik otel ile diğer özel sektör apart oteller tamamlandığında, Eynal kaplıcalarının yatak kapasitesi 2 bin 500’e ulaşacak. Yeni otelin 2020 yılında hizmete girmesi hedefleniyor.

Amasya Valiliği 5 yıldızlı otel için ihaleye çıktı

Amasya İl Özel İdaresi, eski taşocağının bulunduğu alana 5 yıldızlı otel yapımı için ihaleye çıktı. 4 Mart 2019’da yapılacak ihalede şehrin marka değerini yükseltecek yatırımcılara çağrı yapıldı. Amasya'da artan turizm potansiyelini karşılayacak ve ihtiyaçlara cevap verecek nitelikli bir 5 yıldızlı otelin bulunmaması nedeniyle mülkiyeti İl Özel İdaresi'ne ait eski taşocağı olarak bilinen, 301 ada 5 parselde 76.358,49 m2 yüzölçümlü 'turizm tesis alanındaki' taşınmaz üzerine, nitelikli 5 yıldızlı otel yapılması planlanıyor. Otel yatırımının Amasya’da istihdama da önemli katkı sağlaması hedefleniyor.

Erzincan Valiliği Ergan Dağı Kayak Merkezine otel yaptıracak

Erzincan Ergan Dağı Kış Sporları ve Doğa Turizm Merkezi'ne otel yapılacak. Otel olmadığı için konaklama imkanı bulunmayan Ergan Dağı kayak merkezinde İl Özel İdaresi ve Erzincan Belediyesi tarafından otel yapılmasıyla ilgili karar alındı. Alınan karara göre bölgeye 70 yataklı otel yapılacak. Otelin gelecek sezona yetişmesi hedefleniyor. Munzur Sıra Dağları’nın, eteklerinde bulunan, 2 bin 970 metre yüksekliğindeki Ergan Dağı Kış Sporları ve Doğa Turizm Merkezi 12 kilometre uzunluğundaki kayak pistleri ile hem kış turizminde hem 12 aya yaygın bir şekilde birçok spor faaliyeti ile hem de doğasıyla yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekiyor. Gece kayağı da yapılabilen merkezde aynı anda 450 kişiyi taşıyabilecek kapasitedeki yeni teknoloji telesiyej sistemi mevcut.

Kınık Belediyesi 5 yıldız konforunda 74 yataklı öğretmenevi yaptırıyor

İzmir'in Kınık ilçesine, 5 yıldızlı otel konforunda yapılacak olan öğretmenevi ihalesi 20 Aralık 2018 tarihinde gerçekleştirildi. Yer tesliminden 500 gün sonra tamamlanacak olan Kınık Öğretmenevi, 74 yatak kapasiteli otel bölümü, toplantı salonları, bilgisayar, eğitim salonları, spor kondisyon merkezi, sauna, kuafor ve 6 derslikli Halk Eğitim Merkezi'nin yer alacağı, bodrum, zemin + 3 kat olmak üzere 5 katlı 7 bin 814 metrekare alan üzerinde inşa edilecek. Halk Eğitim Merkezi, Kültür Merkezi ve öğretmenevinin bulunacağı özel mimarili bina ile, ilçenin en büyük sorunu olan konaklama sıkıntısı ortadan kalkacak. Projenin 18 milyon liraya mal olması bekleniyor.

Kars Valiliği Katerina Köşkü’nü butik otele dönüştürecek

Kars Sarıkamış’taki Katerina Köşkünün restore çalışmaları 2019 yılının yatırım programına alınacak. Katerina Köşkü’nün restorasyon projesinin bu yılın Mart veya Nisan ayında hayata geçmesi hedefleniyor. Köşkün 21 odalı butik otele çevrilmesi planlanıyor. Katerina Köşkü’nün projesini Kültür ve Turizm Bakanlığı çizdiriyor, projesi bitip Anıtlar Kurulu’ndan geçtikten sonra ihalesi yapılacak. Ayrıca Katerina Köşkünden kayak merkezine veya karanlık dereye bir de telesiyej yapılması gündemde. Kars’ın Sarıkamış ilçesinde bulunan Katerina Köşkü, Erzurum Bölge Kültür Varlıklarını Koruma Kurulu’nun 09.11.1989 tarih ve 189 sayılı kararı ile taşınmaz kültür varlığı olarak tescillendi. Rus döneminde kışlık av köşkü olarak kullanılan tarihi yapı, Sarıkamış ormanları içerisinde bulunan ve günümüze kadar özgün mimarisini koruyarak ulaşabilmiş tescilli taşınmazlardan biri olarak biliniyor.

Ataköy Marina İşletmeleri butik otel yapacak

Ataköy Marina ve Yat İşletmeleri A.Ş, Ataköy Marina Alışveriş ve Yaşam Merkezi projesini hayata geçirecek. Projede 431 ticari bölüm, 22 odalı bir butik otel, meydanlar, sokaklar, yarı açık alanlar ve parklar yer alacak. Proje kapsamında bodrum katların bağlantılı olduğu toplam 27 adet de blok yapılacak. Toplam 715 milyon 945 bin TL’ye mal olacak projenin bir kısmı da dolgu alanı üzerinde yer alacak. 2019 yılında başlanılması planlanan projenin 2023 yılının son çeyreğinde kullanıma açılacağı belirtiliyor.

Gençoğlu, İstanbul’da 27 milyon liraya 3 yıldızlı otel yapacak

İstanbul Beyoğlu Karaköy Kılıçali Mahallesi’ndeki metruk binayı alarak otel yatırımı yapan Gençoğlu Grup, 3 yıldızlı Gençoğlu Apart Otel Projesi için harekete geçti. Tapuda 138 pafta, 44 ada, 62 parseldeki 2.296 metrekarelik arsada yer alan otel yatırımı 27 milyon 427 bin 164 TL’lik bir yatırım maliyetine sahip olacak. Gençoğlu Apart Otel 105 oda + 1 Dükkan olmak üzere toplam 106 bağımsız bölümden oluşacak. Proje kapsamındaki bağımsız bölümler 2 farklı binada; 4B+Z+7NK A blok ve 11B+Z+3NK B bloktan oluşacak. Ayrıca A Blok zemin katta 1 dükkan yer alacak. Bu alan restaurant olarak kullanılırken proje kapsamında sosyal tesis havuz, fitness vb tesislere yer verilmeyecek.

İşadamı Abdullah Yılmaz Aydın’da yeni termal otel yapacak

Aydın Park Otel'in sahibi Abdullah Yılmaz, yeni bir yatırıma imza atıyor. Yılmaz, sağlık turizmi alanında Aydın'a yaklaşık 50 milyon liralık yatırımla 225 odalı termal otel yapmaya hazırlanıyor. Otel için yer analizleri yapılıyor. Sağlık turizmine hitap edecek otelde çamur ve termal öncelik olacak. Termal otel yatırımıyla 80 kişiye de istihdam sağlanması hedefleniyor.

 

Taşçeken Grup Bodrum’daki projesinde butik otel de yapacak

Ege bölgesinde gayrimenkul projeleri geliştiren Taşçeken Group 110 milyon Euro’luk yatırımla hayata geçireceği Bodrum’daki Serenity Bodream projesinde butik otelde yapacak. 724 villadan projede sosyal tesisler, alışveriş mağazaları, Serenity Butik Otel de yer alıyor. Projede 36 dükkanın yer aldığı minik bir AVM’de inşa ediliyor. Projenin 2020 yılında tamamlanması planlanıyor.

TOKİ, Kocaeli’de 180 yataklı uygulama oteli yapıyor

TOKİ, Türkiye’deki 5 yıldızlı otellere kalifiye eleman yetiştirmek için Kartepe ilçesi eteklerinde Sapanca Gölü’ne kuşbakışı alanda 180 yataklı uygulama oteli ve 15 derslikten oluşan Turizm ve Otelcilik Anadolu Meslek Lisesi yapıyor. Kartepe Maşukiye yolu üzerindeki tesisin inşaat ihalesi 6 Haziran 2017'de gerçekleştirilmişti. 17 milyon 412 bin TL’ye mal olması beklenen okul, zemin artı 2 kat ve 3 bloktan oluşacak. Tesiste 360 öğrenci kapasiteli Turizm Meslek Lisesi bulunacak. Tesisin toplam kapalı alanı 10.876 metrekareyi buluyor. Okul, 2019-2020 eğitim öğretim yılında hizmete açılacak.

Gölköy Belediyesi 90 yataklı otel yaptıracak

Ordu'da bulunan Ulugöl Tabiat Parkı'nın olduğu bölgede yeni bir proje hayata geçiriliyor. Türkiye'nin 36'ıncı tabiat parkı olan Ulugöl'de geliştirilecek yeni projeyle birlikte bölge turizme açılacak. Gölköy Belediyesi, Ulugöl Tabiat Parkına giden yol üzerindeki yaklaşık 10 dönümlük arazisinde 90 yataklı bir otel projesi üzerinde çalışmalara başladı.Tasarlanan otel projesinde her türlü sosyal faaliyet, etkinlik, açık alan imkanlarına sahip, fitness, sauna, buhar odası, hamam, kapalı yüzme havuzu, mescit, kır düğünü alanı ve konferans salonu yer alacak."

Sivas Valiliği kış turizm merkezine 400 yataklı otel yaptıracak

Sivas Valiliği İl Özel İdaresi tarafından yapımı tamamlanarak 2015 yılında hizmete giren Yıldız Dağı Kış Sporları Turizm Merkezi´ne 400 yataklı otel yapılacak. Yeni tesisin önümüzdeki sezona yetiştirilmesi hedefleniyor. Kent merkezine 58 kilometre mesafede bulunan ve Yozgat, Tokat, Amasya gibi çevre illerden de yoğun ilgi gören turizm merkezinde mevcut oteller tam kapasite çalışıyor.

Erzurum Valiliği Palandöken’e butik otel yaptıracak

Erzurum Valiliği Vilayetler Evi bünyesinde yapılacak olan butik otel 30 odalı olacak. Palandöken Kayak Merkezi’nde bir süredir kullanılmayan AFAD Çığ Eğitim Merkez otele dönüştürülecek. Vilayetler Evi bünyesinde yapılacak olan butik otel 30 odalı olacak. Kayak pistlerine oldukça yakın olan binanın otel yatırımına dönüştürülme süreci şu anda proje aşamasında.

Melikgazi Belediyesi, Eryices’e 50 yataklı yeni otel inşa edecek

Türkiye’nin en bilinen kayak merkezlerinden Kayseri Eryices Dağı’na 50 yataklı yeni bir otel inşa edilecek. Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Erciyes Dağı’nın cazibe merkezi olması için turizm alt yapısını geliştireceklerini ve bu amaçla ilk etapta 50 yataklı yeni bir otel inşası için projenin hazırlandığını kaydetti. Sadece Türkiye için değil Arap yarım adası ile orta doğu ülkelerin kış sporlarını yapabilmeleri için cazibe ve çok amaçlı bir merkez oluşturacaklarını ifade eden Büyükkılıç, 50 yatak kapasiteli, konferans salonları ile her türlü organizasyonun gerçekleştirileceği sosyal alanları, kapalı spor merkezleri, havuzu ve tematik alanı olan lokantası bulunan bir projenin hazırlandığı bilgisini verdi.

Gerede Belediyesi Kiliseli Tüccar Han’ı butik otele dönüştürüyor

Bolu'nun Gerede ilçesi Arasta bölgesinde bulunan Kiliseli Tüccar Han’ın restorasyonu devam ediyor. Han’ın üst katları butik otel, alt katları ise lokanta kafeterya ve yöresel ürün ticaret merkezi olacak. 23 odası bulunan Han, dış cephesi de dahil aslına uygun hale getiriliyor. Tüccar Han'ın restore çalışmalarının bu yılın bahar aylarında tamamlanması hedefleniyor. Bizanslılardan kalma Kiliseli Tüccar han iki katlı ve bazı bölümleri ahşap. Güneyinden oldukça büyük bir kapıyla girilen hanın ortasında üstü açık büyükçe bir avlusu bulunuyor. Binanın alt katında hayvan barınağı ve dinlenme odaları, iki ahşap merdivenle çıkılan üst katında da yatak odaları mevcut.

Adıyaman Valiliği Tuz Hanı’nı butik otele dönüştürüyor

Adıyaman'da tarihi Oturakçı Pazarındaki Tuz Hanı 10 milyon liralık restorasyonla turizme kazandırılacak. Adıyaman Valiliği İl Özel İdaresi tarafından restorasyon çalışmalarının başladığı iki katlı Tuz Hanı'nda 2 katlı ve 20 odalı butik otel yapılacak. Restorasyon kapsamında 29 işyeri de yapılacak. Restorasyon çalışmalarında hanın tarihi kimliğine zarar verilmemesi için özen gösteriliyor. Bunun için inşaat aşamasında moloz taşlar kullanılacak ve han aslına uygun olarak restore edilecek. Restore çalışmalarının 3 yılda tamamlanması planlanıyor. Proje hayata geçtikten sonra yerli ve yabancı turistlere alışveriş, konaklama ve çeşitli sanatsal etkinlikler için önemli bir güzergah olması bekleniyor.

Bolu Belediyesi butik otel yaptırıyor

Bolu'nun tarihi bölgelerinden biri olan Yukarı Taşhan bölgesine restorasyon çalışmalarının ardından 18 odalı otel yapılacak. Yukarı Taşhan'da otel yapılacak olan bölge restore et, işlet, devret usulünde kiralanacak. Otel yapılacak bölge için Ankara 1 Numaralı Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu tarafından onay alındı. Tarihi bölgeye yapılacak olan otel 1 suit olmak üzere toplam 18 odalı olacak. Aynı zamanda restore edilen Aşağı Taşhan ile bir bağlantılı geçidin tasarlanacağı projede, 2 han ve restoran olarak kullanılması planlanıyor. Projeye başlamak için ise ihale tarihi bekleniyor.

Tunceli’de esnaflar termal otel yapacak

Tunceli Pülümür’de esnaflar otel yatırımı için birleşti. Pülümür’de Termal turizmi alanında yapılacak yatırımın toplam bedeli 5 milyon lira olacak. Toplam 33 ortaklı şirketin yapımına başladığı otelin 2019 Eylül’de faaliyete geçmesi planlanıyor. Ayrıca Pülümür’e bir kayak tesisi daha yapılması planlanıyor.

Edirne Rüstempaşa Kervansarayı butik otele dönüşüyor

Edirne'de Mimar Sinan'ın eserlerinden tarihi Rüstempaşa Kervansarayı yeniden otel olarak hizmet verecek. Bir turizm şirketi, 2036 yılına kadar Vakıflar Genel Müdürlüğü ile sözleşmesi bulunan tarihi binayı otel olarak yeniden hizmete açmak için son hazırlıklarını yapıyor. 110 odalı Rüstempaşa Kervansarayı'nda çalışmaların önemli bir kısmı bitirildi. Mimar Sinan'ın ustalık eserlerinden Rüstempaşa Kervansarayı, dikdörtgen avlunun çevresine iki katlı, 102 odadan oluşuyor.

 

Bursa Belediyesi Termal Turizm Merkezi için yatırımcılarla görüşüyor

Bursa Sıcaksu-Tabakhaneler Bölgesi'ni termal turizm merkezine dönüştürecek 1 milyar dolarlık projesine Dubaili firmalarda ilgi gösteriyor. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, termal turizm merkeziyle ilgili Dubali bazı işadamlarıyla görüşmeler yaptıklarını söyledi. Termal turizm merkeziyle ilgili geçtiğimiz aylarda ekibiyle birlikte Dubai'ye gittiğini belirten Aktaş, Dubaili grubun da Bursa'ya gelerek kendisiyle görüştüğünü ifade etti. Termal turizm merkeziyle ilgili ihale düzenleneceğini belirten Aktaş, " Bu ihaleye isteyen herkes katılabilir. 120 dönümlük alanda yaklaşık 1 milyar dolarlık bir yatırımlık kapasite var" diye konuştu.

 

Kars Valiliği Beylerbeyi Sarayı’nı butik otele dönüştürüyor

Kars Valiliği, Kars Kalesi eteklerinde bulunan ve 1579 tarihinde Lala Mustafa Paşa tarafından inşa edilen Beylerbeyi Sarayı'nın restorasyon çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Beylerbeyi Sarayı'nın turizme kazandırılması amacıyla başlatılan restorasyon çalışmaları, Kars Müze Müdürlüğü ekiplerinin nezaretinde sürüyor. Kesme taştan yapılan, ön cephesindeki kapı girişi ile pencerelerinde kullanılan kemerleriyle dikkatleri çeken saray, restorasyon sonrası butik otel olarak Kars turizmine açılacak.

Samsun Belediyesi kuş cennetinde butik otel açacak

Samsun Büyükşehir Belediyesi, Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti Projesi kapsamında eski belediye binasını butik otel olarak hizmete açacak. Kuş gözlemi yapan ulusal ve uluslararası turistlerin deltada konaklamaları, bölgede daha fazla vakit geçirebilmeleri ve özellikle yerel ekonomiye daha fazla katkı sağlamaları açısından bölgede yaşanan konaklama sorununu gidermek için Doğanca mahallesinde bulunan eski belediye binasının 14 odalı butik otel olarak düzenleniyor. Kuş cenneti projesi kapsamında kır lokantası, ziyaretçi tanıtım Ünitesi, Yönetim Merkezi Ünitesi, Giriş Kontrol Ünitesi, Doğa Eğitim Merkezi ve Konaklama Merkezi, Cernek Seyir Bölümü, Ahşap Yürüyüş Yolları gibi bölümlerin yapım çalışmaları devam ediyor.

Kastamonu’daki Uğurlu Konaklarına yeni yatırım

Kastamonu Uğurlu Konakları 2 milyon lira yatırımla yenilenecek. Yönetim Kurulu Başkanlığını Gülsen Kırbaş’ın yürüttüğü Uğurlu konakları 25 oda ve 55 yatak olarak hizmet veriyordu. 2019 yılında 2 milyon lira yatırımla ilave 12 oda ve 23 yatak kapasitesi eklenecek. Uğurlu Konakları 2019 Haziran ayında aynı bahçe içindeki 3 binayla birlikte 37 oda ve 78 yatak kapasitesine ulaşacak.

Çukurca Belediyesi 5 evi butik otele dönüştürecek

Hakkari'nin Çukurca ilçesinde 400 yıllık olduğu tahmin edilen taş değirmenlerle tarihi kale evlerinin turizme kazandırılması için restorasyon çalışmalarına başlandı. Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Temel Ayca, ihale aşamasında olan tarihi kale evlerinin restore edileceğini ve burada ilk etapta 5 evin butik otele dönüştürüleceğini belirtirken, restorasyon çalışmalarına başlanan 2 tarihi taş değirmende üretilen tahinin de 'Zap' markası adı altında piyasaya sürüleceğini söyledi.

TSC Travel Kuşadası’nda butik otel yapıyor

TSC Travel Kuşadası’nda butik otel olarak işletmek üzere 15 villa yapıyor. Yerel mimariyle yapılan villaların 2019 yılında hizmete açılması hedefleniyor.

Yakamoz Turizm 5 yıldızlı otel yapacak

Antalya Alanya'ya 5 yıldızlı yeni otel inşa edilecek. Yakamoz Otel Turizm'in Türkler mahallesinde kendi arazisi üzerinde inşa edeceği Orfida Resort Hotel 33 standart oda, 85 suit oda, 2 bedensel engelli odası olmak üzere 120 oda ve 240 yatak kapasitesine sahip olacak. Otelin yapım maliyeti 62 milyon lira olacak. Tesiste 500 kişilik 1. sınıf lokanta, 125 kişilik 3 tane 2. sınıf alakart lokanta, 125 kişilik pasta salonu, 100 kişilik çok amaçlı salon, 120 kişilik konferans salonu, açık yüzme havuzu, 2 kapalı yüzme havuzu, 150 kişilik sinema salonu, 2 sauna ve buhar odası da yer alacak.

Hülya Avşar butik otel yapacak

Sanatçı Hülya Avşar İstanbul Riva’daki arazisinde yapmayı planladığı plato içinde bir de butik otel yaptıracak.

 

Halfeti’deki taş evler butik otel olacak

Şanlıurfa'nın Halfeti ilçesinde, Birecik Barajı dolayısıyla büyük bölümü sular altında kalan Savaşan Köyündeki terk edilmiş taş evler restore edilecek. Turistlerin yoğun ilgi gösterdiği bölgedeki taş evler butik otel hizmeti verecek. Projeyi Halfeti Kaymakamlığı yürütüyor.

 

Üzeyiroğlu İnşaat Ağrı’da 5 yıldızlı otel yapacak

Üzeyiroğlu İnşaat Ağrı’da 16 katlı 5 yıldızlı otel yapacak. Toplam 54 milyon TL’ye mal olacak otelin inşaatına 2019 yılı içerisinde başlanacak.

 

Bien Yapı Özdere’de 5 yıldızlı otel yapacak

Ercan Şirketler Topluluğu bünyesindeki Bien Yapı Ürünleri, Özdere'de 36 dönümlük denize sıfır arsada 5 yıldızlı yeni bir otel yapacak. 18 ayda tamamlanması planlanan otelin ismi Von Resort olacak. Bien Yapı Ürünleri Hazineden devraldığı Menderes ilçesi Özdere Mahallesi Göztepe mevkisindeki araziye toplamda 351 oda ve 874 yataktan oluşan 5 yıldızlı bir otel inşa edilecek. Toplam 7.942 metrekare büyüklüğünde kapalı inşaat planlanıyor. Proje tamamlandıktan sonra otelde 250 personel istihdam edilecek.

Antyapı Bodrum'da otel yapıyor

Antyapı Bodrum'da lüks konut, otel, özel liman, market, çarşının yer aldığı bir karma proje yapıyor. Aspat Koyu'nda yer alan projede yer alacak otel, 120 odalı olacak. Otelin 80 odalık ilk bölümünün 2020 yılında hizmete açılması hedefleniyor.

Batman’da uygulama oteli ve butik otel yapılacak

Batman Üniversitesi bünyesindeki Turizm ve Otelcilik Yüksek Okulu için 80 yataklı uygulama oteli yapılacak. Projenin yanında Üçyol (Difne) köyündeki 8 odalı mağara otel de turizme kazandırılacak. Dicle Kalkınma Ajansının 2 Milyon 100 bin TL hibe destek verdiği butik mağara otelin yaklaşık 2 Milyon 650 bin TL’ye mal olacak.

Karaman’da üç otelin inşaatı devam ediyor

Karaman'da ikisi dört yıldızlı biri de üç yıldızlı olmak üzere üç otelin inşaatı devam ediyor. Otellerden biri 112 oda 189 yatak, diğeri ise 82 oda 164 yatak kapasitesine sahip. Yapım çalışmaları devam eden Turizm Yatırım Belgeli üç yıldızlı otel ise 15 oda 30 yatak kapasiteli olacak.

Emsey Akyazı’da 5 yıldızlı termal otel yapacak

Emsey Termal, Sakarya Akyazı'da 5 yıldızlı Termal Otel ve Uluslararası Kongre Merkezi inşa edecek. 347 odalı otelde ayrıca spa, fitness, fizik tedavi, düğün salonu, restoran, kongre ve toplantı salonları, termal kür merkezi, sosyal tesis, otopark gibi ünitelerde bulunacak. 2019 yılı içinde temeli atılacak projenin iki yılda bitirilmesi hedefleniyor.

Limak Üsküp’de 142 odalı otel yapacak

Limak Holding, Makedonya'nın başkenti Üsküp'te inşa edeceği 250 milyon dolarlık dev projede 142 odalı bir de otel olacak. Diamond of Skopje adıl verilen projede 800 metre uzunluğa sahip alışveriş caddesi ve restaurant/cafe’lerin yer alacağı 'Yerel Lezzetler Sokağı' da olacak. Projenin 2021'de tamamlanması hedefleniyor.

Yozgat’ta 16 odalı termal otel

Yozgat'ın Saraykent ilçesinde 16 odalı bir termal otel yapılacak. 2 adet yüzme havuzu, 2 adet sıcak havuz, 2 adet soğukluk ve hamam, 2 adet sauna, 2 adet buhar odası bulunacak projeyi Yozgat Valiliği hayata geçirecek.

Ağatur Turizm Yeniköy’de otel yapacak

Ali Ağaoğlu’nun 2012 yılında satın aldığı Yeniköy’deki Sait Halim Paşa Yalısı’nın bitişiğindeki arazide otel yapmak için çalışmalarını devam ettiriyor. Araziyle ilgili olarak hazırlanan yeni imar planı, Tabiat Varlıklarını Koruma Komisyonu’nun gündemine alındı. Süreç tamamlandığında Ağaoğlu grubuna bağlı Ağatur Turizm Yatırımları A.Ş.’nin mülkiyetindeki araziye, 12.7 metre yüksekliğinde otel inşa edilecek.

Ersoy Otelcilik Bodrum’da otel yapacak

Ersoy Otelcilik Maxx Royal otellerinin üçüncüsünü Bodrum'da yapılacak. 5 yıldızlı Maxx Royal Bodrum Oteli, Çiftlik Mahallesi Adalıyalı Mevkiinde devletten 49 yıl tahsisli toplam 124 bin metrekarelik alanda inşa edilecek. 325 oda ve 750 yatak kapasiteli otelde 6 villa ve 3 apart villa da yer alacak. Otelin toplam yatırım bedeli 160 milyon lira olarak hesaplandı.

Akfen ikinci Maçakızı’nı açacak

Akfen İnşaat Bodrum Göltürkbükü’nde 300 milyon TL yatırımla hayata geçirecekleri Bodrum Loft projesi içinde bir de otel inşa edecek. Otelin Maçakızı markası altında işletilmesi planlanıyor.

Ferro Otel rezidans ve ek bina yatırımı yapacak

Ferro Otel, Bursa’daki mevcut otelinin arkasına 22 rezidans inşa ediyor. Otel ayrıca bitişiğindeki arsaya ek bina yaparak kapasite artırmayı planlıyor.

Eskibağlar Şarapçılık butik otel yapıyor

Eskibağlar Şarapçılık, Elazığ’ın Sivrice İlçesi Eskibağlar mevkinde yer alan arazide 15 odalı butik otel yapıyor. İnce işi tamamlanan otelin yıl içinde hizmete açılması planlanıyor. 

Kaynak: Hotel Dergisi

Bu haber 12952 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kuşadası'nda 6 kaçak yapı yıkıldı, 524  yapı mühürlendi
Kuşadası'nda 6 kaçak yapı yıkıldı, 524 yapı mühürlendi
Saros bizim geleceğimiz
Saros bizim geleceğimiz