1179 araçtaki 2809 kişinin Antalya’ya girişine izin verilmedi

1179 araçtaki 2809 kişinin Antalya'ya girişine izin verilmedi

Antalya Valisi Münir Karaloğlu’nun talimatıyla Antalya’da ikameti bulunanlar ve ticari taşımacılık yapan araçlar dışında Antalya’ya girişler yasaklandı. Yasak kapsamında bugün 1179 araçta toplamda 2809 kişinin şehre girişine izin verilmedi. 1 Nisanda Türkiye’de ilk defa Antalya’da başlatılan bu uygulama 30 Büyükşehiri kapsayacak şekilde genişletildi.

04 Nisan 2020 - 09:50 - Güncelleme: 05 Nisan 2020 - 09:37

Vali Münir Karaloğlu’nun talimatıyla Coronavirüsle mücadele tedbirleri kapsamında Antalya il sınırlarında sayısı 4 olan Yol Kontrol Noktalarının sayısı 13’e çıkarıldı. Jandarma ve Polisin müşterek olarak faaliyet gösterdiği yol kontrol noktalarında 24 saat aralıksız denetimler devam ediyor.

Şehre Girebileceklerden İstenen Şartlar

Şehre diğer illerden girişlerin gerçekleştiği Kaş, Elmalı, Korkuteli, Döşemealtı, Aksu, Manavgat, İbradı, Akseki, Alanya ve Gazipaşa’da bulunan yol kontrol noktalarında seyahat izni olan otobüsler, kamyonlar, çiftçilik, hayvancılık ve ticaretle uğraşan ve ikametgâhı Antalya’da olan şahısların dışında yabancı plakalı araçların Antalya’ya girişine izin verilmiyor. Şehre girişine izin verilen vatandaşların ise ateşleri ölçülüyor ve 14 gün evde kendilerini karantinada tutmaları gerektiğinin tebligatı yapılıyor. Tebligata uyup14 gün evde kalacağını beyan eden vatandaşlar Antalya’ya girebiliyor.

1179 Araçta 2809 Kişi Yasağa Takıldı

Jandarma ve Emniyete bağlı İstihbarat, Kaçakçılık, Tem, Trafik, Komando ve Köpek Unsurlarının da destek verdiği uygulamalarda bugün güvenlik güçlerince 1211 araçtaki 1706 kişinin ateşleri kontrol edildi. Bu araçlarda14 gün evlerinde karantinada kalacaklarını taahhüt eden vatandaşlar Antalya’ya kabul edildi. Ancak şehre giriş şartlarını taşımayarak yasağa takılan 1.179 aracın ve bu araçlardaki 2809 kişinin girişine izin verilmeyip geldikleri yöne geri dönmeleri sağlandı.

Bu haber 546 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Lufthansa 2 havalimanındaki haklarından vazgeçti
Lufthansa 2 havalimanındaki haklarından vazgeçti
1 Haziran'da başlıyorlar
1 Haziran'da başlıyorlar