Reklam
19 Mayıs ruhu turla canlandırılacak

19 Mayıs ruhu turla canlandırılacak

DereTepe Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü, bu yıl Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşuna giden yolda tarihi öneme sahip bir dönüm noktası 1919 yılının yüzüncü yıldönümünde farklı bir etkinliğe imza atıyor. Dernek yönetimi, Mustafa Kemal Atatürk’ün izlerinde Samsun’dan Ankara’ya adıyla, 19 Mayıs ruhunu canlandıran bir tur gerçekleştiriyor.

19 Mayıs 2019 - 12:09 - Güncelleme: 21 Mayıs 2019 - 11:14

Konuyla ilgili yazılı bir açıklama yapan DereTepe Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü yöneticisi Osman Kemal Ağaoğlu, toplam 830 kilometrelik rotanın 19 Mayıs’ta başlayıp 27 Aralık’ta sona ereceğini hatırlattıktan sonra şu bilgileri verdi: “Mustafa Kemal Atatürk’ün kurtuluş mücadelesini başlatıp sırasıyla Samsun, Havza, Amasya, Tokat, Sivas, Erzincan, Erzurum, Kayseri, Nevşehir, Kırşehir üzerinden geçerek Ankara’ya ulaştı. Biz de bu rotaya sadık kalarak yürüyüşümüzü Samsun’da başlayıp Ankara’da bitireceğiz.”

Yürüyüşe çok sayıda dağcı/sporcunun yanı sıra sivil toplum kuruluşlarının etap etap katılacağını belirten Ağaoğlu, “Kimse katılmasa bile dernek olarak bu yürüyüşü tamamlayacağız. Rotamız kesindir. Yürüyüş, esas itibarıyla kamp yüklü ve çadırda kalınarak yapılacak olup bazı durumlarda kamp yükünün taşıttırılması, konaklama yapılacak yerlerdeki koşullara göre çadır dışındaki unsurların da değerlendirilmesi söz konusu olabilecektir. Günde ortalama 26 Km yürünecek. Yürüyüş sırasında, Atatürk fotoğrafı ve Türk Bayrağı ve yürüyüşçünün ait olduğu kulüp/dernek flaması dışında başka bir görsele izin verilmeyecektir.”

Bu haber 547 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Dünya dinamiklerine uygun bir TÜRSAB kimliğine büründük
Dünya dinamiklerine uygun bir TÜRSAB kimliğine büründük
THY  “2020 Yılının Beş Yıldızlı Küresel Havayolu” seçildi
THY “2020 Yılının Beş Yıldızlı Küresel Havayolu” seçildi