2 otel sahibi inşaat şirketinden ’konkordato’ açıklaması

2 otel sahibi inşaat şirketinden 'konkordato' açıklaması

Antalya’nın en büyük inşaat firmalarından olan ve konkordato talebinde bulunan Ulu İnşaat Şirketler Grubu'ndan konkordato ile ilgili açıklama yapıldı.

28 Temmuz 2019 - 11:00

Ulu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Ulu, tarafından ''kamuoyuna duyuru'' başlığıyla yapılan yazılı açıklama şöyle:

''Mayıs 2018 ayından beri yaşanan küresel ekonomik kriz, seçim sonrası yaşanan kurlardaki anormal dalgalanmalar ve kredi faizlerindeki artışlar nedeniyle, zorlukların yaşandığı olağanüstü bir süreçten geçildiği bu dönemde, son üç aydır alacaklarımızı tahsil edemediğimizden dolayı ; şirketimizin geleceğinin tehlikeye düşmemesi, taahhütlerini yerine getirebilmesi ve iş yaptığımız çevreleri koruyabilmek için konkordato kararı almak zorunda kaldık. 
Bu süreç faaliyetlerimizin devamı için engel bir süreç olmayıp, faaliyetlerimize devam etmekteyiz ve başlamış olduğumuz projeler tarafımızca tamamlanacaktır.
Şirketimizin mal varlığı borcumuzun çok üstünde olup, nakite çevirmek için zamana ihtiyacımız vardır. Konkordato ile bu zaman mahkeme tarafından tarafımıza verilmiştir.
1. Kamuya yaptığımız bütün taahhütler tamamlanmış olup, bazıları kesin hesap aşamasındadır.
2. Sur Yapım şantiyesi ile görüşme halindeyiz. Tahsilatlardaki pürüz çözüldüğü takdirde devam edilecektir.
3. Yurt dışı ihracata yönelik taahhüt ve iş geliştirme çalışmalarımız devam etmektedir,
4. Panorama 1 projesinde Antalya’nın en iyi sitelerinden biri olarak yaşam başlamış, Panorama 2 projesi de büyük ölçüde bitmiş olup bu yıl içerisinde yaşam başlayacaktır.
5. Panorama Mersin projemiz de büyük ölçüde tamamlanmış olup bu yıl içerisinde yaşam başlayacaktır.
6. Mersin Ulu Resort Otelimiz, yaz sezonu yüzde yüze yakın doluluk, karlılık ve müşteri memnuniyeti ile faaliyetine devam etmektedir.

Bu süreçte firmamız istisnalar hariç herkes tarafından desteklenmiş olup, desteklerini esirgemeyen çalışma arkadaşlarımıza, iş çevrelerine ve dualarıyla yanımızda olan herkese çok teşekkür ederiz.''

 

Bu haber 900 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
AB Türkiye Delegasyonu'ndan yeşil ve gri pasaport açıklaması
AB Türkiye Delegasyonu'ndan yeşil ve gri pasaport açıklaması
Ekim'de turizm gelirleri ne kadar arttı!
Ekim'de turizm gelirleri ne kadar arttı!