20 ülkenin sürücülerine Türkiye’ye giriş yasağı

20 ülkenin sürücülerine Türkiye'ye giriş yasağı

Sosyal ve ekonomik krize neden olan koronavirüs salgınına önlem olarak Kapıkule ve Hamzabeyli sınır kapılarından 20 ülke sürücüsüne giriş yasaklandı.

20 Mart 2020 - 11:43 - Güncelleme: 21 Mart 2020 - 11:41

Fikri Cinokur - Batı Akdeniz İhracatçı Birliği'nden üyelerine gönderilen bir yazıda, koronavirüs salgınının yayılmasına karşı gümrük kapılarında alınan önlemler kapsamında edinilen son bilgilere göre Kapıkule ve Hamzabeyli Sınır Kapılarından,  Avusturya, Almanya, Hollanda, Belçika, İspanya, Fransa, Norveç, Danimarka, İsveç, İtalya, Çin, İran, Irak, G. Kore, Japonya, Singapur, Hong-Kong, Tayland, Birleşik Arap Emirlikleri ve Suudi Arabistan ülkelerinin vatandaşları olan yabancı sürücülerin Türkiye'ye girişine izin verilmeyeceği bildirildi.

Yazıda şu görüşlere yer verildi.

''Bu ülkelerden yük getiren veya transit geçen yabancı kişilerin ise (bahse konu ülke vatandaşları hariç) en son geçtiği yasaklı ülke baz alınarak 14 gün süreyle ülkemize girişine izin verilmeyecektir.

Bu önlemlere ilaveten, Kapıkule Gümrük Kapısı yetkilileri ile yapılan şifahi görüşmede Ülkemize giriş yapan Türk tır şoförlerinin sağlık kontrolünden geçirildiği, herhangi bir bulguya rastlanmayan kişilerin taahhütname imzalatılarak evlerinde 14 günlük karantinaya gönderildiği, bulgu tespit edilenlerin de hastanelerde 14 günlük karantinaya alındığı bilgisi edinilmiştir.''

Bu haber 586 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İşler:  ''Otellerimiz sağlık ordusunun emrinde''
İşler: ''Otellerimiz sağlık ordusunun emrinde''
 Grand Hyatt İstanbul kapılarını sağlık çalışanlarına açtı
Grand Hyatt İstanbul kapılarını sağlık çalışanlarına açtı