20. Ulusal Turizm Kongre’si Eskişehir’de yapılacak

20. Ulusal Turizm Kongre'si Eskişehir'de yapılacak

Birincisi, Dokuz Eylül Üniversitesi Aydın Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu tarafından, Prof. Dr. Hasan Zafer Doğan’ın öncülüğünde 1990 yılında Kuşadası’ndadüzenlenen Ulusal Turizm Kongresi’nin 20’incisi 16-19 Ekim 2019 tarihlerinde Eskişehir’de, Anadolu Üniversitesi turizm Fakültesi’nin ev sahipliğinde yapılacak.

29 Temmuz 2019 - 11:32 - Güncelleme: 30 Temmuz 2019 - 16:03

Birincisi,, Dokuz Eylül Üniversitesi Aydın Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu tarafından, Prof. Dr. Hasan Zafer Doğan’ın öncülüğünde 1990 yılında Kuşadası’nda düzenlenen Ulusal Turizm Kongresi’nin 20’incisi 16-19 Ekim 2019 tarihlerinde Eskişehir’de, Anadolu Üniversitesi turizm Fakültesi’nin ev sahipliğinde yapılacak. Temasının “Şehir Turizmi” olarak belirlendiği kongreye ülke içinden ve dışından yedi davetli konuşmacı katılacak.

20’inci Ulusal Turizm Kongresi’yle paralel olarak, 4’üncü Uluslararası Turizm Kongresi (4th International Tourism Congress) de aynı tarihlerde uluslararası katılıma açık olarak düzenleniyor.Son yıllarda şehir turizmi alanında Eskişehir’in artan önemi dolayısıyla kongrelerin temasının “Şehir Turizmi” olarak belirlendiğikongrelerle ilgili olarak görüşlerine başvurduğumuz Kongre Dönem Başkanı ve Anadolu Üniversitesi Turizm Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Oktay EMİR, kongrelere ülke içinden ve dışından yedi davetli konuşmacının katılacağını bildirdi.

Prof. Dr. Emir, davet edilen konuşmacılar arasında Prof. Dr. Muzaffer UYSAL (ABD), Prof. Dr. Metin KOZAK (Türkiye), Prof. Dr. Fahri KARAKAYA (ABD), Prof. Dr. Dimitrious BUHALİS (İngiltere), Prof. Dr. Tamara RATZ (Macaristan), Prof. Dr. Christian MAURER (Avusturya) ve Dr. Salim KADIBEŞGİL (Türkiye) yer aldığını bildirdi. Prof. Dr. Oktay EMİR, kongreler kapsamında çeşitli sanatsal etkinliklerin yanı sıra “Eskişehir’de Şehir Turizmi” konulu bir çalıştayın da düzenlenmesinin planlandığını sözlerine ekledi.

Bu haber 685 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Türk Hava Yolları, turizm odaklı yurtdışı uçuşlarını artırıyor
Türk Hava Yolları, turizm odaklı yurtdışı uçuşlarını...
Adana yeni uçuş noktası olarak belirlendi
Adana yeni uçuş noktası olarak belirlendi