2020 Patara yılı ilan edildi

2020 Patara yılı ilan edildi

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM Grup Toplantısı'ndaki konuşmasında 2020 yılını Patara yılı ilan ettiklerini açıkladı.

12 Şubat 2020 - 14:57 - Güncelleme: 13 Şubat 2020 - 15:03

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu. Konuşmasında  turizm sektörü açısından önem taşıyan bir müjdeyi paylaşmak istediğini ifade eden Erdoğan, 2020 yılını Patara yılı ilan ettiklerini bildirdi.

 Patara antik kentinin, Fethiye-Kalkan arasında bulunduğunu ifade eden  Erdoğan, Likya'nın ana liman şehri olan Patara'nın, tarihlerinin de önemli sembollerinden biri olduğunu, Osmanlı Devleti'nin, kuzey Afrika ile olan telgraf bağlantısını, Patara Telsiz Telgraf istasyonu aracılığıyla sağladığını kaydetti.

''Patara'yı ülkemizin tarihi zenginliğini dünyada temsil edebilecek bir yer olarak gördük'' diyen Erdoğam, ''2020 Patara yılının ülkemize ve turizm sektörümüze hayırlı olmasını diliyorum. Bu kampanya ile geçtiğimiz yıl 200 bine yakın turisti ağırlayan Patara'yı çok daha ileri bir yere taşımayı hedefliyoruz'' dedi.

Bu haber 443 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Otel ve 7 dükkanı ihaleyle kiraya verdi
Otel ve 7 dükkanı ihaleyle kiraya verdi
Ünlü otel grubu 2019 yılını rekor sonuçlarla kapattı
Ünlü otel grubu 2019 yılını rekor sonuçlarla kapattı