Reklam
  • Reklam
2020 yatırım ve turizm yılı olacak

2020 yatırım ve turizm yılı olacak

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Erciyes’te bir basın toplantısı yaptı. Büyükkılıç, 2020'nin yatırım ve turizm yılı olacağını söyledi.

10 Ocak 2020 - 09:27 - Güncelleme: 11 Ocak 2020 - 10:26

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’ın Erciyes Kardanadam Tesisleri’nde yaptığı basın toplantısında, 2020 yılında daha fazla koşacaklarını ifade etti.

Bu yılın yatırım ve turizm yılı olacağını söyledi. 2020 yılıyla ilgili stratejik hedefler belirlediklerini dile getiren Başkan Büyükkılıç,  İl Turizm Konseyi kurulmasına ve bu konseyin çalıştırılmasına öncülük edeceklerini, turizmin 12 aya yayılması ve turizm gelirlerinin artırılması için çalışacaklarını, turizm bilincinin oluşturulmasını sağlayacaklarını, Kapadokya ile bütünleşmek için çalışacaklarını, özel sektör ve kamunun turizm yatırımlarının artması için gayret edeceklerini söyledi.

OTELLER İÇİN ARSA ÜRETİLECEK

Alt Yapı ve Eğitim başlığı altında yapılacakları anlatırken Erkilet Havaalanı’nın genişletilmesi çalışmalarına değinen Başkan Büyükkılıç, yılın ilk çeyreğinde ihalenin yapılacağını belirtti. Kayseri’ye ulaşımın daha rahat yapılabilmesine yönelik gayretlerinin olacağını dile getiren Başkan Memduh Büyükkılıç, oteller için arsa üretimi, ev pansiyonculuğunu teşvik çalışmaları, turizm elemanı ve rehberi yetiştirme çalışmaları yapacaklarını kaydetti.

Erciyes Yüksek İrtifa Kamp Merkezi’nden de bahseden Başkan Büyükkılıç, her yıl en az 100 futbol takımının kamp yapmasını hedeflediklerini söyledi. Başkan Büyükkılıç, 2019’de 17 ülkeden 43 bisiklet takımının Erciyes’te kamp yaptığını da açıkladı.

TANITIMA AĞIRLIK VERİLECEK

Kültepe’nin restorasyonu, tablet müzesi, Kayseri Mahallesi’nin ikinci etabı, müzeler şehri olması düşünülen Kayseri’ye kazandırılacak müzeler gibi turizme alt yapı oluşturacak yatırımlar hakkında da bilgi veren Başkan Memduh Büyükkılıç, Gastronomi Festivali, Erciyes Kış Turizm Festivali, Erciyes Yarı Maratonu ve Halk Koşusu, Pastırma Festivali gibi festivaller yapacaklarını da belirtti. Kayseri’nin değerlerinin değerlendirilmesi için yapacakları projeleri anlatan Başkan Büyükkılıç, Mimar Sinan’ın tanıtımına önem vereceklerini, Sinanlı Kentler Birliği için çalışacaklarını, sağlık turizminde USHAŞ’ın Kayseri bürosunun açılacağını, markalaşma ve tanıtım çalışmalarına ağırlık vereceklerini söyledi.
 

Bu haber 691 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Otellerde doluluk oranı yüzde 10,6
Otellerde doluluk oranı yüzde 10,6
MP Hotels Belek'teki otelini açtı
MP Hotels Belek'teki otelini açtı