2021 turizm sezonunu kaybetmeyeceğiz

2021 turizm sezonunu kaybetmeyeceğiz

2020 yılında Marmaris’te pek çok işletmenin ekonomik darbe almasına sebep olan pandeminin yaralarını sarmak için Marmaris Ticaret Odası (MTO), çalışmalarına hız kazandırdı. 2021 turizm sezonu için de kolları sıvayan MTO, üyeleri için farklı projeleri hayata geçirecek.

31 Aralık 2020 - 07:08 - Güncelleme: 01 Ocak 2021 - 12:40

Salgından en çok etkilenen sektörlerin başında gelen turizm sektörü için 2020 turizm sezonunda yaşanan kaybın telafi edilebilmesi ve 2021 yılında başarılı bir turizm sezonu geçirilebilmesi adına bir dizi çalışma hazırladıklarını açıklayan MTO Yönetim Kurulu Başkanı Mutlu Ayhan, üyelerin ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla pandemi boyunca sorun ve talepleri yetkili mercilere iletmeye devam ettiklerini ve bu taleplerden birçoğunun olumlu değerlendirildiğini söyledi.

2021 TURİZM SEZONUNU KAYBETMEYECEĞİZ

2021 turizm sezonu için ise çoktan çalışmaya başladıklarını belirten MTO Başkanı Ayhan, 2020 yılında yaşanan kaybın telafisi için bir dizi çalışmayı hayata geçirdiklerini belirtti. Başkan Ayhan, şöyle konuştu:

“2021 turizm sezonu bizim için oldukça önemli. Geçtiğimiz yılın eksiğini kapatmak için uzun süredir görüşmeler yapıyoruz. Aşının bulunması en büyük ümidimiz oldu. Yetkili makamlara turizm bölgelerinin aşılamada öncelikli olması için talebimizi ileteceğiz. Pandemi nedeniyle yurt dışı fuarlara katılamadık ama yurtdışı pazarlarda öne çıkmak için Marmaris Belediyesi, Dalaman Havalimanı ve tur operatörleri ile iş birliği içinde çalışmalar yapıyoruz. Rezervasyon yoğunluğunun en yüksek olduğu Ocak ayı içerisinde dijital ortamda yapılacak reklamlarla, sıkı bir tanıtım çalışmasını hayata geçireceğiz. Bu çalışmanın 2021 turizm sezonunda Marmaris’e olan talebi artıracağına inanıyorum. Bir diğer projemiz de ilçemizi ziyarete gelecek olan misafirlerimizi yönlendirecek olan Marmaris Turizm Haritası. İlçemizin turizm değerlerini, arkeolojik alanlarını ve kültürel envanterimizi tek bir görselde yansıtacağımız tablo niteliğinde bir harita çalışması yapıyoruz. Turizm sezonu öncesinde bitirip üyelerimizle paylaşacağız.''

TURİZM ÇEŞİTLİLİĞİ İÇİN PROJELERİMİZ HAZIR

2021 yılında turizmin yeniden canlandırılması ve hız kazanması için projelerden bahseden MTO Başkanı Ayhan, deniz, kum, güneş turizmi haricinde farklı turizm seçenekleri ile hazırlandıklarını belirterek, özellikle tarih ve kültür turizmi için yürüttükleri çalışmaların devamlılığa dikkat çekti. Başkan Ayhan, “Daha önce de duyurusunu yaptığımız Amos Antik Kenti için düzenli kazı çalışması başvurumuzu yaptık. Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi, Marmaris Müze Müdürlüğü, Marmaris Belediyesi ve Odamız iş birliğinde yürüttüğümüz bu proje ile bölgemizdeki en büyük antik kent olan Amos’a ören yeri statüsü kazandırılarak koruma altına alınması için uğraşıyoruz. Amerika Penn Üniversitesi işbirliğinde Taşlıca Köyü’nde bulunan Phoneix Antik Kenti için yüzey araştırması ve kurtarma kazısı için başvurular yapıldı. Burasını da en kısa sürede turizme kazandıracağız. Çok az kişinin bildiği Marmarisimizin tarihinde önemli bir yeri olan 220 yıllık bir gerçeği de turizm çeşitliliğimize kazandırmak üzere gün yüzüne çıkarmaya hazırlanıyoruz. Amacımız son yıllarda oldukça azalan kruvaziyer turizmini tekrar ayağa kaldırmak” şeklinde konuştu.

 

 

Bu haber 715 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Onur Air'in uçakları icraya verildi
Onur Air'in uçakları icraya verildi
Yaz sezonu boyunca operasyonlarını artırıyor
Yaz sezonu boyunca operasyonlarını artırıyor