36 bin 600 turiste Salda gölü ve Lavanta tarlalarını gezdirdi

36 bin 600 turiste Salda gölü ve Lavanta tarlalarını gezdirdi

ANEX Tour Destinasyonlar Operasyon Direktörü Aydın Yasayacak, Türkiye'nin Maldivleri olarak anılan Salda Gölüne ve Lavanta tarlalarını bu yıl 36 bin 600 turiste gezdirdiklerini söyledi.

02 Ağustos 2019 - 14:10 - Güncelleme: 05 Ağustos 2019 - 09:02

Turizmdasy.com'a açıklamada bulunan Aydın Yaşayacak, gelişen ve değişen turizm trendleri ile birlikte hem misafirlerden gelen talepler üzerine, hem de ülke tanıtımımızı artırmak için sürekli yeni arayışlar içinde olduklarını belirtti.

2017 yılından bu yana, ANEX Tour olarak misafirlerin beğenisine içinde Salda Golü ve lavanta tarlalarını barındıran birçok tur sunduklarını anlatan Yaşayacak, ''Türkiye’nin Maldivleri olarak adlandırılan Salda gölü, bu turların açılmasıyla birlikte ilgi odağa oldu. Öyle ki, sadece 2019 yılında ANEX Tour olarak bölgeye 36.600 ziyaretçi götürdük. Birçok tur ile kombine ettiğimiz Salda golü ve lavanta tarlaları üst segment misafirlerimiz tarafından da büyük ilgi görüyor'' dedi.

Yaşayacak, ''Doğay koruma ve çevreci misyonumuzdan yola çıkarak elimizdeki bu potansiyeli koruyup, turizme kazandırmaya devam edeceğiz. Son yıllarda turizm faaliyetlerinde bulunan insanlar artık daha bilinçli ve bilgili. Temennimiz doğa harikası bu noktaların hep olduğu gibi doğal ve bakir kalması'' diye konuştu.

Göbeklitepe turları başladı

Göbeklitepe turlarına da başladıklarına dikkat çeken Aydın Yaşayacak, ''ANEX Tour olarak bu sene Göbekli Tepe kültür turlarımızı başlattık. Türkiye’ye gelen her bir misafirimize Göbekli Tepe’yi tanıtmak amaçlı 2019 ülke rehberi kapağında Göbekli Tepe görselini kullandık. Topraklarımızda bulunan en eski medeniyetlerin kalıntılarını tanıtıp, turizme kazandırmak için çalışmaya devam ediyoruz'' şeklinde konuştu.

Bu haber 2886 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
KKTC'ye turistler 1 Temmuz'dan itibaren girebilecek
KKTC'ye turistler 1 Temmuz'dan itibaren girebilecek
Yunanistan 29 ülkeyle turizmi başlatıyor, listede Türkiye yok
Yunanistan 29 ülkeyle turizmi başlatıyor, listede Türkiye yok