Reklam
  • Reklam
AB’den Türkiye’de ’’Sahil Temizleme Etkinliği...

AB'den Türkiye'de ''Sahil Temizleme Etkinliği Kampanyası''

AB Türkiye Delegasyonu, Avrupa Birliği tarafından dünyanın dört bir yanında yürütülen sahil temizleme kampanyası AB Sahil Temizleme Etkinliği kapsamında, Şanlıurfa ve Kocaeli’nde etkinlikler düzenliyor.

23 Eylül 2020 - 06:00 - Güncelleme: 24 Eylül 2020 - 09:31

Şanlıurfa AB Bilgi Merkezi kampanyaya 24 Eylül’de Halfeti ilçesinde, Halfeti Belediyesi ve yerel sivil toplum örgütleri ile ortaklaşa olarak düzenlenen Birecik Gölü temizlik etkinliğiyle katılacak. Etkinliğin sonunda, Halfeti Belediye Başkanı Şeref Albayrak ve Şanlıurfa Ticaret Odası Başkanı İ.Halil Peltek’in katılımlarıyla bir ağaç dikme etkinliği de düzenlenecek.

Serbest dalışta dünya rekortmeni ve BM ‘Sudaki Yaşam’ savunucusu Şahika Encümen de AB’nin kıyı temizliği dijital kampanyasına katılarak kamuoyunu deniz ve okyanus temizliği konusunda teşvik edecek.

Dünyanın dört bir yanındaki AB delegasyonları 2017’den bu yana, denizlerimizin karşı karşıya bulunduğu en büyük tehditlerden biri olan deniz çöpleri hakkında farkındalık yaratmak amacıyla sahil temizleme etkinlikleri düzenliyor. AB 2019’dan bu yana, Şirinler ve Birleşmiş Milletler’le bir takım oldu. Bu yıl “Deniz seninle başlıyor!” sloganıyla, ne var ki Covid-19 nedeniyle daha ziyade dijital ortamda yürütülmekte olan kampanya kapsamında, AB Türkiye Delegasyonu kısıtlı sayıda da olsa bir dizi etkinlik ve katılımcıyla birlikte kampanyayı sürdürebilecek.

Konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Nikolaus Meyer-Landrut şunları söyledi:

 “Her yıl Eylül ayında AB, Türkiye’de ve dünyanın dört bir yanında bir deniz aktivizm ve farkındalık kampanyası olan #ABSahilTemizlemeEtkinliği düzenlemektedir. 2019’da yaklaşık 80 ülkede 40,000’den fazla gönüllü bu kampanya kapsamında harekete geçti. Sosyal medyada büyük etki yaratan kampanya, sürdürülebilirlik için değişim konulu pozitif mesajıyla milyonlara ulaştı. AB, bireysel ve kolektif olarak sorumlu adımlar atmak suretiyle, hepimizin mavi gezegenimiz için gerçek bir fark yaratabileceğine yürekten inanmaktadır. Türkiye'deki AB Bilgi Merkezlerimize AB'nin mesajlarını yerel düzeyde ilettikleri ve ortak ilgi alanımıza giren önemli konularda farkındalık yarattıkları için teşekkür ederim. ”

 

Bu haber 737 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Accor Otel Grubu, 329 milyon avro kar etti
Accor Otel Grubu, 329 milyon avro kar etti
Pandemi otelcilik sektöründe inovasyonu güçlendirdi
Pandemi otelcilik sektöründe inovasyonu güçlendirdi