Reklam
  • Reklam
Accor Otel Grubu yeni hijyen standartlarını oluşturuyor

Accor Otel Grubu yeni hijyen standartlarını oluşturuyor

Accor Otel Grubu ve Bureau Veritas güçlerini birleştirerek yeni hijyen standartlarını birlikte hayata geçirecek.

12 Mayıs 2020 - 11:35 - Güncelleme: 13 Mayıs 2020 - 12:08

Fransa merkezli Avrupa’nın en önde gelen otel zinciri Accor Otel Grubu, test, gözetim ve belgelendirmede dünya lideri Bureau Veritas ile iş birliği gerçekleştirerek otelcilik ve restoran endüstrisinin dönüşünü destekleyen, yeni hijyen standartlarına dayanan bir sertifikalandırma sistemi çıkarıyor. Bu doğrultuda tasarlanan bir sistem geliştirmek üzere sektörlerinin öncüsü Accor Otel Grubu ve Bureau Veritas global düzeyde güçlerini birleştirdi.

Yeni hijyen standartları getirecek proje için tasarlanan sistem üzerinde doktorlar ve epidemiyologlar birlikte çalışıyor. Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs (Covid- 19) salgını çerçevesinde işletmeler yeni sağlık standartları ve temizlik protokolleri ile yeniden hizmete açılacak. Yeni sistem somut olarak otelcilik sektöründeki tüm paydaşların kullanımına sunulan operasyonel bir rehber olacak. Bu sayede hem konuk hizmet alanlarında hem de arka ofis ve yemek alanlarında yetkililer tarafından (Dünya Sağlık Örgütü, Sağlık Bakanlığı vb.) önerilen sağlık ve güvenlik önlemlerinin titizlikle uygulanması sağlanacak.

Accor Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO'su Frank Gervais iş birliği hakkında şunları söyledi: 

"Accor'un DNA'sında ve yaptığımız işin kalbinde tüm misafirlerimizi karşılamak, korumak ve layıkıyla ilgilenmek yer almaktadır. Bugün, çalışanlarımıza, misafirlerimize ve partnerlerimize mümkün olan en iyi karşılamayı sunacağımızın güvenini vermek her zamankinden daha fazla gereklidir.

Misafirperverlikte Avrupa lideri olarak, en yüksek standartlara uyarak ihtiyaçları temin etmek, sağlık ve güvenlik önlemlerini alarak desteklemek bizim görevimizdir. Bureau Veritas ile bu güce öncülük etmekten ve tüm paydaşlarımıza sunmaktan mutluluk duyuyoruz.”

Bureau Veritas Afrika & Fransa CEO’su Jacques Pommeraud ise iş birliği ile ilgili olarak şunları ekledi: 

“Yaklaşık 200 yıldır, Bureau Veritas'ın misyonu bir güven dünyası şekillendirmek oldu. Bu etiketle bugün sağlık ve güvenlik açısından toplumumuzun güncel beklentilerini karşılama yeteneğine sahibiz. Ayrıca bu tanımla, otelcilik ve restoran endüstrisinin güvenle yeniden açılmasına katkıda bulunacağız. Accor ile ilk başta Fransa'da ve daha sonra tüm Avrupa ülkelerinde çalışmaktan gurur duyuyoruz. Bu yaklaşım sektördeki her şirkette Bureau Veritas tarafından sertifikalandırılma talebi oluşturabileceği için tüm sektöre fayda sağlayacaktır”.

Bu haber 1421 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Gazipaşa Rusya'dan gelen ilk uçuşu karşıladı
Gazipaşa Rusya'dan gelen ilk uçuşu karşıladı
Rusya'dan Antalya'ya 70 uçakla 23 bin turist gelecek
Rusya'dan Antalya'ya 70 uçakla 23 bin turist gelecek