Reklam
  • Reklam
Acentalara Azerbaycan’da pasaport uyarısı

Acentalara Azerbaycan'da pasaport uyarısı

TÜRSAB, Azerbaycan Havalimanlarında Türk vatandaşlarının pasaport sürelerine ilişkin yaşanan sorun hakkında acentaları uyardı.

03 Ekim 2018 - 14:06 - Güncelleme: 05 Ekim 2018 - 16:06

TÜRSAB'tan yapılan duyuru şöyle:

T.C. Dışişleri Bakanlığı, Konsolosluk İşleri Genel Müdürlüğü tarafından Birliğimize iletilen yazıda, Azerbaycan havalimanlarında vize itası 15 Mayıs 2018 tarihi itibariyle Vatandaşlara Hizmet ve Sosyal Yenilikler Devlet Ajansı (ASAN Hizmet) tarafından yürütüldüğü belirtilmiştir. Vatandaşlarımıza Bakü Havalimanı'nda verilen vizelerde yakın zamana kadar büyük bir şikayet konusu oluşturmayan pasaport geçerlilik süresi, bu hizmetin ASAN Hizmet Kurumu’na devredilmesinin ardından önem kazanmıştır ve pasaport geçerlilik süresi altı aydan kısa olan vatandaşlarımızın Azerbaycan’a girişlerine izin verilmediği bildirilmiştir.

Bu bilgi ışığı altında, pasaportlarının geçerlilik süresi altı aydan az olan ve ülkeye giriş için ayrı bir vize ya da ikamet belgesine sahip olmayan vatandaşlarımızın mağdur olmalarını engellemek amacıyla gerekli kontrollerin arttırılmasının yararlı olacağı iletilmiştir.

Bahse konu Azerbaycan havalimanlarındaki pasaport sürelerine ilişkin yaşanan sorunları siz değerli üyelerimizin bilgisine sunarız.

Bu haber 3404 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ne kadar isteseniz de seyahat edemeyeceğiniz 5 yer
Ne kadar isteseniz de seyahat edemeyeceğiniz 5 yer
Bakan Ersoy'dan 32 ülkeye ''ortak müze kurma'' çağrısı
Bakan Ersoy'dan 32 ülkeye ''ortak müze kurma'' çağrısı