’’Acentalarımızın haklarını koruyacak revizyonlar...

''Acentalarımızın haklarını koruyacak revizyonlar yaptık''

Diyarbakır'da bölgedeki seyahat acentaları temsilcileriyle bir araya gelen Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Yönetim Kurulu Başkanı Firuz Bağlıkaya, yeni yasa çalışmalarında sona yaklaştıklarını belirterek, ''Acentalarımızın haklarını koruyacak revizyonlar yaptık'' dedi.

23 Nisan 2019 - 10:24 - Güncelleme: 24 Nisan 2019 - 16:26

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB)  tarafından Diyarbakır'da düzenlenen Güneydoğu Anadolu Bölgesi Acentaları Buluşma toplantısına çok sayıda acenta temsilcisi ve otel işletmecisi katıldı.

TÜRSAB Başkanı Bağlıkaya toplantıdaki konuşmasında, seyahat acentalarının yeni çıkacak yasanın ardından yeni bir soluk yakalayacağını söyledi.

''Hepinizin de yakından takip ettiği gibi yeni yasayla ilgili çalışmalarda sona yaklaştık'' diyen Bağlıkaya, ''Yeni yasada belge devrinden teminata, aidatlardan yeni kuruluşa kadar her konuda acentalarımızın haklarını koruyacak revizyonlarla ilgili çalışmalar yaptık. Sektör olarak çıkmasını dört gözle beklediğimiz yasa konusunda emeği geçen herkese teşekkür ederim" dedi.

Turizm en çok Diyarbakır'a lazım

Konuşmasında Diyarbakır'da turizmin öneminede değinen Bağlıkaya, bahseden turizm'in Antalya'dan, İzmir'den, Denizli'den çok daha fazla Diyarbakır'ın ihtiyacı olduğunu vurguladı.

Diyarbakır Kalesi ve Hevsel Bahçelerinin UNESCO tarafından 2015'te Dünya Mirası olarak tescil edildiğini hatırlatan Bağlıkaya, şunları kaydetti:

"Bu gelişme Diyarbakır'ın turistik potansiyelinin gelişmesi adına çok önemli bir katkı sağlamıştır. Diyarbakır 2018 yılında yüzde 40'a yakın bir artışla 400 binin üzerinde yerli ve yabancı ziyaretçi ağırladı. Diyarbakır sahip olduğu tüm bu niteliklerle ülkemizin turizm açısından gelişmeye en açık kentlerinden biri konumunda. Biz de TÜRSAB olarak Diyarbakır turizminin gelişimi için elimizden gelen tüm desteği sarf ediyoruz.''

Bağlıkaya,  iç turizmin gelişmesi için başlattıkları info gezilerinin çok verimli geçtiğini, göreve geldikleri günden beri yurt içinde ve dışında uluslararası öneme sahip 19 fuara katılarak turizmin nabzını tuttuklarını da sözlerine ekledi.

 

Bu haber 4169 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Türkiye'nin en mutlu şehri: Eskişehir
Türkiye'nin en mutlu şehri: Eskişehir
İstanbul Yatırım Ajansı kuruldu
İstanbul Yatırım Ajansı kuruldu