Reklam
  • Reklam
Acentelerin evden çalışma süresi uzatıldı

Acentelerin evden çalışma süresi uzatıldı

Seyahat acentelerinin evden çalışma süreleri 31 Mart 2021 tarihine kadar uzatıldı.

07 Ocak 2021 - 13:16 - Güncelleme: 09 Ocak 2021 - 10:52

TÜRSAB'dan yapılan duyuruda,  ''Değerli üyelerimiz, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Yatırım ve İşletmeler Genel Müdürlüğü tarafından Birliğimize iletilen yazıya istinaden; Tüketicilerin bilgilendirilmesine yönelik hususların uygulanmasına devam edilerek, seyahat acentalarımızın 31 Mart 2021 tarihine kadar faaliyetlerini iş yerlerini açmadan da yürütebilmeleri hakkındaki talebimiz uygun görülmüştür'' denildi. 

Bakanlık'tan TÜRSAB'a göderilen yazı şöyle:

''Dünya genelinde yaşanılan ve ülkemizi de etkisi altına alan "Koronavirüs Salgını (Covid-19)" nedeniyle seyahat acentalarının mesleklerini işyerlerini açmadan online olarak sürdürme yönündeki Birliğiniz talebi değerlendirilmiş ve ilgi (a) yazımızla diğer yasal yükümlülüklerin saklı kalması kaydıyla, tüketicilerin ulaşabileceği yetkili veya sorumlu personelin iletişim bilgilerinin (sabit telefon, cep telefonu, e-mail, web adresi) işyeri dışından görülebilecek şekilde paylaşılması durumunda seyahat acentalarının 31 Aralık 2020 tarihine kadar faaliyetlerini işyerlerini açmadan da yürütebilmeleri uygun görülmüştür.

Bakanlığımız tarafından  yazınız üzerine yapılan değerlendirmede;  yazımızda belirtilen tüketicilerin bilgilendirilmesine yönelik hususların uygulanmasına devam edilerek, seyahat acentalarına 31 Mart 2021 tarihine kadar faaliyetlerini işyerlerini açmadan da yürütebilmeleri imkanı tanınmıştır. ''

Bu haber 3508 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
THY ve İstanbul Havalimanı yine Avrupa'nın zirvesinde
THY ve İstanbul Havalimanı yine Avrupa'nın zirvesinde
İçişleri Bakanlığı'ndan kayak otelleri ile ilgili yeni genelge
İçişleri Bakanlığı'ndan kayak otelleri ile ilgili yeni genelge