AITA, ’’Hükümetler kupona izin vermeli’’

AITA, ''Hükümetler kupona izin vermeli''

Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği (IATA) koronavirüs salgını nedeniyle zor durumda kalan havayolu şirketleri ve uçak bileti satan acentaları için hükümetlere önlemler konusunda mektup gönderdi.

06 Nisan 2020 - 09:28 - Güncelleme: 07 Nisan 2020 - 11:06

Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği (IATA) koronavirüs salgını nedeniyle zor durumda kalan  havayolu şirketleri ve uçak bileti satan acentaları için hükümetlere önlemler konusunda mektup gönderdi.

 

IATA Genel Müdürü ve CEO'su Alexander de Junyak'ın imzasıyla gönderilen mektupta şu ifadelere yer verildi:

“Küresel havacılık endüstrisi en ciddi krizini yaşıyor. COVID-19 salgını ve buna bağlı olarak dünya hükümetlerinin kısıtlamaları, hava taşımacılığının fiilen kapatılmasına yol açmıştır. Küresel filonun üçte biri boşta ve tahminlerimize göre uçak bilet satışından elde edilen gelir, bu yıl 2019'a göre % 44 oranında düşecek

Bu koşullar altında havayollarına en acil ihtiyaç, ücret ödemek ve sabit maliyetleri karşılamak için kalan likiditelerini korumaktır. Bir çok havayolu için önceki ekonomik modeli korumak ve iflastan kaçınmak için kısa sürede yeterli finansal kaynak bulmak neredeyse imkansızdır.

Hükümetler kupona izin vermeli

Bu nedenle, hem havayolları hem de uçuşları için uçak bileti satan acenteler için mevcut durumdan en iyi yolun, ülkelerinin düzenleyicilerinin geri ödeme şartlarını değiştirmesi ve havayollarının geri ödeme yerine kupon düzenlemesine izin vermesi olduğuna inanıyoruz.

IATA, bu tür kuponları, bugün düzenli uçak biletleri için halihazırda mevcut olan işlem ve prosedürleri kullanarak BSP sistemini kullanarak yönetebilir ”

Bu haber 565 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Mısır 78 otele sertifikalarını verdi
Mısır 78 otele sertifikalarını verdi
Bozcaada’da oteller 22 Haziran'a kadar kapalı
Bozcaada’da oteller 22 Haziran'a kadar kapalı