Alaçatı Port için suç duyurusu

Alaçatı Port için suç duyurusu

Çeşme Alaçatı'da yapımı süren Alaçatı Port için şirket yönetimi hakkında suç duyurusunda bulunuldu.

17 Nisan 2021 - 00:00 - Güncelleme: 18 Nisan 2021 - 09:30

Türkiye Komünist Partisi (TKP) üyesi bir grup, Çeşme Adliyesi önünde toplanarak basın açıklaması yaptı.  UYAP üzerinden yapılan suç duyurusunda, Alaçatı Turizm Yatırım ve İşletme A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeleri hakkında ''imar ve kıyı düzenlemesi mevzuatına aykırı davranmaktan'' hukuki işlem yapılması istendi.

TKP Çeşme Temsilcisi Serhat Gökdoğan, burada yaptığı açıklamada, Çeşme Belediyesi iştiraki olan Alataş Alaçatı İmar İnşaat şirketinin de ''suça ortak olduğunu'' öne sürdü.  Gökdoğan, ''Çeşme’nin kalbine saplanan ticari limanı ile Rüzgar Enerji Santralleri ile otel ruhsatı ile adına rezidans dedikleri aslında lüks konut olan çok katlı binalar ile merkezi yerlerde yapılan kaçak inşaatlar ile her geçen gün geriye dönüşü  mümkün olmayan tahribata uğramaktadır'' diye konuştu. 

Çeşme Kadın Dayanışma Derneği üyeleri de basın açıklamasına destek verdi. 

 İzmir’in Çeşme İlçesinde “Alaçatı Port” olarak bilinen alanda onaylanan imar planları ve kıyı kenar çizgisi değişikliği sonucunda yapılan fiziki müdahaleler nedeniyle “Alaçatı Sulak Alanının doğal yapısının olumsuz etkilendiği, doğal dengenin bozulduğu, yapıllan çalışmanın da mevzuata aykırı olduğu öne sürülüyor.  (ajansbizim)

Bu haber 340 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
16 yeni otel daha açacak
16 yeni otel daha açacak
Rize-Artvin Havalimanı yıl sonunda açılıyor
Rize-Artvin Havalimanı yıl sonunda açılıyor