Reklam
  • Reklam
Alanya turizm sezonunda yüzde 85 kayıp yaşadı

Alanya turizm sezonunda yüzde 85 kayıp yaşadı

Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO) Başkanı Mehmet Şahin, pandeminin etkisi altında geçen 2020 turizm sezonunda geçtiğimiz yıla oranla Alanya’da ortalama yüzde 85’e varan bir kayıp olduğuna dikkat çekti.

30 Kasım 2020 - 00:00 - Güncelleme: 30 Kasım 2020 - 20:58

Alanya Ticaret ve Sanayi Odası’nın (ALTSO) Kasım ayı olağan meclis toplantısı 24 Kasım 2020 Salı günü gerçekleştirildi.

Toplantıda ALTSO Başkanı Mehmet Şahin, gerçekleşen Yönetim Kurulu faaliyetleri konusunda meclis üyelerini bilgilendirdi. Meclis toplantısına Alanya Vergi Dairesi Müdürü Fırat Altan da misafir olarak katıldı. Altan, 7256 Sayılı Yapılandırma Kanunu Kapsamında Tecil İşlemleri uygulamalarıyla ilgili son gelişmeleri aktardı.

Meclis üyelerine geçtiğimiz bir aylık oda faaliyetleriyle ilgili bilgiler aktaran Başkan Şahin, pandeminin etkisi altında geçen 2020 turizm sezonunda geçtiğimiz yıla oranla Alanya’da ortalama yüzde 85’e varan bir kayıp olduğuna dikkat çekti.

Başkan Şahin, “Özellikle Rusya Federasyonu pazarında yüzde 78, Almanya pazarında yüzde 87 İskandinav Pazarında yüzde 90 ların üstünde bir gerileme var. Pandeminin başından bu yana devletimiz sağ olsun birçok teşvik ve kredi paketleri ile iş insanları ve çalışanlarını desteklemiş olsa da; bu destekler kesinlikle ve kesinlikle yeterli olmamıştır. Bizler bundan sonra da güncellenen ihtiyaçları tespit etmeye ve ilgili kurumlara iletmeye devam edeceğiz. Özetle tüm dünyayı etkisi altına alan bu pandemi sürecinden Devletimiz ve iş insanlarımız ile el ele başarıyla çıkmak için üzerimize düşeni yapmaya ve köprü olmaya devam edeceğiz” dedi.

Bu haber 535 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Rezervasyonları yüzde 250 arttı
Rezervasyonları yüzde 250 arttı
Eresin yeni  3 yıldızlı otelini açıyor
Eresin yeni 3 yıldızlı otelini açıyor