Alman tur operatörünün Türkiye’deki otellerinde yeni dönem

Alman tur operatörünün Türkiye'deki otellerinde yeni dönem

Alman Tur Operatörü FTI'nın otelcilik markası MP Hotels,Mart ayından bu yana COVID-19 risklerini ele almak için bir hijyen planı üzerinde çalıştıklarını ve aylar süren araştırma ve planlamadan sonra detaylı eylem planını duyurmaya hazır olduklarını bildirdi.

28 Mayıs 2020 - 07:07 - Güncelleme: 29 Mayıs 2020 - 09:13

MP Hotels CEO’su Roula Jouny “Seyahat kısıtlamaları kaldırılır kaldırılmaz, dünya çapındaki otellerimizde faaliyetlerimize devam etmeye hazırız. Ayrıca, grup olarak COVID-19'u kontrol altında tutmak için benimsediğimiz gelişmiş süreçlere ve değişikliklere verilen Temiz 2.0 adlı yeni projemizi duyurmak istiyoruz." dedi.

.“Kendimizi COVID-19'suz bir dünyaya adadık'' diyen Jouny, ''Uygulamalarımız, en üst seviyede misafirperverlik sunmak için, gelişmiş bir güvenlik, sağlık koruması ve empati sağlayarak, bu hastalık tehdidini ortadan kaldırmak için gerekli kolektif küresel insan çabasının bir parçasıdır” diye devam etti 

MP Hotels, Temiz 2.0'ın otellerinde uygulanmasını sağlamak için ünlü hijyen uzmanları Ecolab ve Cristal International Standards'ı seçti. Böylece tüm otellerde POSI (Enfeksiyonun Yayılmasını Önleme) sertifikası ve odasına giren her yeni misafir için günlük oda kontrol güvencesi etiketi sunulacak. POSI sertifikası alma süreci, uluslararası kuruluş olan Cristal International Standards tarafından kapsamlı bir program- planlama, tanıtım ve denetimden sonra elde edilecek.

Jouny, “Bu hijyen süreçlerinin çoğu yıllardır yürürlükte, ancak yeni geliştirmeler nedeniyle yeniden öğrenilmesi gerekiyor” dedi. Jouny, şöyle konuştu:

 “Bu nedenle, yeniden açılış aşamasına girmeye başladığımızda, çalışan eğitimi, denetimi ve daha sıkı izlemeye özellikle odaklanıyoruz.” Oteller tüm otel alanlarında güçlendirilmiş ve uzmanlaşmış temizlik prosedürleri uygulayacak. Bunlara lobiler, asansörler, restoranlar, Spa, fitnes alanları, misafir odaları, mutfak ve personel kullanım alanları dahil. Ekip üyeleri her alan için ayrı temizlik talimatları ve kontrol listeleri ile eğitilmekte. Bu şekilde, yeni önlemler daha kolay benimsenecek ve uyum sağlanacak. Temizlik önlemlerine ek olarak, yoğun yaya trafiğine sahip noktalara el dezenfektanlarının yerleştirilmesi, ekip üyelerine maske ve eldiven gibi koruyucu donanımların sağlanması,  restoran ve bar alanlarında sosyal mesafe önlemleri tüm otellerde uygulanacak.

Otel girişlerindeki ateş ölçer kontrolleri de riski azaltarak güvenliği sağlamak için bu kapsamlı yaklaşımın bir parçası olacak. Misafirlerimizin ve çalışanlarımızın kendilerini güvende ve rahat hissetmeleri bizim için çok önemli.

Bu zorlu zamandan sonra, bir çok insan kaygısız bir tatil ve güvenli bir çalışma ortamı istiyor ve her birine böyle bir deneyim ve alan sağlamak için gerekli olanı yapacağız.”

Bu haber 1169 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ayasofya Camii turistlerin ziyaretine açık olacak
Ayasofya Camii turistlerin ziyaretine açık olacak
Çeşme Ilıca Plajı’na çifte sertifika
Çeşme Ilıca Plajı’na çifte sertifika