Almanca konuşan ülkelerdeki acenteleri Antalya’ya getirdi

Almanca konuşan ülkelerdeki acenteleri Antalya'ya getirdi

Almanya'nın koronavirüs salgını nedeniyle Türkiye'ye seyahat yasağı uygulamasına rağmen cesaretli girişimde bulunan Bentour, Almanca konuşan ülkelerdeki seyahat acenteleri sahip ve yöneticilerini Antalya'ya getirerek Türkiye'nin aldığı önlemleri tanıttı.

01 Temmuz 2020 - 12:56 - Güncelleme: 02 Temmuz 2020 - 10:40

Almanya'nın Türkiye'ye 31 Ağustos 2020 tarihine kadar uyguladığı seyahat yasağına rağmen, Türk turizmi için yoğun çaba harcayan Bentour şirketi, Almanya, Avusturya ve İsviçre ile Almanca konuşan diğer ülkelerde faaliyette bulunan 30'a yakın seyahat Acentesi sahibi ve temsilcisi ile Avrupa'nın tanınmış blogerlerini Antalya'ya getirdi.

Türkiye'nin aldığı önlemleri yabancı acente sahiplerine gösterdiklerini belirten Bentour Almanya Genel Müdürü Songül Göktaş Rosati, ''Almanya'nın Türkiye'ye uyguladığı seyahat yasağı devam ederken Bentour olarak cesaretli davranarak hiçbir firmanın yapamadığı gerçekleştirdik ve 2020 yılının ilk misafirlerini Türkiye'ye getirdik. Alman, Avusturya ve İsviçre ile diğer Almanca konuşan ülkelerdeki seyahat acentesi sahipleri Antalya'da 5 yıldızlı otelden en küçük yıldızlı otel ve pansiyonlarda alınan sağlık güvenliğini yerinde gördüler'' dedi.

Antalya'da 6 otel ve Kaleiçi'ndeki butik otellerde incelemelerde bulunduklarını anlatan Rosati, şöyle devam etti.

''Otellerde incelemelerde bulunan bu acenteler müşteri potansiyeli çok yüksek firmalar. Türkiye'nin pandemiyle ilgili aldığı önlemleri yerinde görünce hayranlıklarını gizleyemediler. Avrupa'dan Türkiye'ye kimse misafir getirmez iken Bentour olarak büyük bir cesaretle misafirlerimi getirdik. Türkiye'ye ilk 500 misafirin 'hasta sigorta' bedelini üstlendik. Bu turistlerin hastalanması halinde COVİD19 hastalığının bedelini Bentour üstlendi.''

-Türkiye'ye talep artıyor, seyahat yasağın kalkması bekleniyor

Almanya'ın seyahat uyarısına rağmen Almanca konuşan ülkelerde Türkiye'de tatil yapmak isteyenlerde büyük bir kıpırdanma olduğunu anlatan Rosati, Alman iç pazarı için yoğun talebe rağmen İspanya ve diğer AB ülkelerinde tatil talebine temkinli yaklaşıldığını söyledi.

Rosati, şunları kaydetti.

''Türkiye için arz-talep yükseliyor. Ancak seyahat uyarısı kalkmadığı için bekleniliyor. Avrupa'da insanların arzusu Türkiye'ye gelmek. Zaten Türkiye'de her yönüyle hazır. Oteller de sertifikasyonlarını tamamladı.''

-Gurbetçilerden yoğun talep var

Avrupa'da yaşayan gurbetçilerden yoğun talep geldiğini ifade eden Songül Göktaş Rosati, Türkiye'de 2-3 kezden daha fazla gelen Türkiye sevdalısı ve ülkemizi çok iyi tanıyanların da sabırsızlandığını kaydetti.

Türkiye'den çıkışta COVİD19 testi yapılmasının da Türkiye'ye ilgiyi daha da artırdığına dikkat çeken Rosati, şöyle devam etti.

''Almanya'nın 31 Ağustos'tan önce seyahat yasağı uygulamasının kalkacağını düşünüyorum. En iyi senaryoya göre Türkiye'ye Almanca konuşan ülkelerden 1,5 milyon turist geleceğini öngörüyorum. Çünkü Antalya havaalanı ve otellerde alınan önlemler dörtdörtlük. Türkiye'de her yerde dezenfekte var. Ülkemizi sevenler Türkiye'ye çok gelmek istiyor. Avrupa'da İspanya'dan sonra tercih edilen ülkeler arasında ikinci sırada Türkiye yer alıyor.''

 

Bu haber 9696 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
GulfAir Bahreyn-İstanbul uçuşlarına başladı
GulfAir Bahreyn-İstanbul uçuşlarına başladı
Pegasus İngiltere uçuşlarını durdurdu
Pegasus İngiltere uçuşlarını durdurdu