Reklam
  • Reklam
Almanya’daki görüşmelerimizin neticesini alacağız

Almanya'daki görüşmelerimizin neticesini alacağız

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Almanya'da son derece faydalı görüşmeler yaptıklarını belirterek, ''Neticesini de alacağımıza inanıyoruz'' dedi.

06 Temmuz 2020 - 00:00 - Güncelleme: 06 Temmuz 2020 - 14:37

Çavuşoğlu, Antalya’nın Alanya ilçesinde düzenlenen ''Sağlıklı Turizm ve Güvenli Kent'' konulu toplantıda, turizm sektörü için yurt dışında bazı ülkelere Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy  ile birlikte ziyaretler gerçekleştirdiklerini anımsattı.

Almanya'ya gittiklerini belirten Çavuşoğlu, ''Son derece verimli, samimi, bilgilere ve datalara dayalı objektif kriterler çevresinde görüşmeler gerçekleştirdik. Son derece faydalı görüşmeler olduğunu sizlere söyleyebilirim ve neticesini de alacağımıza inanıyoruz'' dedi.

Avrupa Birliği’nin de aldığı kararların siyasi olduğunu kendilerine her zaman açıkça kamuoyunda söylediklerini belirten Çavuşoğlu, AB'nin listesine bakıldığında Türkiye’ye haksızlık edildiğini ve bazı ülkelerin siyasi ilişkilerinin iyi olduğu için o ülkelerde rakamlar iyi rakamlar olmadığı halde bir jest yapıldığını gördüklerini bildirdi. 

En az hasarla

Çavuşoğlu, bu dönemi en az hasarla geçiştirmeye çalışacaklarını ifade ederek, geleceğe yönelik tüm sektörlerde olduğu gibi turizm sektöründe de canlı tutulması için ve gelişmesi büyümesi için hedeflerimize ulaşması için hep birlikte çalışarak turizmde hedeflere ulaşacaklarını kaydetti.

 

 

Bu haber 920 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Alanya'da bir otel dolandırıcıları sitesinden açıkladı
Alanya'da bir otel dolandırıcıları sitesinden açıkladı
Avrupa'nın en büyük silah üreticisi 4 yıldızla turizme girdi
Avrupa'nın en büyük silah üreticisi 4 yıldızla turizme girdi