Almanya’dan 43 tur operatörü Mersin’de

Almanya'dan 43 tur operatörü Mersin'de

Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO), Sunexpress ve TURSAB Bölge Temsil Kurulu işbirliğinde Almanya’dan 43 Tur Operatörü Mersin’e geldi. Dört gün boyunca Çukurova’nın tarihi ve turistik yerlerini gezen operatörlere bölge tanıtılıp turizm potansiyeli hakkında bilgi verildi.

21 Ekim 2019 - 11:02 - Güncelleme: 22 Ekim 2019 - 11:00

MTSO Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Kızıltan ve Meclis Başkanı Hamit İzol, Almanya’dan gelen 43 Tur Operatörü ile bir araya geldi. Organizasyonun açılış toplantısında konuşan MTSO Yönetim Kurulu Başkanı Kızıltan, operatörlere seslenerek, “Bu organizasyon sayesinde Mersin’i tanıma fırsatı bulacaksınız” dedi. Mersin’de yeni turizm bölgeleri belirlendiğini hatırlatan Kızıltan, “Özellikle batıda tarihi yerlere çok yakın, çok beğeneceğiniz doğal güzelliklere sahibiz. Buralarda yakında önemli yatırımlar başlayacak ama bu yatırımlar Antalya’daki gibi beton yığınları halinde değil, doğayla bütünleşmiş turizm yerleşkeleri olacak” dedi. 

Meclis Başkanı Hamit İzol ise toplantının açılışında, Mersin’de turizm çıtasının her geçen gün yükseldiğini vurgulayarak, “Yatak kapasitemiz giderek artıyor. Turizm bölgeleri bitme aşamasında. Havaalanının da bitmesiyle daha büyük yol alacağız. Siz acenteler bizim Almanya’daki temsilcilerimizsiniz. Sizlerle birlikte hareket etmeye hazırız. Mersin temaslarınızda her türlü sorununuzu çözüp taleplerinizi yerine getirmeye hazırız” dedi. 

Hatipoğlu: “Amacımız Çukurova turizmini artırmak”

Sunexpres Akdeniz Satış Müdürü Murat Hatipoğlu, kendisinin de Mersinli olduğunu hatırlatarak, Çukurova ile Almanya’daki tur operatörlerinin bir araya getirilmesi projesini duyunca çok heyecanlandığını, hızlıca harekete geçip 3 satış müdürü, bir koordinasyon müdürü ve bir de uçup planlama grup müdürü dahil olmak üzere seyahat acenteleriyle birlikte Almanya’dan geldiklerini söyledi. Çukurova turizmini geliştirmeyi hedeflediklerini vurgulayan Hatipoğlu, Avrupa acentelerine bölgeyi tanıtarak yurtdışından gelen turist sayısını artırmak istediklerini söyledi. 4 gün boyunca Çukurova’yı tanıtacaklarını kaydeden Hatipoğlu, çeşitli bölgelere geziler düzenleyeceklerini ifade etti. 

Hakan Bayındır TÜRSAB Mersin BTK Başkanı

TURSAB Mersin Bölge Temsil Kurulu Başkanı Hakan Bayındır ise Almanya’nın 6 farklı bölgesinden Türkiye’ye gruplar gönderen acentelerin bölgeyi tanıması ve bölgedeki turizmcilerle bir araya getirilmesi adına çalışma başlattıklarını söyledi. Bu kapsamda ilk grubun Stuttgart’tan geldiğini bildiren Bayındır, turizm acentelerine seslenerek, “Doğu Akdeniz’in incisi Mersin’de yılın 10 ayı turizme imkan tanıyor. Uygun iklimi yanında bölgemizin hem tarihi zenginliği hem de turizm çeşitliliği turizme önemli fırsatlar sunuyor. Bundan sonraki turlarınızı bölgeye yönlendirirseniz çok mutlu oluruz” dedi.  Bayındır sözlerini, “Sunexpress ile yaptığımız projeye Odamızın verdiği destekten dolayı teşekkürlerimizi sunarız” diye tamamladı. 

Bu haber 1911 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Virüs'ten can kaybı 168'e yükseldi
Virüs'ten can kaybı 168'e yükseldi
Turizm sektörü yeni strateji için gelecek iki haftayı izleyecek
Turizm sektörü yeni strateji için gelecek iki haftayı izleyecek