Reklam
  • Reklam
Almanya’nın önde gelen Türk acenteleri Marmaris’te
Reklam

Almanya'nın önde gelen Türk acenteleri Marmaris'te

Marmaris Belediye Başkan Vekili Aylin Yüksel ve Meclis Üyesi Ali Kırlı, Almanya’nın önde gelen 17 Türk acente temsilcisi ve tur operatörüyle bir otelde düzenlenen yemekte bir araya geldi.

21 Haziran 2019 - 04:17 - Güncelleme: 22 Haziran 2019 - 11:49

YDA Dalaman Havalimanı İşletmesi organizasyonuyla gerçekleşen buluşmada Dalaman Havalimanı’nın (DLM) daha etkin kullanımı, erken rezervasyon rakamları, sezon öncesi Marmaris’te yapılan hazırlıklar görüşüldü. 
Marmaris Belediye Başkan Vekili Aylin Yüksel, Marmaris’te misafir edilen acente temsilcilerine bölgeye daha çok konuk gönderilmesi talebini iletti. Başkan Vekili Yüksel “Buluşmanın gerçekleşmesini sağlayan YDA Dalaman Havalimanı İşletmesine ve ev sahipliğinden dolayı Orka Hotel’e teşekkür ederim” dedi.

Almanya’dan Marmaris’e gelen turist sayısının yeterli olmadığını dile getiren Meclis üyesi Ali Kırlı ise “Bugüne kadar Almanya’da yerel yönetim ve sektör tarafından yapılan tanıtım ve pazarlama çalışmaları bölgemiz açısından yeterli olmadı. Dalaman bölgesi, dünyanın en çok turist ihraç eden ülkesi olan Almanya’dan en az payı alıyor. Yerel yönetim olarak turist sayısını arttırmak ve sorgulamak için her türlü yardım ve işbirliğine hazırız. Bundan sonraki süreçte bölgeye ağırlık vermeniz, en önemli sıkıntımız olan Dalaman Havalimanı’na uçak sayısının artması en büyük hedefimiz. Marmaris’te herkese hitap edecek bir potansiyel var. Tanıtım ve pazarlama faaliyetlerinin artmasıyla birlikte sezonu yayma ve uzatma anlamında birçok şeyler yapabileceğimize inanıyorum” şeklinde konuştu.
Acente ve Sun Ekpres temsilcileri de gelecek yıldan itibaren bölgeye daha çok ağırlık vereceklerini ifade ederek, uçak sayısı artarsa bölgeyi daha rahat pazarlayacaklarını belirttiler.

Bu haber 2094 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Türkiye'den Bolivya'ya seyahat uyarısı
Türkiye'den Bolivya'ya seyahat uyarısı
Alanya'nın tanıtımı için para ödüllü fotoğraf yarışması
Alanya'nın tanıtımı için para ödüllü fotoğraf yarışması