Reklam
  • Reklam
Amasya’ya 5 yıldızlı otel yapılacak

Amasya'ya 5 yıldızlı otel yapılacak

Amasya'da İl Özel Müdürlüğü tarafından Eski Taşocağı olarak bilinen 76 bin metrekarelik alana kentin ilk 5 yıldızlı oteli yapılacak. Otel yapımı için 4 Mart'ta ihaleye çıkılacak.

26 Ocak 2019 - 10:55 - Güncelleme: 29 Ocak 2019 - 10:13

Amasya Valiliği'nin sitesinde yer alan bilgiye göre, kentte artan turizm potansiyelini karşılayacak ve ihtiyaçlara cevap verecek nitelikli bir 5 yıldızlı otelin bulunmaması nedeniyle; Mülkiyeti İl Özel İdaresine ait Eski Taşocağı olarak bilinen, 301 ada 5 parselde 76.358,49 m2 yüzölçümlü “Turizm Tesis Alanındaki” taşınmaz üzerine nitelikli 5 yıldızlı otel yapılması planlandığı belirtildş.

Maliye Bakanlığının 03/09/2009 tarih ve 27338 sayılı Resmi Gazetede Yayınlanan “Kamu Taşınmazlarının Yatırımlara Tahsisine İlişkin Usul ve Esaslara İlişkin Yönetmelik” dâhilinde düşünülen proje ile Anadolu’nun en güzel şehirlerinden Amasya’nın turizm ve ticaret hacmine önemli katkılar sağlaması, kentin tarihi ve turistik değerlerinin tanıtımı ve turizm potansiyelinin gelişimi aynı zamanda şehrin markalaşması noktasında önemli bir yatırım niteliği taşırken, istihdama yönelik kazanımlara da katkı sağlaması düşünülüyor.

 04.03.2019 tarihinde yapılacak olan ihale ile ilgili detaylı bilgilere www.amasyaozelidare.gov.tr internet adresinden ulaşabileceği ifade edildi.

Bu haber 1738 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İstanbul'un yeni vitrini Galataport'ta geri sayım
İstanbul'un yeni vitrini Galataport'ta geri sayım
Bakan Ersoy Van'a gidiyor
Bakan Ersoy Van'a gidiyor