Reklam
 • Reklam
Antalya, 50 milyon turisti ağırlayabilir

Antalya, 50 milyon turisti ağırlayabilir

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Kaleiçi mahalle muhtarlarıyla ve esnafla bir araya geldiği yemekte bu yıl 4’üncüsü düzenlenecek Kaleiçi Oldtown Festivali’ne şimdiden 35 şehrin katılım kararını ilettiğini belirterek, “Festivalde bu yıl ortak deklarasyon yayınlayacağız. İlk defa bir forum yapacağız” dedi.

26 Temmuz 2019 - 18:01 - Güncelleme: 28 Temmuz 2019 - 10:08

Başkan Uysal, bu yıl 10 – 13 Ekim tarihleri arasında 4’üncüsü düzenlenecek Kaleiçi Oldtown Festivali öncesinde Kaleiçi mahallelerinin muhtarları, sivil toplum kuruluşları ve tarihi kent merkezinin esnaflarıyla akşam yemeğinde bir araya geldi.

50 MİLYON TURİST

Başkan Uysal, burada yaptığı konuşmada, Antalya’nın turizm yapısı arzu edilen noktada olmadığını söyledi. Türkiye’de genel olarak sahillerde dinlenme üzerine kurulan tek tip bir turizm uygulamasının olduğunu belirten Başkan Uysal, “Bunda da çok başarılıyız” dedi. Ama özellikle Antalya için, mevcut turizm potansiyelinin beşte birlik kısmının hayata geçirilebildiğini belirten Başkan Uysal, “Antalya, 50 milyon turisti ağırlayabilir. O genişlikte, o büyüklük, o zenginlik ve o renklilikte. Ama dünyayla akredite olmada sıkıntılarımız olduğu için, bir takım algı bozulmaları,  planlama ve yönetmeme nedeniyle sadece seyahat acentelerinin ve otellerini sürüklediği deniz-kum-güneş turizmiyle yetinmek zorunda kalıyoruz” diye konuştu.

PARANTEZ AÇTIK

Muratpaşa Belediyesi olarak bu yıl 4’üncüsü düzenlenecek Kaleiçi Oldtown Festivali’yle mevcut duruma bir parantez açmak istediklerini belirten Başkan Uysal, “Bunu da yaşayan antik kentler diyerek parantezlendirdik. Akdeniz çanağı ve Avrupa’yı esas alarak Kafkasya ve doğuyu da tarayarak 400 kente festival daveti gönderdik. Bu yıl artık biraz daha ileri gitmeye çalışıyoruz” diye konuştu.

35 ŞEHİR KATILIYOR

Başkan Uysal, bu yıl 10 – 13 Ekim tarihlerinde gerçekleştirilecek festivale aralarında Almanya, İtalya ve Çekya gibi ülkelerden 35 kentin geleceğini bildirdiğini söyledi. Ayrıca 14 – 18 Ağustos tarihlerinde Rusya’da düzenlenecek 2’nci Antik Şehirler Formu’nda Kaleiçi üzerine bir sunum yapacaklarını belirten Başkan Uysal, festival davetlerinin burada da devam edeceğini söyledi.

DEKLARASYON YAYINLANACAK

Yaşayan antik kentlerin insanlığın kültür mirası olduğunu belirten Başkan Uysal, dünyada herşey fast foodlaşırken yaşayan antik kentleri koruyarak estetiği, sanatı, inceliği ve belli duyarlılıkları korumuş olacaklarını dile getirdi.  Kaleiçi Old Town Festivali’nin bu yıl belli misyonları da hayata geçireceğini belirten Başkan Uysal, “Festivalde bu yıl ortak deklarasyon yayınlayacağız. İlk defa bir forum yapacağız” dedi.

KENT MERKEZİNDEN CANLI YAYIN

Başkan Uysal, ayrıca, bir tanıtım ofisi oluşturmak için de çalışmalara başladıklarını söyledi.  Bu ofiste 3 rehberle sürekli olarak Antalya’nın ve Kaleiçi’nin tanıtımını gerçekleştireceklerini aktaran Başkan Uysal, bu çalışmanın imkanlar ölçüsünde sosyal medya ve arama motorları için reklam bütçesiyle destekleneceğini söyledi. Başkan Uysal, ikinci bir çalışma olarak, Kalekapısı’na çok yakın bir noktada bulunan Antalya Ticaret Borsası’nın da bulunduğu binanın çatısına yerleştirilecek bir kamerayla kentin gündelik hayatını internet ortamında 24 saat canlı yayınlamayı hedeflediklerini söyledi.

Bu haber 3637 defa okunmuştur.

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Zafer Cengiz
  1 yıl önce
  ANTALYA\'nın MERKEZ İLÇESİ MURATPAŞA Bediye Başkanı \"mevcut turist sayısının iki katını ifade ederek\" HEDEF Belirtme Eylemi yapıyor övünüyor AMA İL Olarak ANTALYA\'DA MEVCUT BİR MİLYONU AŞAN YATAK KAPASİTESİ\'nin YILDA RAHATÇA 100 MİLYON TURİSTİ MİSAFİR EDEBİLECEĞİNİ DE HİÇ GÖREMİYOR..!? #TAG*Medya = bit.ly/2xsia25 =
 • HAMZA GÜNER
  1 yıl önce
  Ağırlamak mı önemli hizmet etmek mi önemli Sayın başkanım laradaki küçük otel motel ve pansiyonlar denetimsiz ayrıca adonis otel ve barut otel arası parklar bakımsız ve berbat geçen yıl defalarca yazdım hiç ilgi ve alaka olmadi sizlerden Ricam biraz daha ilgi alâka gösterirsek zaten gelen misafir fazlasıyla bizleri tanıtır 1 e 10 katar gelir yok memnun kalmazsa 1e 100 katar geri götürür saygılar
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
 Uçuş ağı 92 şehre ulaşacak
Uçuş ağı 92 şehre ulaşacak
9 bin 500 seyahat acentası çaresiz bırakıldı!
9 bin 500 seyahat acentası çaresiz bırakıldı!