Reklam
  • Reklam
Antalya’da turizm karakterlerine yönelik projeler

Antalya'da turizm karakterlerine yönelik projeler

Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, yaşam ve mekân kalitesi yüksek bir Antalya oluşturmaya çalıştıklarını söyledi. Türel, mega projelerle Antalyalıların istek ve ihtiyaçlarına cevap vermeye gayret ederken, marka kent Antalya’nın dünya vitrinindeki yerini güçlendirmeye çalıştıklarını kaydetti.

21 Nisan 2018 - 00:00 - Güncelleme: 23 Nisan 2018 - 16:59

AK Parti Genel Merkez Çevre, Şehir ve Kültür Başkanlığı tarafından düzenlenen “Şehrim 2023” Çalıştayı Antalya’da başladı. Çalıştaya AK Parti Çevre Şehir ve Kültürden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, AK Parti İl Başkanı İbrahim Ethem Taş, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin katıldı. Çalıştayın açılışında konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel,  “Antalya’nın önceliği turizm ise elbette bizim yapacağımız da doğru bir yol çizerek, bu kentin taşıyabileceği turizm karakterini ona göre güçlendirmektir. Doğasıyla, tarihiyle, kültürüyle öne çıkan Antalya’ya bir sanayi şehri karakteri yükleyemezsiniz. Elbette sanayi de Antalya’nın içerisinde olacak ama muhakkak ana karakter turizm ve tarımsa o zaman bunlara zarar vermeyecek, çevre hassasiyeti olan sanayiyi Antalya’da düşünmek durumundayız” dedi.

Turizm karakterlerine yönelik projeler

Bu nedenle Antalya için yaptıkları vizyon projelerde hep turizmi, tarımı ön planda tuttuklarını ama onu güçlendirecek sanayiyi de göz ardı etmediklerini kaydeden Türel, şunları aktardı:

“İşte büyük bir hızla devam eden Boğaçayı Projemiz, Konyaaltı Sahil Projemiz , kruvaziyer liman, yat limanları projeleri bu şehrin vizyon projelerdir. Bu projelerle biz Antalyamızın turizm karakterine yönelik yeni cazibe alanları oluşturmaya çalışıyoruz. Yaşam ve mekan kalitesi yüksek bir Antalya oluşturmaya çalışıyoruz. Tarımda da bu böyle. Tarımda çiftçimize elektriği bedava kullandırmak suretiyle rekabetini güçlendiriyor, soğuk hava depolarından mezbahalara, toptancı hallere kadar çiftçimize birçok desteği vererek, turizm ve tarım karakterinin güçlü bir şekilde gelişmesini sağlamaya çalışıyoruz.”

Türel, mega projelerle Antalyalıların istek ve ihtiyaçlarına cevap vermeye gayret ederken, marka kent Antalya’nın dünya vitrinindeki yerini güçlendirmeye çalıştıklarını sözlerine ekledi.

Bu haber 7059 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
 Hava yolları  internetten en fazla kartlı ödeme yapılan sektörler arasında
Hava yolları internetten en fazla kartlı ödeme yapılan sektörler...
Havalimanlarımız liste başı
Havalimanlarımız liste başı