Antalya rekorlar kıracak

Antalya rekorlar kıracak

Antalya Valisi Ersin Yazıcı, Antalya Türkiye'deki turizm gelirlerinin 3'te 1'ini sağlayan şehir. Pandemiden insanımıza güvenerek çıkacağız. Belediyelerimizin buna bir altyapı hazırlaması gerek. Antalya'da rekor üstüne rekor kırmak istiyoruz. Bu yıl olmasa da bu rekorları inşallah kıracağız'' dedi.

13 Mart 2021 - 10:52 - Güncelleme: 14 Mart 2021 - 13:50

Türkiye Belediyeler Birliği tarafından düzenlenen ‘'Pandemi Sonrası Bölgesel Kalkınma Toplantıları’'nın dördüncüsü Antalya'da gerçekleştirildi. 

Antalya Valisi Ersin Yazıcı toplantıdaki konuşmasında, 11 Mart itibariyle pandemide bir yılın geride kaldığını, dünya tarihinde benzer olayların hep yaşanmış olduğuna dikkat çekti. Gelişen teknoloji ve gelişen olanakların insanlığın geldiği bu önemli noktada bazı şeyleri engellemeye yetmediğini anlatan Vali Yazıcı, şöyle konuştu.

‘’Dolayısıyla biz bunlara hazırlıklı olarak yaşamımıza devam etmek durumundayız. Bütün dünyayı etkisi altına alan, insanlığı tehdit eden büyük bir zorlukla karşı karşıyayız. İnşallah da bitirmek üzereyiz. Bu virüsün sadece ülkemizde, sadece Antalya’mızda bitmesi yetmiyor. Bütün dünyada, özelliklede yakın coğrafyalarımızda bir an önce bitmesi gerekiyor.” 

Pandemi sonrasında belediyelere daha fazla görev düştüğünü vurgulayan Vali Ersin Yazıcı, şunları kaydetti.

‘’Karşımızda büyük bir güçlük var ve bitirmek üzereyiz inşallah. Göreve başladığımda çok kötü bir turizm sezonu geçirdik. Bu sene için ümitliyiz, sektör temsilcileri umutlu. Bütün dünyayı buraya davet ediyoruz. Antalya Türkiye'deki turizm gelirlerinin 3'te 1'ini sağlayan şehir. Pandemiden insanımıza güvenerek çıkacağız. Belediyelerimizin buna bir altyapı hazırlaması gerek. Antalya'da rekor üstüne rekor kırmak istiyoruz. Bu yıl olmasa da bu rekorları inşallah kıracağız." 

''Türkiye Dünyanın süper liginde olacak

Türkiye’nin güçlü bir devlet ve güçlü bir millet olduğunu dile getiren Vali Yazıcı, ‘’Türkiye inşallah süper lige doğru ilerliyor. Pandemi ve benzeri durumlar bizi durduramaz. Biz güçlü insan kaynağıyla hedefleri, vizyonu olan bir toplumuz. 2000 yıllık devlet geleneği ve büyük bir millet olmayla yolumuza güçlü bir şekilde devam ediyoruz. İnşallah Türkiye dünyanın süper liginde olacak ve bunu tüm vatandaşlarımızla birlikte başaracağız. Bu zorlu günler en kısa sürede geride kalacak” dedi.

Bu haber 869 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Amasya'ya 5 yıldızlı otel için imzalar atıldı
Amasya'ya 5 yıldızlı otel için imzalar atıldı
THY iç hat devre ödemesine erteleme
THY iç hat devre ödemesine erteleme