Reklam
  • Reklam
Antalya’ya 43 bin Leton turist geldi

Antalya'ya 43 bin Leton turist geldi

ATSO Başkanı Davut Çetin, ''Geçtiğimiz yıl Letonya’dan Antalya’ya gelen turist sayısı 43 bin düzeyindedir. Ben bu rakamların daha da artması için üzerimize düşeni yapacağız'' dedi.

26 Haziran 2019 - 04:44 - Güncelleme: 27 Haziran 2019 - 08:09

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) ile Letonya Cumhuriyeti Türkiye Büyükelçiliği ve Letonya Cumhuriyeti Antalya Fahri Konsolosluğu’nun işbirliğinde düzenlenen Letonya – Antalya İş Forumu, Letonya’nın başkenti Riga’da yapıldı.

İçinde bulunduğumuz 2019 yılının da Türkiye ve Letonya arasındaki diplomatik ilişkilerde önemli bir tarih olduğunu ifade eden Davut Çetin, “Riga Büyükelçiliğimiz bundan 90 yıl önce açılmıştır. İki ülke arasında kurulan diplomatik köprü, ilişkilerimizi bugün olduğu düzeye taşımıştır. Bizler de çok eskiye dayanan bu ilişkilerimizi daha ileriye taşıyacağız” ifadelerini kullandı.

Konuşmasına Antalya ekonomisi üzerine bilgiler vererek devam eden ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Davut Çetin, “Antalya’nın turizm ve tarımda ülkelerle yarışan bir kent. Antalya’da 2018 yılında 13 milyonu aşkın turist ağırladık. Bu yıl o rakamı daha da yukarılara taşıyacağız.  Geçtiğimiz yıl Letonya’dan Antalya’ya gelen turist sayısı 43 bin düzeyindedir. Ben bu rakamların daha da artması için üzerimize düşen görevi yapmaya hazır olduğumuzu belirtmek isterim. Karşılıklı ticaret hacminin, turizm rakamlarının ve yatırımların artması bugünkü toplantının ana hedeflerinden biridir” diye konuştu.

Bu haber 877 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Dubai-İstanbul arasındaki uçuş sayısını artırıyor
Dubai-İstanbul arasındaki uçuş sayısını artırıyor
Akça, 2 otelin Genel Koordinatörü oldu
Akça, 2 otelin Genel Koordinatörü oldu