Reklam
  • Reklam
Antalya’ya gelen turistin yüzde 30’u Kemer’i tercih ediyor

Antalya'ya gelen turistin yüzde 30'u Kemer'i tercih ediyor

Kemer Kaymakamı Murtaza Dayanç, Antalya’da bu yıl şu ana kadar 14 milyonun üzerinde turist ağırlandığını belirterek, “Antalya’ya gelen turistlerin yüzde 30’u Kemer’e geliyor. Bu rakam daha yüksek olabilir'' dedi.

28 Ekim 2019 - 10:09 - Güncelleme: 29 Ekim 2019 - 11:21

Türkiye’nin en önemli turizm merkezlerinden olan Kemer’in tanıtımı ve yapılacak projeler hakkında fikir alışverişinde bulunmak için toplantı düzenlendi.

Kemer Yöresi Tanıtım Vakfı (KETAV) ve belediyemiz işbirliğince, belediyemiz Kültür Salonunda düzenlenen toplantıya, Kemer Kaymakamı Murtaza Dayanç, KETAV Başkanı ve Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, Kemer Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (KETOB) Başkanı Şener Gürler, KETAV Başkan Yardımcısı Volkan Yorulmaz, KETAV üyeleri ve Kemer’deki turistik tesislerin temsilcileri katıldı.

Kaymakam Murtaza Dayanç, toplantıda, Kemer’deki turizm temsilcileri ve sivil toplum kuruluşlarının son birkaç yıldır turizm konusunda “kafa yormaya” başladığını gördüğünü söyledi.

Antalya’da bu yıl şu ana kadar 14 milyonun üzerinde turiss geldiğini ifde eden Dayanç, şöyle konuştu:

''Antalya’ya gelen misafirlerin yüzde 30’u Kemer’e geliyor. Bu rakam daha yüksek olabilir. Kemer’e gelen misafirlerin memnun kalmasını, onlara kültürümüzü en iyi şekilde tanıtmamız gerekiyor. Bunun için herkesin tanıtım işine katkı sağlaması gerekiyor. Kemer ülkemizde turizmin başkenti diyebiliriz. En önemli destinasyonlardan biri. Buranın kıymetini bilmek gerekiyor. Kemer’deki güzellikleri daha fazla tanıtmak için çalışacağız.''

Bu haber 512 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
TUI'nin Türkiye otelleri, ödüllere doymuyor
TUI'nin Türkiye otelleri, ödüllere doymuyor
İGA'nın yolcu karşılama yasağına mahkemeden ara karar
İGA'nın yolcu karşılama yasağına mahkemeden ara karar