Apalı, ’’Artık enerjimizi turizm ve rehberler için...

Apalı, ''Artık enerjimizi turizm ve rehberler için harcayacağız''

Turist Rehberleri Birliği'nin (TUREB) bugün yapılması gereken olağanüstü seçimli genel kurul toplantısı çoğunluğun sağlanamaması nedeniyle yapılamadı. TUREB Başkanı Zeki Apalı, ''Şimdi bu işlerle azalan kaybettiğimiz enerjimizi tekrar doldurup canla başla ülke turizmi için, rehberler için, rehberlik öğrencileri için çalışmayı sürdüreceğiz'' dedi.

28 Temmuz 2018 - 11:48 - Güncelleme: 31 Temmuz 2018 - 14:07

Turist Rehberleri Birliği’nde (TUREB) uzunca zamandır gündemde olan olağanüstü seçimli genel kurul bugün sonuçlandı. Seçim Kurulu hakiminin onayladığı 164 delegenin yer aldığı liste üzerinden bugün sabah Ankara Gürkent Otel’de yapılması planlanan olağanüstü genel kurula sadece 53 delegenin kayıt yaptırdığı, genel kurulun açılması için istenen çoğunluğa yani 83 delege imzasına ulaşılamadığı tespit edilerek yetkililerce tutanak altına alındıktan sonra genel kurul açılamadan süreç sonlandı.

Gelişmeleri değerlendiren TUREB Başkanı Ahmet Zeki Apalı, şunları söyledi:

''Uzun zamandır kanunumuzu, yönetmelik ve talimatlarımızı yanlış yorumlayan, yetkilerini usulsüz bir şekilde kullanan bazı meslek kuruluşu yetkilileri hakkında savcılıklara suç duyurularında bulunmaya başlamıştık. Bunun neticesinde bu kişilerin önderliğinde başta şahsım ve bazı yönetim kurulu üyeleri aleyhine bütün kanallardan (BİMER, CİMER ve Bakanlık Teftiş Kurulu) organize şikayetlerle bunaltılmaya, baskı altına alınmaya çalışılıyorduk. Duruşumuzdan taviz vermedik, yanlış yapanın yanında yer almadık. Yetkisini kötüye kullanan, yanlışa bulaşan kim varsa sonucuna katlanmalı düsturumuzu kendimiz başta olmak üzere herkese geçerli kıldık. Delegelerin büyük çoğunluğu yaşananları ve verdiğimiz mücadeleyi görerek görevimizin sonuna dek gereğini yapmamızı onaylamıştır. Şimdi bu işlerle azalan kaybettiğimiz enerjimizi tekrar doldurup canla başla ülke turizmi için, rehberler için, rehberlik öğrencileri için çalışmayı sürdüreceğiz.''

Bu haber 4024 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Atlasglobal geri dönüyor
Atlasglobal geri dönüyor
Otellerin yanındaki büfeler kaldırılıyor
Otellerin yanındaki büfeler kaldırılıyor