Reklam
  • Reklam
Ata Eremsoy, ’’Otellerimiz yeni döneme hazır’’

Ata Eremsoy, ''Otellerimiz yeni döneme hazır''

Türkiye’nin turizm ve konaklama sektöründeki en köklü markalarından The Marmara, pandemi döneminde devreye aldığı olağanüstü tedbirler ve uygulamalarla otellerini, misafirleri en ideal koşullarda ağırlamak üzere hazırladı.

15 Mayıs 2020 - 10:54 - Güncelleme: 16 Mayıs 2020 - 10:58

İnsanlığı tehdit eden COVID-19’la mücadelede elde edilen başarı, tüm dünyada ve ülkemizde normalleşme adımlarını da beraberinde getirdi. Salgının ortaya çıktığı ilk günden itibaren bünyesindeki üst yönetim ve uzmanlardan oluşturduğu Koordinasyon Kurulu ve Pandemi Komiteleri ile hızlı bir şekilde aksiyon alarak, tedbirlerini üst seviyeye çıkaran The Marmara, yeni dönem için otellerindeki tüm hazırlıkları tamamladı.

WHO, Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu, Kültür ve Turizm Bakanlığı ile yetkili birimlerin tavsiye ve açıklamaları doğrultusunda yürütülen hazırlıklarda, uzmanların yanı sıra hijyen, dezenfektasyon konularında ise Rentokil, Eczacıbaşı gibi alanlarında öne çıkan firmalarla çalışıldı. Grubun en üst seviyede oluşturup, Türkiye ve ABD’deki otellerinde hayata geçirdiği uygulamalar; ulusal kuruluşların yanı sıra üyesi olduğu uluslararası World Hotels ve SLH markalarından da tam not aldı.

“Yeni döneme hazırız”

Misafirlerinin sağlık ve konforunu her şeyin üstünde tuttuklarını ve yeni döneme “Because We Care” sloganıyla hazırlandıklarını vurgulayan The Marmara Hotels & Residences COO'su Ata Eremsoy; “Sürecin başından itibaren kendi içimizde hemen organize olarak, salgına karşı çok hızlı aksiyon aldık. Otellerimizdeki tüm yaşam alanlarında uzmanlarla iş birliği içinde maksimum hijyen ve dezenfeksiyon uygulamaları yaptık. Bunu yaparken de ilgili ulusal ve uluslararası kurumların açıklamalarını baz aldık. Son olarak da Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın yeni döneme ilişkin kriterleri doğrultusunda otellerimizde gerekli düzenlemelerimizi yaptık. Ayrıca turizm işletmelerine verilecek salgınlarla ilgili hijyen sertifikasyonuna yönelik çalışmalarımızın da kısa süre içinde sonuçlanmasını bekliyoruz. Kademeli normalleşme sürecine girdiğimiz bu yeni döneme tam anlamıyla hazırız” açıklamasında bulundu.

Eremsoy; şunları kaydetti:

“Yeni dönem, yenilik ve zorunlu uygulamaları da beraberinde getiriyor. Buna adaptasyonu sağlamak ve pandemi bilincini geliştirmek için çalışanlarımızı online eğitime aldık. Olağanüstü durumlara karşı protokollerimizi yeniledik. Fiziksel mesafe, temassız veya minimum temasla hizmet sağlayabilecek sistemleri hayata geçirdik. Misafirlerimiz ve çalışanlarımız için sağlıklı, güvenli bir ortam oluşturabilmek için otel girişindeki check-in işlemlerinden, çıkıştaki check-out’a kadar tüm noktalarda tedbirlerimizi en üst seviyeye çıkardık. Misafirlerimizi, her zaman olduğu geleneksel The Marmara kalitesi ile otellerimizde ağırlamaktan büyük bir heyecan ve mutluluk duyacağız.”

“Normalleşmeyi sağlık çalışanlarımıza borçluyuz”

Bu zorlu süreçte ülkemize destek için The Marmara Taksim Oteli’nin kapılarını sağlık çalışanlarına açtıklarını da hatırlatan Eremsoy; “Onlar, salgınla mücadelede fedakârca ve insanüstü bir çalışma yürüttüler. Bugün, geldiğimiz noktada normalleşme sürecinde bahsedebiliyorsak, bunu sağlık çalışanlarımızın çaba ve özverilerine borçluyuz. Onlara çok teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Bu haber 1563 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Safranbolu'daki su tünelleri turizme kazandırılacak
Safranbolu'daki su tünelleri turizme kazandırılacak
 Uçuş ağı 92 şehre ulaşacak
Uçuş ağı 92 şehre ulaşacak