Atmaca, ’’Geçen seneye göre yüzde 30’luk bir artış...

Atmaca, ''Geçen seneye göre yüzde 30'luk bir artış var''

Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD) Başkanı Ülkay Atmaca, ''Turizmde şu ana kadar negatif bir etki görmedik. Ocak ve Şubat gösteriyor ki, geçen seneye göre yüzde 30’luk bir artış var'' dedi.

07 Mart 2020 - 09:15 - Güncelleme: 09 Mart 2020 - 00:08

Atmaca, turizmdosyası.com'dan Halil Öncü'ye yaptığı açıklamada, turizmdeki son gelişmeleri değerlendirdi. 

Ülkay Atmaca öncelikle son dönem dünyada en çok konuşulan konuların başında gelen Coronavirüs  hakkında açıklamalarda bulunurken, Sağlık Bakanlığı’nın aldığı önlemlere dikkat çekti. Başkan Atmaca, şu anda Nevruz dışında durumun iyi gittiğine dikkat çekerek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Putin’in Moskova’da yaptıkları görüşmelerinden ateşkes ile çıkılması , Coronavirüs’ün de zamanla ortadan kalkması ile birlikte turizmin yine eski hızını yakalayacağını söyledi.

Şu ana kadar alınan tedbirler yeterli gözüküyor!

Ülkay Atmaca “Coronavirüs’ün dünyada etkisi oldukça büyük. En son Lufthansa 150 tane uçağını yere indirdi. Çin ekonomisi bitmiş durumda. Avrupa’nın birçok yerine sıçradı. Tek umudum ve dileğim ülkemizde böyle bir vakanın yaşanmaması. İnşallah yaşanmaz. Şu ana kadar alınan tedbirler yeterli gözüküyor. Sağlık Bakanımız da açıklamalar yapıyor. Ona da teşekkür ediyoruz. Alınan önlemlerin yeterli olduğunu gördük'' dedi.

Nevruz dışında durumun iyi gittiğine dikkat çeken Başkan Ülkay Atmaca, şunları kaydetti:

“Şu ana kadar Nevruz dışında sektör olarak çok etkilendiğimizi söyleyemeyiz. Rezervasyonlar son birkaç gündür düşse de bu zaman zaman yaşadığımız turizm gerçekleri. Biran önce bu Coronavirüs’ün bir an önce ortadan yok edilmesi, insanların sağlıklarına kavuşması tek dileğimiz. Özellikle vurgulamak istediğim konu şu! Turizmden ve turizm gelirlerinden önce insan sağlığı ve insan hayatı geliyor. Bu tür virüslerin artık dünya üzerinde olmaması en büyük dileğim. Bu arada fuarlar iptal edildi. Bundan sonra edilmeye de devam edilecek gibi görünüyor. Her şeyin başı sağlık. Bu bakımdan insanlar seyahat etmeye, kalabalık yerlerde bulunmaya, uçmamaya dikkat ediyorlar” dedi.

Geçen seneye göre yüzde 30’luk bir artış var!

 Sektörde şu ana kadar negatif bir etki görmediklerini anlatan Atmaca, şöyle konuştu:

'' Ocak ve Şubat gösteriyor ki, geçen seneye göre yüzde 30’luk bir artış var. Bu Mart ayında yavaşlayacak gibi görünüyor ama Moskova’da gerçekleştirilen Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Putin’in görüşmelerinden ateşkes ile çıkılması , Coronavirüs’ün de zamanla ortadan kalkması ile birlikte yine eski hızımızı yakalarız diye düşünüyorum. Moskova’da imzalanan ateşkes anlaşmasının ardından partnerlerimiz ile yaptığımız görüşmelerde olumlu bir hava var. Bu rezervasyon akışlarına da yansıdı.''

Bu haber 4386 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Danger
    3 ay önce
    İncoming yapan acentalar kan kaybetti ,binlerce personel işten çıkartıldı.incomıng pazarda latin gruplar kalmıştı virüs yüzünden tüm gruplar iptal.Gerçekçi olun ne yin yüzde 30 artışı insanlar iş bulamıyorlar sektör bitti
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Rusya uçuş yasağını uzattı
Rusya uçuş yasağını uzattı
KKTC uçuşları durdurdu
KKTC uçuşları durdurdu