Avrupa’daki Müslümanların tatil tercihi Türkiye oldu

Avrupa'daki Müslümanların tatil tercihi Türkiye oldu

Avrupa da yaşayan Müslümanları tatil için tercih Türkiye’deki helal oteller oldu. Pandemiye rağmen Türkiye Helal turizmde büyüme devam ediyor

26 Kasım 2020 - 08:46 - Güncelleme: 26 Kasım 2020 - 16:24

Türkiye özellikle helal turizmde ileride olan Malezya, BEA, Katar Suudi Arabistan gibi ülkeleri geride bıraktı. Türkiye gelen Müslüman turist sayısı 7, 5 milyon ulaştı. Kültür ve Turizm Bakanlığı güvenli turizm uygulaması ile Avrupa’da yaşayan Müslümanlar Türkiye tercih etti Halalhotelcheck.com'a gelen rezervasyonların öncellikle tercih ettikleri helal otellerde aranan özellikler bayanlara özel ayrı plajlar ve havuzlar olması baylara ayrı plaj ve havuzların olması bu yanı sıra aileler için ayrı olmasını tercih ediliyorlar. Türkiye'yi tercih eden Avrupa'da yaşayan Müslümanların en çok geldikleri ülkeler Fransa, İngiltere, Almanya, Belçika ve Hollanda.

Avrupa’daki yaşayan Müslümanlar Türkiye'yi tercih etmesinin bir diğer nedeni Türk mutfağı helal yiyecek ve içecekler açık büfelerde servis edilmesi. Türkiye’de zengin kültürel mirasa sahip olması, bunu yansıra Türkiye'de helal otellerin sayılarının artması ve helal konsepte 5 yıldızlı hizmetler sunulması Avrupa’daki Müslümanlar için cazip hale geldi.

halalhotelchek.com yapılan rezervasyon değerlendirilmesinde Avrupa’daki Müslümanlar arasında Türkiye'ye gelenlerin çoğunluğunu aileler oluşturuyor. Yaz sezonunda Antalya ,Alanya ,Marmaris Bodrum gibi önde gelen  turizm beldelerine geliyorlar. Ayrıca, gezi ve kültürel turlarla da Kapadokya,İstanbul,Trabzon ve Doğu Anadolu'daki şehirlere geliyorlar.  

 

Bu haber 795 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Fas 13 ülkeyle uçuşlarını durdurdu
Fas 13 ülkeyle uçuşlarını durdurdu
Ankaralı işadamları Tiran'a direkt uçuş istiyor
Ankaralı işadamları Tiran'a direkt uçuş istiyor