Reklam
  • Reklam
Avrupa’dan gelen turist sayısında artış var
Reklam

Avrupa'dan gelen turist sayısında artış var

LMX Touristik Türkiye Koordinatörü Serdar Bayraktar, ''Avrupa’dan gelen turist sayısında artış var. Ddemek ki insanlar bekledi , fiyatı yakaladı ve tatile gitmeye karar verdi. maalesef fiyat indirme çok geç davrandık'' dedi.

11 Temmuz 2019 - 03:47 - Güncelleme: 12 Temmuz 2019 - 13:40

Serdar Bayraktar, Turizmdays.com’a yaptığı açıklamada, aylardır rakamların  havada uçuştuğunu, verilen demeçlere bakıldığında her şeyin güllük gülistanlık olduğunu ama gerçeklerin farklı olduğunu belirtti.

 

 Antalya’nın turizmini değerlendirmek gerektiğinin altını çizen Bayraktar, ‘’Evet son günlerde gözle görünen ve hissedilen bir artış oldu, ama maalesef hangi şartlara hangi fiyatlara bu artış oldu. Bunu konuşan kimse yok. Halen kaç Kişi geldi, hangi otelde kaç konaklama yapıldı ? Ciro dan,  kazanç dan kimsenin bahsettiği yok. Bence uzun süre de olmayacak. Bizim için önemli olan şu kadar milyon turist geldi. Gelen turist  ne kadar para bıraktı ? Ama bunu da kimse bilmez.’’ Dedi.

Son haftalarda rezervasyonlarda artış  olduğuna dikkat çeken Serdar Bayraktar, şunları söyledi:

‘’ Avrupa‘da havaların güzel olmasına rağmen Avrupa’dan gelen turist sayısında artış var. Ddemek ki insanlar bekledi , fiyatı yakaladı ve tatile gitmeye karar verdi.  maalesef fiyat indirme çok geç davrandık. Fiyatlar konusunda yapılan indirimler, Early Booking döneminde devam ettirilseydi, şimdi bu kadar sıkıntılı bir dönem yaşamayacaktık ve oteller daha iyi fiyata otellerini pazarlayacaktı.

LMX Touristik olarak, çok hızlı bir EB döneminden sonra bir duraklama yaşadık, hatta geçen yıla oranla % 6 geriden geliyorduk. Son 3 haftada aldığımız rezervasyonlar sayesinde bu % 6 lık fark kapandı ve Türkiye’de yeniden artıya geçtik.  

Multi Supplier çalışma şeklimizden dolayı otel portföyümüz çok geniş ve  gelecek olan tüm taleplere otel bulabileceğimizden eminiz ve  2019 sezon sonunda hedeflenen 165.000 kişiye rahat bir şekilde ulaşacağız. Bu konuda bizlere destek veren acentacı ve otelci dostlara çok teşekkür ediyorum.’’

 

Bu haber 339 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
THY'nin lüks oteli için yabancılarla görüşüyor
THY'nin lüks oteli için yabancılarla görüşüyor
Aycı, ''İç hatlardan uçaklarını neden çektiler''
Aycı, ''İç hatlardan uçaklarını neden çektiler''