Reklam
  • Reklam
Ayık, ’’Turizmin gelişimi için herkes turizm bilincine sahip...

Ayık, ''Turizmin gelişimi için herkes turizm bilincine sahip olmalı''

Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Yönetim Kurulu Başkanı Osman Ayık, 15-22 Nisan tarihleri arasında kutlanan “Turizm Haftası” nedeniyle bir mesaj yayımladı.

15 Nisan 2019 - 15:51 - Güncelleme: 17 Nisan 2019 - 10:05

Başkan Ayık’ın mesajı şöyle:

“Türkiye’nin en önemli sektörlerinden biri olan turizm, tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de hızla gelişiyor. Sağladığı istihdam ve döviz ile Türkiye ekonomisine çok ciddi katkı sağlayan turizm, cari açığın kapatılmasında kilit sektörlerin başında yer almaktadır. Yıllar önce okullarda ‘Bacasız sanayi’ olarak adlandırılan ve günümüzde ise ekonominin lokomotifi haline gelen turizm, çok daha büyük bir potansiyele sahiptir.

İlk olarak kıyılarımızda başlayan turizm hareketleri günümüzde Anadolu içlerine doğru hızla yayılım göstermeye başlamıştır. Turizm sektörü ile turizm gelirlerimizi daha da artırarak Türkiye ekonomisine çok daha fazla katkı sağlayabiliriz. Türkiye, barındırdığı zenginlikler ile bir turizm ülkesidir. Bu bilinç ile hareket ettiğimiz zaman önemli bir eşiği de atlamış oluruz. Daha planlı ve vizyoner çalışmalarla Türkiye, dünyanın en önemli turizm ülkeleri sıralamasında daha da yukarılara çıkacaktır. Turizmin gelişimi için herkesin turizm bilincine sahip olması gerekmektedir. Çünkü turizm sadece turizmcilerin yaptığı bir iş kolu değildir.

Türkiye’nin geleceği olan turizm sektörünün önemine vurgu yapan Turizm Haftası’nı kutluyorum.”

Bu haber 1040 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Otele kumar operasyonu
Otele kumar operasyonu
THY ve İstanbul Havalimanı yine Avrupa'nın zirvesinde
THY ve İstanbul Havalimanı yine Avrupa'nın zirvesinde