Bağlıkaya, ’’Birleşerek kenetlenerek derdimizi...

Bağlıkaya, ''Birleşerek kenetlenerek derdimizi çözeceğiz''

TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya, “12 bin seyahat acentası birleşerek kenetlenerek derdimizi çözeceğiz, şimdi birlik olma zamanı'' dedi.

15 Eylül 2019 - 09:42 - Güncelleme: 17 Eylül 2019 - 15:45

TÜRSAB Yönetim Kurulu Başkanı Firuz B. Bağlıkaya ve Yönetim Kurulu üyeleri Gaziantep ve Şanlıurfa’nın ardından Diyarbakır’da seyahat acentası temsilcileri ile bir araya geldi.,

Güneydoğu Anadolu BTK Başkanı Mehmet Akyıl’ın ev sahipliğinde 150’nin üzerinde seyahat acentası temsilcisinin katıldığı yemekli toplantıda kürsüye çıkan Bağlıkaya, 18 yıldır kronikleşmiş sorunları 18 ayda çözmeye gayret ettiklerini anlattı.

Özellikle bilet acentalarının sorunlarını masaya yatıran Bağlıkaya, TÜRSAB olarak başta THY olmak üzere tüm uçak firmaları ile acentaların haklarını korumak için ne gerekiyorsa yapacaklarını belirtti. Ancak Bakanlıkta bekleyen yeni yasa tasarısının meclise gelmesiyle birlikte sektörün nefes alacağını, bilet acentalarının sorunlarının çözümü için yasanın bir an önce Meclis’e gönderilerek kabul edilmesi gerektiğinin altını çizdi. THY’nin son günlerde acentaları dahil etmeden uyguladığı kampanyaların kabul edilemez olduğunu da belirten TÜRSAB Başkanı Bağlıkaya, “12 bin seyahat acentası birleşerek kenetlenerek derdimizi çözeceğiz, şimdi birlik olma zamanı'' dedi.

Diyarbakır, Mardin ve Şırnak acentalarının katıldığı yemekli toplantıda bölge seyahat acentaları TÜRSAB’daki değişimin devam etmesi konusunda fikir birliğine vardı. Bağlıkaya ve Yönetim Kurulu üyeleri önümüzdeki hafta da Trakya ve Marmara Bölgeleri’ndeki seyahat acentaları ile bir araya gelecek.

Bu haber 1437 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Saros bizim geleceğimiz
Saros bizim geleceğimiz
Ulaşımdan konaklamaya tüm sektörler hareketlenecek
Ulaşımdan konaklamaya tüm sektörler hareketlenecek