Bağlıkaya, ’’Mardin’i turizmde daha iyi yerlere...

Bağlıkaya, ''Mardin'i turizmde daha iyi yerlere getireceğiz"

TÜRSAB Yönetim Kurulu Başkanı Firuz Bağlıkaya, GAP turlarına son yıllarda ilginin büyük olduğunu belirterek, ''Hep beraber bu güzel mirasa sahip çıkarak, Mardin’i çok daha iyi yerlere getireceğiz” dedi.

24 Nisan 2019 - 12:31 - Güncelleme: 25 Nisan 2019 - 16:59

TÜRSAB’ın organizasyonunda düzenlenen yemekli toplantıda, Mardin bölgesinde faaliyet gösteren seyahat acentaları bir araya geldi. Yönetim Kurulu Başkanı Firuz B. Bağlıkaya’nın da katıldığı toplantı, Hilton Garden Inn Otel’de gerçekleştirildi.

Kürsüdeki konuşmasında Mardin’in bir kültür mozaiği olarak dimdik ayakta durduğunu vurgulayan Bağlıkaya; “Mardin, turizmde yıldızı çok parlak bir destinasyonumuz. Turizm altyapısı da giderek gelişiyor. GAP turlarına son yıllarda ilgi büyük. Hep beraber bu güzel mirasa sahip çıkarak, Mardin’i çok daha iyi yerlere getireceğiz” sözleriyle bölgenin önemine dikkat çekti.

Yüksek uçak bileti fiyatları ve yeni otel yatırımlarının konuşularak bölge sorunlarının masaya yatırıldığı toplantıda, seyahat acentalarının rehber bulmakta yaşadıkları güçlüklerden doğan talepler de ayrıca dinlendi.

Toplantıda; Mardin Valisi Mustafa Yaman, Mardin İl Kültür ve Turizm Müdürü Aladdin Aydın, Mardin İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı, Mardin Gençlik ve Spor İl Müdürü Hadi Çomaktekin ile Mardin Turizm ve Otelciler Derneği (MARTOD) Başkanı Özgür Göngör’ün yanı sıra; Yönetim Kurulu Üyeleri Ahmet Özden, Ali Bilir, H. İbrahim Canatan, M. Nezih Hacıalioğlu; GAP BTK Başkanı Soner Bacaksız, Güneydoğu Anadolu BTK Başkanı Mehmet Akyıl, Harput BTK Başkanı Fazıl Mustafa Öktem, Kuzeydoğu Anadolu BTK Başkanı Kürşat Özeken ile birlikte TÜRSAB Bilgi Teknolojileri ve Medya İletişim Grup Başkanı Mesut Kanat’ın yanı sıra Mardin ve Şırnak seyahat acentaları temsilcilerinden 80 kişi yer aldı. 

Bu haber 4319 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Türkiye'nin en mutlu şehri: Eskişehir
Türkiye'nin en mutlu şehri: Eskişehir
İstanbul Yatırım Ajansı kuruldu
İstanbul Yatırım Ajansı kuruldu