Bağlıkaya, ’’Turizmde rekorlara imza atacağız’’

Bağlıkaya, ''Turizmde rekorlara imza atacağız''

12. Travel Turkey İzmir Turizm Fuarı ve Kongresi, 38 ülke ve 48 ilden gelen bin 200’ü aşkın katılımcısıyla bugün açıldı. TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya, açılışta, 2019 yılında turizmde rekorlara imza atacaklarını söyledi.

06 Aralık 2018 - 13:58 - Güncelleme: 07 Aralık 2018 - 16:22

ÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy ve ekibine gösterdikleri çaba nedeniyle teşekkür etti. Bağlıkaya, " Tüm turizm sektörü paydaşlarının enerjisi, turizme ve ülkemize olan aşkı ile altın bir yılı geride bırakıyoruz. Sektörümüzün içinden gelen, her yönüyle tanıyan, bilen, değer katan sayın Bakanımızın önderliğinde 2019 yılında da rekorlara imza atacağımıza inanıyorum" dedi.

Partner ülke Makedonya, partner il Diyarbakır

TÜRSAB Başkanı Bağlıkaya, Kültür ve Turizm Bakanlığı himayesinde TÜRSAB ve İZFAŞ işbirliğiyle bu yıl 12'incisi gerçekleştirilen "Travel turkey izmir" fuarınının bu yılki partner ülkesinin kadim, dost ülke Makedonya cumhuriyeti olduğunu söyledi. İki ülke arasında süregelen tarihi , kültürel ve stratejik ortaklığın her geçen gün artarak geliştiğini belirten Bağlıkaya, " Bu yılki partner ilimiz ise 9 bin yıllık tarihi geçmişiyle medeniyetlerin beşiği, güzellikler diyarı diyarbakır'dır. Diyarbakır, doğası, surları, hanları, camileri, hevsel bahçeleri, ve saymakla bitmeyecek kadar zengin değerleri ile kültür turizminin sadece ülkemizdeki değil dünyadaki eşsiz örneklerindendir. Fuarımızı onurlandırdıkları için onlara da şükranlarımı sunuyorum." ifadelerini kullandı.

İlk defa seyahat teknolojileri için özel bölüm açıldı

TÜRSAB Başkanı Bağlıkaya, İzmir Travel Turkey Fuarı'nın en önemli artı değerlerinden birinin Türkiye'nin her bölgesinden gelen katılımcıları yurt dışından gelen hosted buyer'larla buluşturmak, bölgeler arası kalkınmaya destek sağlamak, Türkiye'nin en iyi şekilde tanıtılması ve pazarlanmasına yönelik platform oluşturmak olduğunu ifade etti. Fuar kapsamında ilk defa seyahat teknolojileri için özel bölüm açıldığını belirten Bağlıkaya, teknolojinin turizmde önemli değişimlere neden olacağını söyledi. Bağlıkaya, fuarda ayrıca Barselona akıllı şehir proje yöneticisi Eduard Martin Lineros'un tecrübelerini paylaşacağını dile getirdi.

Gastro İzmir uluslararası öneme sahip

Bu yıl, Travel Turkey 2018 kapsamında gerçekleştirilecek bir diğer etkinliğin ise 4. Uluslararası Gastronomi Turizmi Kongresi "Gastro izmir" olacağını belirten Bağlıkaya, " Gerek konuşmacıları, gerekse katılım sağlayacak ülke ve şehirler açısından gastronomi turizmi kongresi, uluslararası bir önem arz ediyor." ifadelerini kullandı. Uyum içinde çalışmanın önemine değinen Bağlıkaya, fuarın değerli işbirliklerine vesile olmasını dilediğini söyledi.

Bu haber 1149 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Acentelerin evden çalışma süresi uzatıldı
Acentelerin evden çalışma süresi uzatıldı
40 ülkeye uçak seferleri bu ay başlatılıyor
40 ülkeye uçak seferleri bu ay başlatılıyor