Bağlıkaya, ’’Türkiye’nin tanıtım ve pazarlaması tek elden...

Bağlıkaya, ''Türkiye'nin tanıtım ve pazarlaması tek elden yapılacak''

TÜRSAB Başkanı Firuz B. Bağlıkaya, İstanbul Aydın Üniversitesi Batı Platformu tarafından düzenlenen Türkiye'nin turizm potansiyeli etkinliğine katıldı.

05 Aralık 2018 - 16:30 - Güncelleme: 07 Aralık 2018 - 14:06

Bağlıkaya, Tetkinlikteki konuşmasında, ürkiye'nin turizm potansiyelinin tüm dünyaya gösterilmesi adına daha iyi tanıtım kampanyaları yapılabileceğini ifade etti. Tanıtım kampanyalarındaki eksiklilerin giderilmesi için Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın hayata geçireceği Tanıtma Fonu'nun çok önemli olduğunu ifade eden Bağlıkaya, " Türkiye'nin tanıtım ve pazarlaması önceden ayrı yapılıyordu. Şimdi kamu ve özel sektörün birlikte olacağı tanıtma fonu sayesinde tanıtım ve pazarlama tek elden yapılacak." diye konuştu.

Göbeklitepe'de tarih yeniden yazılıyor

TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya, UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi'nde bulunan Şanlıurfa Göbeklitepe'de tarih yeniden yazıldığını söyledi. Bölgede kazıların sürdüğünü ifade eden Bağlıkaya 2019'da 1 milyona yakın turist bekledikleri Göbeklitepe'ye yakın bölgelerde otel yapımlarının da başladığını ifade etti. Bağlıkaya, tanıtım eksikliğinin giderilmesiyle Göbeklitepe'nin turizm potansiyelinin daha da üstlere çıkarılacağını vurguladı.

Bu haber 730 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Alman acentacılar Bodrum'da
Alman acentacılar Bodrum'da
THY 86 yaşında
THY 86 yaşında