Reklam
  • Reklam
Bakan Ersoy, ’’2021 için erken rezervasyonlar başladı’’

Bakan Ersoy, ''2021 için erken rezervasyonlar başladı''

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, 2021 için erken rezervasyonların başladığını ve verilerin çok iyi gittiğini söyledi.

22 Haziran 2020 - 09:00 - Güncelleme: 23 Haziran 2020 - 09:07

Antalya’da 50 ülkenin büyükelçilerinin ağırlandığı ''Yeniden Keşfet'' programı sonrası gazetecilere açıklamalarda bulunan Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy, Türkiye’nin 2023 hedefleri kapsamında nitelikli turist öncelikli olacağını söyledi.

Bakan Ersoy, Almanya’nın Türkiye’ye karşı uyguladığı seyahat sınırlandırmasının “Politik ve ekonomik gerekçeler olabilleceğini ifade ederek, şunları kaydetti:

''Avrupa ülkelerinin halkları özellikle Türkiye’deki tatili çok özeldiler. Bize gelen taleplerden çok net belli oluyor. 2021 için erken rezervasyon çok erken başladı. 2020’de tatile çıkmaktan vazgeçen birçok turist 2021 için şimdiden erken rezervasyon yaptırıyor. Veriler de çok iyi gidiyor. 2021 için hızlı bir düzeltme olacağını Türkiye açısından düşünüyorum” 

Türkiye genelinde turizm hareketliliği başladığını, özellikle butik otellerde hafta sonları doluluk oranının yükseldiğini anlatan Ersoy,  amaçlarının içerdeki hareketliliğı dışarıya örnek olarak gösterebilmek olduğunu bildirdi.

 

Bu haber 8766 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • 07 44
    5 ay önce
    Yav arkadaş biz 2020 yi ne yapacağız tuzunu kuru turizimciyi düşünen yok
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Otel çalışanlarından, engelli sanatçı Öztürk'e tekerlekli sandalye
Otel çalışanlarından, engelli sanatçı Öztürk'e tekerlekli...
İstanbul Havalimanı'ndaki erişilebilir hizmetlerle kolay yolculuk
İstanbul Havalimanı'ndaki erişilebilir hizmetlerle kolay yolculuk