Bakan Ersoy, tarihi Sinop cezaevini gezdi

Bakan Ersoy, tarihi Sinop cezaevini gezdi

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Sinop'ta açılış ve incelemelerde bulundu. Sinop Tarihi Cezaevini gezen ve incelemelerde bulunan Bakan Mehmet Nuri Ersoy, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, Tarihi Sinop Cezaevinin restorasyon hazırlık çalışmalarının son aşamaya geldiğini söyledi.

18 Şubat 2019 - 00:26 - Güncelleme: 19 Şubat 2019 - 16:18

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, ilk olarak valiliği ziyaret etti. Ziyarette Sinop Valisi Köksal Şakalar,  Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’a Sinop’a özgü gemi maketi hediye etti. Bakan  Ersoy, Valilik üst kat toplantı salonunda Sinop Valisi Köksal Şakalar’dan Sinop İlinin genel durumu hakkında brifing aldı.
 
Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Sinop Valisi Köksal Şakalar’dan Sinop İlinin genel durumu hakkında brifing almasının ardından Sakarya Caddesi esnafını ziyaret etti. Daha sonra Sinop Tarihi Cezaevini gezen ve incelemelerde bulunan Bakan Mehmet Nuri Ersoy, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, Tarihi Sinop Cezaevinin restorasyon hazırlık çalışmalarının son aşamaya geldiğini belirterek, Mart ayı sonuna kadar ihalesinin gerçekleştirilip Avrupa Birliğine sunulan projeye uygun bir şekilde restorasyona en kısa sürede başlanacağını ifade etti.

Bakan Ersoy daha sonra Tersane Mevkiindeki balıkçılar ve  diğer esnafları da ziyaret ederek esnaf ve vatandaşlarla  bir süre sohbet etti. Hayırlı işler, bol kazançlar diledi.

Bu haber 520 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Alman acentacılar Bodrum'da
Alman acentacılar Bodrum'da
THY 86 yaşında
THY 86 yaşında